Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 190

Temat: 1,9TDI ASZ - modyfikowany – 241KM/463Nm

  1. #11
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gulu Pokaż post
    mieliśmy ASZ co miały serie 153 KM (...).
    Rogal/Banan właściciela po hamowaniu - bezcenny

  2. #12
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    a kolektor dolotowy i IC wyczyszczony ?, kat wywalony ? po 300 tyś. to moźe być gruuubo

  3. #13
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol Pokaż post
    a kolektor dolotowy i IC wyczyszczony ?, kat wywalony ? po 300 tyś. to moźe być gruuubo
    Nic z tych rzeczy.W zamiarze tylko egr to wywalenia bo cieknie.
    Może IC gdzieś puszcza , albo brudny kto wie. Za słaby manualnie jestem na takie zabawy a "spece" to majątek chcą.

  4. #14
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KiTo Pokaż post
    W zamiarze tylko egr to wywalenia bo cieknie.
    Jak już EGR będziesz wywalał to wyczyść kolektor dolotowy, przecież to żadna filozofia

  5. #15
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    specowi się zleci (żeby od razu uszczelkę kupił) bo teraz na zimnie na dworze to nic nie idzie zrobić - garażu brak.

    Pytanie do speców : wywalenie kata może sporo zmienić ?? Może być przyczyną dymienia przy większej dawce paliwa ?
    Ostatnio edytowany przez KiTo - 04-03-10 o 09:58

  6. #16
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Question

    EGR autko dostało nowy za całe 400zł więc bez tragedii obecnie trwają przygotowania w dynosofcie do wymiany pompek i wywaleniu kata i korekcja oczywiście. Na FMIC na razie nie ma środków.

    Kolektora nie ściągałem bo mówili specowie ,że ASZ ma taki wielki,że nie trzeba go czyścić - nie wiem ile w tym prawdy ?

    IC z leksza czyściłem środkami do czyszczenia silnika ale karchera niestety brak.

    Myślę ,żeby nadkola nieco ponacinać i jakoś może dolot poprawić do ICka - idzie jakoś pozaginać te plastiki co są przy haku holowniczym koło ICa ???

    Mam nadzieje ,że po tym zabiegu uda się jeszcze z autka wyżyłować parę skromych kucyków chociaż do 165KM bez dymka , wszak turbo i inne parametry są ok więc jest szansa...trzymajcie kciuki czy co tam lubicie
    Ostatnio edytowany przez KiTo - 22-07-10 o 14:33
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  7. #17
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KiTo Pokaż post
    EGR autko dostało nowy za całe 400zł więc bez tragedii obecnie trwają przygotowania w dynosofcie do wymiany pompek i wywaleniu kata i korekcja oczywiście. Na FMIC na razie nie ma środków.

    Kolektora nie ściągałem bo mówili specowie ,że ASZ ma taki wielki,że nie trzeba go czyścić - nie wiem ile w tym prawdy ?

    IC z leksza czyściłem środkami do czyszczenia silnika ale karchera niestety brak.

    Myślę ,żeby nadkola nieco ponacinać i jakoś może dolot poprawić do ICka - idzie jakoś pozaginać te plastiki co są przy haku holowniczym koło ICa ???

    Mam nadzieje ,że po tym zabiegu uda się jeszcze z autka wyżyłować parę skromych kucyków chociaż do 165KM bez dymka , wszak turbo i inne parametry są ok więc jest szansa...trzymajcie kciuki czy co tam lubicie
    Co do kolektora to tak mieli racje ale i tak warto go wyczyscic u mnie delikatnie sie poprawiło choc nie był zbytnio usyfiony.

    Ic to zdejmij i w srodku wyczysc oraz rure co idzie do egr nalezałoby przeczyscic jesli jest mocno zapocona.

    O wentylacji seryjnego IC jest temacik wiec szukajka twoim przyjacielem ,- ale generalnie warto

    Co do kata to na poczatku przez pare kilometrów bedzie dymił ale potem to tylko na plus turbo bedzie miało lzej i zacznie delikatnie szybciej reagować na gaz a jesli masz mocno zapchany to spodziewaj sie sporego powrotu koników a przy tym przebiegu to raczej pewne .

  8. #18
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek Pokaż post
    Co do kolektora to tak mieli racje ale i tak warto go wyczyscic u mnie delikatnie sie poprawiło choc nie był zbytnio usyfiony.

    Ic to zdejmij i w srodku wyczysc oraz rure co idzie do egr nalezałoby przeczyscic jesli jest mocno zapocona.

    O wentylacji seryjnego IC jest temacik wiec szukajka twoim przyjacielem ,- ale generalnie warto

    Co do kata to na poczatku przez pare kilometrów bedzie dymił ale potem to tylko na plus turbo bedzie miało lzej i zacznie delikatnie szybciej reagować na gaz a jesli masz mocno zapchany to spodziewaj sie sporego powrotu koników a przy tym przebiegu to raczej pewne .
    Z racji ,że pewnie sporo oleju się zebrało w ICku to wypadałoby jednak nikt nie chce się tego podjąć - dużo roboty mała kasa ... wiem niby żadna filozofia zdjąć zderzak i coolera ale złożyć już kłopot - nie mam warunków narzędziowych i manualnych,żeby zrobić to samemu

    Natomiast widzę,że dodatkowa wentylacja seryjnego coolera to chyba motyw przypominający placebo.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  9. #19
    bertone's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-W
    Auto
    E7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Na racing forum był fajny temat z wykresami cieplnymi odnośnie wycinania otworów w nadkolach , wyciąganiu kratek z dokładek aby niby ten pseudo IC miał lepszą wentylacje. Żadne z wymienionych zabiegów nie przyniosły skutków. Po prostu jest tak mały że jak już złapie temperaturę to ją trzyma i bardzo ciężko ją zbić. Nic na to się nie poradzi. Zbieraj kasę na fmic'a a banan nie będzie schodził z twarzy a samemu byś zamontował. Ja uwierzyłem w siebie i dałem radę bez problemu i grubo ponad tysiak został w kielni
    powered by Jetronik
    FRESH EYE MEDIA - Produkcja filmowo-telewizyjna
    Blacharstwo,lakiernictwo samochodowe Wrocław, Przepływomierze BOSCH i inne części silnikowe

    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”
    (ś.p. Colin McRae)

  10. #20
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    to co IC'ek wyszedł Cię 800zł ?

    Wczoraj kat poleciał , zaczął puszczać delikatnego dymka , na jałowym czuć zgniłe jaja i słychać delikatny metaliczny pogłos. W środku nie słychać różnicy.

    Co do wartości jezdnych to może i lepiej się wkręca na obroty albo tylko moje złudne wrażenie , póki co nie hamowałem go bo wtryski nie dojechały...więc szkoda było gum grzać...
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •