Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: AGR TDi ciężko pali gdy zimno

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny AGR TDi ciężko pali gdy zimno

    Witam,

    Odkąd się zrobiło zimno samochód ciężko pali albo w ogóle nie pali bo rozładowuje się akumulator od kręcenia. Czy możliwe jest to przez to że wtryski są już nie za bardzo sprawne?

    Drugi problem jest taki że gdy mechanik rozebrał mi samochód żeby sprawdzić wtryski i go złożył to maksymalnie mogę jechać 100km/h. W ogóle nie ma mocy. Powiedział że tylko wyciągnął część która jest zaznaczona na fotce żeby przeczyścić benzyną bo była olejem ubrudzona.

    KrakOpak.pl || TerazKrakow.pl

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    owszem wtryski na wykonczeniu moga byc przyczyna braku mocy i problemow z odpalaniem.to jest zawor egr jezeli go wyczyscil to dobrze zrobil.
    przy probie odpalenia odlacz wtyczki czujnik temp i zobacz czy to cos pomoze
    http://a3-club.net/forum/showthread....ko+pali&page=5
    http://a3-club.net/forum/showthread....ht=ciezko+pali
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 24-12-09 o 12:13

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    owszem wtryski na wykonczeniu moga byc przyczyna braku mocy i problemow z odpalaniem.to jest zawor egr jezeli go wyczyscil to dobrze zrobil.
    przy probie odpalenia odlacz wtyczki czujnik temp i zobacz czy to cos pomoze
    http://a3-club.net/forum/showthread....ko+pali&page=5

    No, tylko że przed rozłożeniem samochodu, auto miało moc i gdy tylko odpaliło bardzo dobrze jeździł. A teraz jak złożył to nie ma mocy.
    Wiesz może gdzie mógłbym kupić tanie wtryski?
    KrakOpak.pl || TerazKrakow.pl

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zanim zaczniesz szukac koncowek wtryskiwaczy podlacz komputer pod auto i sprawdz z tym czujnikiem temp co jest grane

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    zanim zaczniesz szukac koncowek wtryskiwaczy podlacz komputer pod auto i sprawdz z tym czujnikiem temp co jest grane

    Tylko w pogodę taką jak dziś(+5C) to odpali bez problemu więc raczej nie mam po co sprawdzać? Najgorzej jest tak przy > -5.
    A mechanik mówił żeby załatwić nowe wtryski bo te obecne są już słabe
    KrakOpak.pl || TerazKrakow.pl

  6. #6
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Podłącz auto pod Vaga i zobacz błędy.

    Zobacz do działu warsztat znajdziesz tam czyszczenie EGR - to co masz na fotce, oraz jak ustawić początek wtrysku - pomoże przy rozruchu. Warto też przeczyścić przepływomierz, też czy jakiś wężyk sie nie poluzował przy N75 - tematów o braku mocy jest dużo na forum.

    Może wlej jakiś preparat do czyszczenia wtryskiwaczy, zalej dobre paliwo (shell V-power, BP ultimate)

    Jeśli będziesz pewny, że wtryski padły to ja bym kupił wydajniejsze i zrobił chip.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  7. #7
    mallcin's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    problem z odpaleniem mogą byc również świece zarowe wiec przyczyn moze być sporo.... a co do braku mocy może wszedł w tryb awaryjny... sprawdzisz błędy będziesz wiedzieć bo tak to gdybać możemy...

  8. #8
    Ozi23's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Miałem taki sam problem podlaczylem auto pod kompa błędów nie wykrylo więc poczytalem w necie i przeczyscilem zawór n75 autko zaczęło normalnie smigac a co do odpalania to sprawdź świece zarowe i może to banalne ale zobacz w jakiej kondycji masz akumlator i przedewszystkim jakie ma parametry powinien mieć 75Ah...

  9. #9
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Ozi23 Pokaż post
    Miałem taki sam problem podlaczylem auto pod kompa błędów nie wykrylo więc poczytalem w necie i przeczyscilem zawór n75 autko zaczęło normalnie smigac a co do odpalania to sprawdź świece zarowe i może to banalne ale zobacz w jakiej kondycji masz akumlator i przedewszystkim jakie ma parametry powinien mieć 75Ah...
    Jak przeczyściłeś ten N75? Ja za bardzo nie wiem jak sie dobrać do niego, żeby nie uszkodzić.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  10. #10
    Ozi23's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja zacząłem od zrobienia zdjęcia gdzie co i jak popodlanczane a dalej to wyjmujesz zaworek z auta rozbierasz za części pierwsze( trzeba odciąć takie 3 metalowe zatrzasli i urztc trochę siły) odwagi nic nie popsujemy w google dużo zdjęć znajdziesz jak wpiszez " jak wyczyścić n 75" potem przemyj w benzynie ekstrakcyjnej i nawazniejsze to sprawdź czy sprezynka jest cała najlepiej wymienić złożyć i powinnien smigac jak nowy

    Pozdrawiam:
    Patryk, Poznan
    Dodano:
    Kradł się mały błąd trzeba odgiac a nie odciąć bo to różnica jak by nie patrzeć
    Ostatnio edytowany przez Ozi23 - 24-12-09 o 21:21 Powód: Automatyczne łączenie postów

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •