Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: [8L] Czujnik temperatury powietrza dolotowego

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny [8L] Czujnik temperatury powietrza dolotowego

    Czujnik temperatury powietrza dolotowego. za co on jest odpowiedzialny?

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Parczew
    Auto
    ( ()()() )
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    O_o hmmm... za mierzenie temperatury powietrza zasysanego?!

    czlowieku, komputer potrzebuje masy informacji o warunkach pracy zeby Twoje auto jechalo,

    sorry ale troche niedzisiejsze pytanie
    ( ()()() ) A3 - drive your way to heaven...

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    temp powietrza jakie dostaje silnik jest tak samo istotna jak jest masa (ilosc)... im powietrze bardziej cieple tym mniejsza jego gestosc co za tym idzie mniej tlenu w tej samej jednostce objetosci. komputer dzieki tym informacja (i nie tylko) tak steruje wtryskiem aby dobrac odpowiednia dawke paliwa do ilosci tlenu zassanego do ukladu

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach Pokaż post
    temp powietrza jakie dostaje silnik jest tak samo istotna jak jest masa (ilosc)... im powietrze bardziej cieple tym mniejsza jego gestosc co za tym idzie mniej tlenu w tej samej jednostce objetosci. komputer dzieki tym informacja (i nie tylko) tak steruje wtryskiem aby dobrac odpowiednia dawke paliwa do ilosci tlenu zassanego do ukladu
    Mach, mam pytanie.
    Od dłuższego czasu walczę z nierównymi obrotami na biegu jałowym, tak na ciepłym jak i na zimnym silniku. Na Vagu wyskakuje mi błąd 282- nastawnik przepustnicy. Jednak ten błąd pojawił się niedawno a wcześniej mino że go nie było auto tak samo drgało i dziwnie pracowało na biegu jałowym, słychać jest przy tłumiku jak nierówno pracuje + dziwny zapach spalin. Byłem już u mechaników i nie mogą dojść co to jest bo zawsze jak go zaprowadzę to chodzi dobrze.
    I teraz wyczytałem na stronie http://www.elektronika.wsop.pl/porady/6 :

    "Czujnik temperatury powietrza jest montowany na końcu kolektora wlotowego i mierzy temperaturę powietrza w kolektorze wlotowym. Ponieważ gęstość powietrza zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do jego temperatury, sygnał z czujnika temperatury powietrza umożliwia dokładniejsze oszacowanie ilości powietrza pobranego przez silnik.
    Czujnik temperatury powietrza ma rezystor o ujemnym współczynniku temperaturowym. Gdy powietrze jest zimne, rezystancja rezystora jest duża. Po uruchomieniu silnika powietrze w kolektorze wlotowym się nagrzewa. To powoduje spadek rezystancji rezystora. Sygnał o zmiennym napięciu zależnym od temperatury powietrza jest przesyłany do urządzenia sterującego."

    Nie wiem do końca gdzie ten czujnik u mnie jest ale w sumie mam tylko jeden przy kolektorze ssącym i gdy go odpinam nic się nie dzieje.
    Nie masz pomysłu o co chodzi?
    Pozdrawiam

  5. #5
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem kiedyś Hyundaia Lantre, tam to mi dopiero głupiały obroty (od 400 do 2000 hahahaha). Faktycznie w tamtym przypadku był winny czujnik temperatury powietrza, jak go wypinałem to też się nic nie działo.
    A tak na marginesie to było już dużo tematów o nierównych obrotach, poczytaj (czyszczenie przepustnicy, przepływomierza, świece, kable WN, cewka, nieszczelność dolotu i pewnie jeszcze kilka powodów możny by wimienić

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Moruso Pokaż post
    Miałem kiedyś Hyundaia Lantre, tam to mi dopiero głupiały obroty (od 400 do 2000 hahahaha). Faktycznie w tamtym przypadku był winny czujnik temperatury powietrza, jak go wypinałem to też się nic nie działo.
    A tak na marginesie to było już dużo tematów o nierównych obrotach, poczytaj (czyszczenie przepustnicy, przepływomierza, świece, kable WN, cewka, nieszczelność dolotu i pewnie jeszcze kilka powodów możny by wimienić
    Moruso, ja z tym walczę od długiego czasu i uwierz mi że szukam wszędzie, nie tylko na Naszym forum! Może po kolei:
    1. przepustnica wyczyszczona w tamtym tygodniu
    2. kable i świece wymienione w tydzień temu
    3. przepływka wymieniona pół roku temu
    4. czujnik Halla wymieniony ok rok temu

    Teraz zastanawia mnie właśnie ten czujnik że jak go odpinam nic się nie dzieje....Nawet Vag nie pokazuje błędu...

  7. #7
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    danielos a ktory odpinasz?
    Gdzie on dokladnie jest i jak wyglada?

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zdjęcie zrobione teraz po ciemku ale myślę że załapiesz.
    Dodano:
    Kurcze, coś się nie chce załączyć...
    Dodano:
    http://img238.imageshack.us/img238/5...jnikms3.th.jpg
    Dodano:
    http://img134.imageshack.us/my.php?i...sc07396it4.jpg
    Ostatnio edytowany przez danielos - 28-10-08 o 19:37 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9
    LeoRulez's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czyli po prawej stronie nad rozrzadem.
    Dzieki za fotke podgladowa.
    A ten a'la dzwonek do roweru na fotce to do czego jest?
    Wyciagales go i napewno to ten czujnik temp. czy tylko wtyczke odpinales, duzo roboty?
    Bo z etki mi wynika, ze on jednak powinien byc od tylu przy grodzi, teraz to juz zglupialem, ale jak bede mial chwile to popatrze dokladniej.

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów,Siedlce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie wyciągałem go tylko odpinałem wtyczkę. Robota to żadna bo tylko zdejmujesz osłony silnika i masz na wierzchu. Dziś go wyjmę i zobaczę co to jest. Jakbyś mógł mi podesłać zdjęcie czujnika o tych numerach co podałeś to bym porównał czy to to. Jeżeli jest jakiś z tyłu przy grodzi to na pewno nie jest tam podłączony żadną wtyczką, bo zdejmowałem już dwa razy kolektor i nic nie ma oprócz tego co Ci podesłałem. Dziś jeszcze przejadę się z odpiętym tym czujnikiem i zobaczę co się będzie działo. Bo wygląda jakby był zbędny. A ten dzwonek....sam się zastanawiam do czego to
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •