Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 42

Temat: Błąd sondy lambda

  1. #31
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    adrozdz2 jedź do tunera i niech to naprawi(ew.wywali ją programowo)

    lukasz9553 06F906262AJ 6-cio stykowa

  2. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    lukasz9553 (22-08-16)

  3. #32

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    adrozdz2 jedź do tunera i niech to naprawi(ew.wywali ją programowo)
    A czy całkowite wywalenie sondy ma jakis negatywny wpływ na pracę silnika?

  4. #33
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adrozdz2 Pokaż post
    A czy całkowite wywalenie sondy ma jakis negatywny wpływ na pracę silnika?
    nie będzie miało/masa osób to robi lub ew. stosuje emulatory
    może wpierw daj podkładkę dystansującą/skasuj błąd i sprawdź czy wróci

  5. #34

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    a3 2000
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Dwa błędy i muli na małych obrotach 17526 i 17831

    17831 P1423 45A7 System powietrza wtórnego AIR, bank 1 - niedostateczny przepływ
    17526 P1118 4476 Sonda Lambda 2 (HO2S), bank 1 - otwarty obwód grzałki

    Hej, mam mały problem.
    Auto zaczeło mulić na niskich obrotach.

    Pytanie:
    1. Czy czyszczenie po zimie przepustnicy i jej adaptacja coś pomoże?
    2. Druga sonda odpowiedzialna jest tylko za ekologię?
    Miałem problem z pierwszą, wymieniłem na jaką używkę, bład 17524 3 m-ce temu wrócił na używce, wykasowałem i dziś już się nie pojawił co mnie zaskoczyło.
    3. Chyba w komorze zostaje gaz bo mam problem z odpalaniem. Tak jakby gaz musi się wypalić i dopiero zaskakuje benzyna.
    Gdy kończę jazdę benzyną ten problem nie wystepuje.
    4. W bloku 033 sonda ma voltage od 1 do 1.6 a przy przygazowaniu dochodzi do 3. Co myślicie?

  6. #35

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ad1. Coś może pomóc, ale nei ma nic do błędu.
    Ad2. Za diagnozę katalizatora. Są samochody w których też wpływa na mieszankę ale raczej nie w VAGach
    Ad3. Jeśli po gaszeniu na PB problemu nie ma to nie jest to zostawanie gazu w komorze, tylko zła regulacja gazu i tzw. "rozjazd map".
    Ad4. Ciekawe napięcia. W VAGach są sondy 0-1V, 1,5V i 2,5V. To co mówisz to blisko 1,5V. Jeśli sonda jest 1,5V to na wolnych powinno oscylować wokóło 1,5V (1,4-1,6 to max inne wskazania to znacznie za bogato/ubogo). Przy przyspieszaniu napiecię będzie w granicach 0,8do1,5V. Przy odpuszczeniu gazu, hamowaniu silnikiem max 5V. Sprawdzanie gazując na luzie nic nie mówi.

  7. #36

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Błędy sondy lambdy 1.6 BSE

    Cześć,
    Mam problemy z pojawiającym się chceck engine, A3 1.6 BSE, 2008 rok, 172tyś przebiegu, błąd pojawia się po około 80km i tylko przy zjeździe z górki. Uszczelki kolektora zostały zmienione, świece i uszczelka przepustnicy również.
    Pojawia się błąd P2626 oraz freeze frame 2500118. Czy pierwsza sonda jest do zmiany ? Byłem u mechanika ale jedyne co zrobił to sczytał błąd i powiedział że "to błąd vw-genowski i najlepiej byłoby go usunąć z komputera a sonda jest sprawna", nie chce mi się wierzyć żeby to była dobra opcja. Jeśli sonda do zmiany to czy NTK lub z firmy Fuel Parts UK była by dobra czy jednak tylko oryginał z NGK ?

    Aktualizacja 14.04.2021
    Przejechałem grubo ponad 80km po których wyskakiwał błąd, jedyne co zmieniłem to zjazd z górek na luzie, błąd pojawiał się prawdopodobnie przez moje nerwowe puszczanie i naciskanie pedału gazu, korekty paliwa w normie, przy pojawianiu się błędu były 0.
    Ostatnio edytowany przez Irish - 14-04-21 o 20:48

  8. #37

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie, Malbork
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Wink Błędy Sonda Lambda oraz Wartości.

    Witam wszystkich grupowiczów, od niecałego roku jestem właścicielem Audi a3 8p z 2003r, z silnikiem 1.6 102km BGU.
    Zakupiłem auto z palącą się kontrolką check engine. Sprzedający (handlarz) podpinając pod swój komputer wysłał mi błędy, dotyczyły one sondy lambda, napisał mi wiadomość że pokasował te błędy.
    Kiedy auto przyjechało do mnie kontrolka dalej się świeciła. Auto było sprowadzone z Niemiec. Poprzedni właściciel wymienił w nim kilka rzeczy, a następnie co bardzo mnie zainteresowało były źle dobrane bezpieczniki.
    Poukładane zostały prawidłowo, lecz dalej po kasowaniu błędu, znikał tylko na chwile a przy ponownym uruchomieniu silnika dalej raził w oczy i razi do dziś.
    Uznałem że pojeżdżę nim trochę i sprawdzę jakie wartości pokazuję komputer.
    https://iv.pl/image/GtlZvQB
    Miał ktoś podobny problem, lub wie jak go rozwiązać?
    Lub ma gdzieś zapisane prawidłowe wartości Sondy Lambda z silnika 1.6 z tym samym kodem silnika?
    Pozdrawiam, życzę miłej nocy/dnia.

  9. #38
    Rado-83's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Dziwna praca sondy lambda silnik1.6 102KM AVU

    Witam, prośba o zweryfikowanie poprawności działania świeżo wymienionej regulacyjnej sondy lambda. Poprzednia wyrzucała check engine i błędy P0135 przerwany obwód grzałki oraz P0138 (hight voltage).Wykres bieżącej pracy pokazywał linię ciągłą na poziomie 1,28V (brak zmian voltage, brak zmian wykresowych - sinusoidalnej pracy w zakresie 0,2-1V, i check engine).Do zczytywania błędów i obserwacji bieżącej pracy sond używam Vgate iCar Pro i programik Car scanner. Dwukrotnie podjąłem się próby wykręcenia sondy (niestety zapieczenie i wspaniały dostęp uniemożliwiły mi to).Auto oddałem do warsztatu, podałem że najprawdopodobniej siedzi tam sonda BOSH Nr OE 06A 906 262 AN, Nr OEM 0 258 007 251 (5-cio żyłowa biały, czarny, siwy, żółty i różowy -wtyczkę sprawdziłem na kanale) Ze względu na to iż nie udało mi się wymontować samemu starej sondy nie miałem pewności co tam siedzi, poprosiłem o to aby zweryfikowali po VIN i wsadzili oryginał, nie żaden zamiennik. Za sondę zapłaciłem 350zł plus 107zł wymiana. Przy odbiorze auta w obecności mechanika wpiąłem się swoim Vgate aby zobaczyć jak pracuje sonda A na wykresie (wolne obroty, dalej pokazuje 1,28V i linia ciągła, czasami jakieś wahnięcia w dół do wartości 0,9-1,1V.Mechanik powiedział że musi się zaadoptować pojeździć ze 100km i będzie ok. Przejechałem 200km kontrolując wykresy, nic się nie zmieniło, odpinałem też klemy aby skasować pamięci paliwowe. Dziwna sprawa bo tak: auto nie straciło mocy, nie pali jakoś więcej, nie wywala checka. Oddałem ponownie auto na weryfikację do warsztatu który wymieniał sondę. Sprawdzili i powiedzieli że oni nie wiedzą czemu tak wygląda praca sondy na wykresach. Przy mnie podpięli KTS BOSH 540 i tak: informacja że sonda jest aktywna (wolne obroty),po dodaniu gazu brak aktywności, zmieniają się też korekty paliwowe po dodaniu gazu (procentowe), ale wykresówki brak i na KTS BOSH, VOLTAGE 0,0V.Rozkładają ręce bo twierdzą że jedno wyklucza drugie - sonda działa reguluje, i jest sprawna (zmiany % dawek długo i krótkoterminowych, zmieniające się info o aktywności i braku aktywności sondy po dodaniu lub puszczeniu gazu - ale KTS nie pokazuje na niej napięcia i pracy sinusoidalnej. Mój Vgate też nie pokazuje sinusoidalnej pracy tylko linie prostą 1,28V z wahnięciami od czasu do czasu w dół (ale nie krzyczy o zbyt wysokim napięciu tak jk to było wcześniej błąd P013 .Na kanale mogłem jedynie zweryfikować że siedzi nowa sonda 5-cio żyłowa o takich samych kolorach jak był oryginał i wtyczka z oznaczeniem GF-12 (nie wiem czy zamontowali oryginalną sondę i czy tak powinna pracować w moim silniku, a jeżeli nie to co jest przyczyną skoro samochód nie krzyczy błędami. Aczkolwiek po wymianie od czasu do czasu Vgate wyłapuje błąd oczekujący na drugiej sondzie P0140 brak aktywności i na wykresie idzie w granicach 0,45-0,48V. Dodatkowo podpiąłem się tym moim Vgatem do sond w samochodzie służbowym fiat doblo i do sondy ojca w zafirze b i tam obie wykresówki chodzą w zakresie 0,2-1V i pracują sinusoidalnie tak jak to powinno być. Może macie jakiś pomysł o co tu chodzi. Za pomoc z góry dziękuję, poniżej wrzucę linki ze zdjęciami z Vgata do pracy sond z doblo, zafiry i mojego audi oraz parametry ppojazdu:
    Audi a3 8l 2002r 1.6 102KM silnik AVU,VIN:WAUZZZ8l721007991
    sonda fiat doblo:
    https://www.easypaste.org/file/kcIJ8SZ3/fiat.doblo.jpeg?lang=pl
    sonda zafira b:
    https://www.easypaste.org/file/4dlQ9vYF/opel.zafira.b.jpeg?lang=pl
    i moja sonda w audi:
    https://www.easypaste.org/file/bT0639sI/audi.a3.8l.jpeg?lang=pl

  10. #39

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli sonda szerokopasmowa to na jałowych ma być około 1,5V stałe, a wychodziłoby że jest taka skoro 5żył. Przy pełnym bucie korekty sondy powinny oscylować wokół zera, a napięcie spadać ze wzrostem obrotów. Weź kup sobie kabel za 50zł do vcdsa, ściągnij z forum a4 vcds lite i porób logi, bo to o kant d..potłuc.

  11. #40

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam Kolegów

    Silniczek 2.0 Pb 115KM oznaczenie AZM

    Od pewnego czasu, zaświeca mi się kontrolka Check-Engine :/

    Za każdym razem, gdy podglądam błędy na VAG-u, znajduje 2 błędy w sterowniku silnika :

    16518 - Zespół 1; Sonda 1
    P0134 - 35-10 - brak aktywności - Sporadyczny

    16556 - Zespół 1; system pomiaru paliwa
    P0172 - 35-10 - system za bogaty - Sporadyczny

    Rozumiem, że błędy tyczą się, Sondy przed katalizatorem, tak ?

    Podpowie ktoś, jak dobrze sprawdzić/zlogować sondę VAG-iem ?
    Nigdy jeszcze nie sprawdzałem Sond interfejsem :/

    Etka online, pokazuję, że w moim silniku sonda przed katalizatorem ma numer 06B 906 265 B, a sonda za katalizatorem 06B 906 265 A

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •