Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Problem z ładowaniem akumulatora

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Problem z ładowaniem akumulatora

    Witam,

    Przepraszam ze zakladam ten temat ponownie bo juz kilka podobnych było ale potrzebuję porady jak naprawić i nie zbankrutować

    Zacznę od początku,
    Półtora roku temu zabrakło mi prądu na wsi pod Krakowem, udało mi się stanąc obok serwisu samochodowego i juz dalej nie pojechałem, pan orzekł regeneracje alternatora,poprosiłem nie tylko o wymianę szczotek lecz wszystkiego co mialo sens aby problem się szybko nie powtórzył. Po weekendzie odebrałem auto i wszystko grało.
    W styczniu Padł akumulator ten wymienilem na BOSCH S4 wydawał sie sensownym zakupem.
    I do wrzesnia tego roku jezdziłem zadowolony kiedy to znów zabrakło prądu, wymontowałem alternator i ruszylem do zakłądu zajmującego sie regeneracją, facet podłączył mirnik i silnik i stwierdził że nie ma co naprawiać. Wszystko gra i ładuje w różnych zakresach obrotów. Zamontowałem więc alt. spowrotem i do świat było ok. W wigilię auto znów stanęło, brakuje łądowania, jednak powyżej 2500obr kontrolka znika i ladowanie znów jest ok, SLyszalem ze moze to być regulator napięcia a moze się wieszać szczotka, teoretycznie jak pisałem wyżej alt. był regenerowany jednak nie wiem czy nie trzeba wymienic komutatora, ponieważ auto ma 220tys nie wiem co tak naprawdę mechanicy w nim wymieniali.

    Proszę o poradę, oczywiscie najwazniejszy jest efekt ale nie chce przeplacić.
    pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 10-11-16 o 06:46

  2. #2
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    szczotki w alternatorze mozesz miec nie rowno zjechanie i jedna jest dluzsza druga krotsza i raz laduje a raz nie laduje, albo jak wpadniesz w dziure to bedzie styk i bedzie ladowalo a pozniej np. nie , wyciagnij regulator napiecia i sprawdz szczotkii ich stan

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zielarz Pokaż post
    szczotki w alternatorze mozesz miec nie rowno zjechanie i jedna jest dluzsza druga krotsza i raz laduje a raz nie laduje, albo jak wpadniesz w dziure to bedzie styk i bedzie ladowalo a pozniej np. nie , wyciagnij regulator napiecia i sprawdz szczotkii ich stan

    Dzięki za odpowiedz Zielarz.
    Dzisiaj rozebrałem, masz racje szczotki nierówno zjechane... Zrobilem kilka zdjec, bo nie wierze ze po jakies 20tys km szczotki po rzekomej wymianie sa do wyrzucenia. Ponadto moze jestes w stanie powiedzieec czy komutator jest do wymiany, ma rowki nierowno wytarte i kolejne pytanie jak sie go demontuje? I jak wymienic szczotki w tym bialym plaskitu, chyba że to kupuje się nowe w całości? łożyska mają lekki luz, wyczuwalny w rękach, czy tez je wymieniać? prosze o podpowiedz jak to zrobic najsensowniej. Jedno wiem jak zrobie sa to będę pewien co wymieniłem, pozdrawiam.

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    właśnie gdzie ??? :/
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Witam

    Pierwsze co ta sprawdź akumulator. Znajomy miał taki przypadek w którym jadąc na święta chciał zrobić dobry uczynek i wymienił swojemu autku akumulator. Ten odmówił posłuszeństwa jak tylko dojechał do celu. Okazało się że w nowiutkiej bateryjce była woda zamiast kwasu i musiał reklamować. To rzadkie przypadki zwłaszcza z firmowym akumulatorem. Ale takie sprawdzenie prawie nic nie kosztuje.
    Druga sprawa do sprawdzenia to szczotki z alternatora. Może pan Zdzisiu z zapomnianego przez motoryzację serwisu włożył ci szczotki ze swojego starego odkurzacza zamiast tych należytych.
    Elektronikę zostaw sobie na koniec

    Pozdro

  5. #5
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    fana3 mozesz wrzucic fotki tego komutatora ? to moze cos doradze. lozyska to warto wymienic jak sam bedziesz to robil bo to koszt 10-20 zl na oko a juz bedziesz mial z glowy, jak robic to porzadnie.nie wiem jak tu w audi szcotki sa przymocowane ale ogolnie mozna je rozlutowac i wlutowac nowe jak kupisz albo wymienic razem z regulatorem napiecia.sprawdz go tez czy dziala odpal auto i miernikiem na akumulatorze sprawdz czy ladowanie jest i na jakim poziomie.

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    To zdjecie komutatora, a co do szczotek to wystasją jakieś 4-5mm i jak je całkowicie wcisnę jakąś śróbka to chowają się też jakieś 5mm, wydaje mi sie że są zużyte całkowicie.
    Oczywiscie chce wqymienic wszysto co ma sens jedyne czego jeszcze nie rozkręciłem to 4 śrubki na srubokręt po stronie koła pasowego i wydaje mi się że one trzymają łożysko po tej własnie stronie, dzieki za zaangażowanie panowie.
    Dodano:
    http://img138.imageshack.us/img138/1985/komutator.jpg
    http://img51.imageshack.us/content.p...6/szczotki.jpg
    http://img51.imageshack.us/content.p...262/korpus.jpg

    jeżeli potrtrzebne sa dokładniejsze zdjęcia postaram się takie zamieścić.
    Ostatnio edytowany przez fana3 - 27-12-09 o 22:54 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Dalsze problemy... POMOCY!

    Panowie ratujcie,
    PO 2 dniach odebrałem alternator ze znanego serwisu zajmującego się tylko elektro-mechaniką.Wymienili regulator napięcia, szczotki, komutator,łożyska i uszczelniacz, generalnie wyglada jak nowy, zamontowałem.
    Przed odpaleniem sprawdziłem aku, mial niestety 9V, z tego co wiem powinien miec 12V, próbowałem odpalić... nie udało się, następnie znalazłęm kogos z kablami i dużym dieslem, miał dużo prądu na zbyciu, jak sie podzielił to auto odpaliło, jednak 5 sekund po tym jak zabierał kable komputer pokazywał kontrole od ABS, wykrzyknik i zawiesił zegary po czym auto gasło. I teraz pytanie, czy aku padł, jak juz wczesniej pytalem kupowalem go niecaly rok temu, albo czy ma jakiś bład który trzeba usunać, bo auto ma zakodowane ze ma za mały prąd. Jedyne co pozytywne to znikła kontrolka od ładowania wiec przynajmniej ładuje.

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podmień od kogoś dobry akumulator i zobaczysz co będzie. Skoro masz 9 V to akumulator raczej się skończył, ale spróbuj go jeszcze załadować prostownikiem. Dobry akumulator w temperaturze minus kilka stopni powinien mieć około 12,4 V.
    Ostatnio edytowany przez wojtas - 30-12-09 o 06:20
    124 Hp 277 Nm

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    WITAM!
    TO ,ŻE PALI SIĘ KONTROLKA TO NIE ZNACZY ,ŻE ŁADUJE....
    mój przypadek:
    Po przekręceniu zapłonu(auto w spoczynku) nie pali mi się wogle kontrolka ładowania,po odpaleniu auta też. Zapala się natomiast po przekroczeniu 2 tys. obrotów, zapala się i już nie gaśnie. Problem w tym ,że na niskich obrotach nie ładuje ,a gdy zapali się lampka ładowania to zaczyna ładować.
    Co może być przyczyną?

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MOZUDAMO Pokaż post
    WITAM!
    TO ,ŻE PALI SIĘ KONTROLKA TO NIE ZNACZY ,ŻE ŁADUJE....
    mój przypadek:
    Po przekręceniu zapłonu(auto w spoczynku) nie pali mi się wogle kontrolka ładowania,po odpaleniu auta też. Zapala się natomiast po przekroczeniu 2 tys. obrotów, zapala się i już nie gaśnie. Problem w tym ,że na niskich obrotach nie ładuje ,a gdy zapali się lampka ładowania to zaczyna ładować.
    Co może być przyczyną?
    http://a3-club.net/forum/showthread....dowanie&page=2
    identyczny problem jak Twoj,nawet ten sam silnik
    http://a3-club.net/forum/showthread....nie#post263209

    zalozyles nowy temat i napisales w istniejacym.usuń nowo stworzony temat
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 30-12-09 o 17:11

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •