Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: [8L] Sprezarka klimy sie nie wlacza blad g115

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny [8L] Sprezarka klimy sie nie wlacza blad g115

    Witam! Moja klima prostestuje Mialem uszkodzony czujnik temperatury odkąd kupilem auto. Wymieniłem go i wykasowałem wszystkie błędy... ( mam interfejs VAG COM na USB ). Jednak klima nadal nie chce ruszyc Dzis podpiołem auto pod VAG'a i wyskoczył błąd czujnika G115. Co sprawdzic ? Gaz jest nabity.. i ciśnienie prawidłowe. Dzięki chłopaki z góry za pomoc

    pozdrawiam
    Łukasz
    Ostatnio edytowany przez DanioUk - 10-06-12 o 01:11
    A3 TDI sprzedane

  2. #2
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Po włąnczeniu odpala Ci sprężarka? Można zauwazyć po obrotach silnika czy wzrosły.

    Teb błąd Ci wyskoczył > 804 Czujnik ugięcia sprężyny przód lewy - G115 ? Bo jedyny czujnik jaki znalazłem do g115 to ten

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    No właśnie nie kręci się kółko od kompresora... Co zrobić aby klima załapała ??
    pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedz

    Łukasz
    A3 TDI sprzedane

  4. #4
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Poszukaj na forum pamiętam że ktoś pisał nei działającym kompresorze i opisywał co posprawdzać.

  5. #5
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja miałem w zeszłym roku podobną sytuację. Najpierw sprawdź czy naprawdę masz dobre ciśnienie w układzie. Nie może być ani za dużo ani za mało płynu w układzie. Jak masz dobrze, to wypnij kostkę od sprężarki i podłącz na krótko sprężarkę - sprawdź czy sprzęgiełko załącza, wtedy będziesz miał pewność że sprężarka jest OK. Ja musiałem wymienić całą pompę klimy. Jest jeszcze jeden szczegół, o którym trzeba pamiętać. Osuszacz klimatyzacji. Jeśli wszystko działa, a klima nie chłodzi, to właśnie on może wszystko hamować. Jest to taki " zbiorniczek " aluminiowy przy chłodnicy. Jak klima długo nie jest nabita i w układzie jest powietrze , wychwytuje on wilgoć i sie zapycha. W sklepie z częściami kosztuje około 70 złotych. To tyle, jeśli chodzi o moją skromną wiedzę na ten temat.
    P.S.
    A za sprężarkę na giełdzie w Poznaniu ( w Przeźmierowie ) zapłaciłem 500 zł. ( wyglądała jak nowa i chodzi do dziś)

  6. #6
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sprawdz kolego bezpieczniki - ja mialem to samo ze bezpiecznik na akumulatorze sie przepalal i nie dzialala klima
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #7
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    co do klimy to jesli by wystepwal jakis blad w niej to ekran kimatronica powinien mrugac (tak pisze w inst obsugi) jesli bedzie za male cisnienie albo inny objaw uszkodzonej klimy to czujnki powinny same to wykryc i przez mruganie klimatronikiem dac znac swojemu wlascicielowi
    OOOO UWIELBIAM




  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wiec tak... bezpieczniki przy kierowcy sprawdzone wszystkie ok. Bezpieczniki na aku... OK. Z ciekawosci podłączyłem miernik do kompresora... Nie dochodzi żadne napięcie. Czy tak powinno byc ? Coś chyba musi załączyc kompresorek od klimy no nie ? Błędów poza potencometrem klapy powietrz G113 brak... Jakieś kolejne podpowiedzi ? Pozdrawiam
    Łukasz
    A3 TDI sprzedane

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kożmice
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    mnie rzucala klima jakims smiesznym błedem i skonczylo sie na wymianie calego panelu climatronica
    hryszek - A3 8P 2.0TDI

  10. #10
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ghost1717
    Nie dochodzi żadne napięcie. Czy tak powinno byc ? Coś chyba musi załączyc kompresorek od klimy no nie ?
    ale kiedy sprawdzasz to napiecie?
    napiecie pojawia sie tylko wtedy gdy zalaczysz klime (gwiazdka) podczas pracy silnika - w takich warunkach sprawdzales napiecie? przydaje sie 2 osoba ktora patrzy na panel klimatronika czy "gwiazdka" sie nie wylacza bo przy wylaczonej napiecia nigdy nie uswidczysz na kompresorze

    ps. czy przypadkiem przekazniki umieszczone pod akumulatorem nie odpowiadaja takze za zalaczanie kompresora kurcze rok temu bawilem sie tym przy okazji poprawiania instalacji do wentylatorow i juz nie pamietam
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •