Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Problem z ładowaniem akumulatora

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Problem z ładowaniem w trakcie jazdy / Świecące kontrolki

    Witam Wszystkich

    Od weekendu mam problem z elektryką, a dokładnie z ładowaniem.
    Problem objawia się tym, że równo po 10 minutach jazdy zaświeca mi się kontrolka ESP.
    Dodatkowo po jakimś czasie dołącza do tego kontrolka ABS i zaraz po niej Airbag.
    Jakby już nie było kolorowo to wyłącza się radio i wyświetlacz temperatury znika, a po chwili staje się jakby „zalany” na czerwono. Pikanterii wszystkiemu dodają obrotomierz i prędkościomierz, które się zawieszają w pozycjach właściwych do obrotów/prędkości sprzed chwili.
    Licznik kilometrów jak i zegar cały czas działają poprawnie.
    Jeśli w tym momencie wysprzęglę silnik i przegazuję to wszystko wraca do normy, tj. pozostaje tylko problem zaświeconej kontrolki ESP.
    Problem rozpoczął się w weekend i zazwyczaj objawia się w powyższy sposób.
    W międzyczasie zdarzyła mi się też sytuacja, że wszystko działało poprawnie, tj. nie zaświeciła mi się nawet kontrolka ESP mimo, że przejechałem ok. 35km. Podejrzewam, że może to być spowodowane tym, że jechałem prawie całą trasę autostradą więc na 6 biegu i obrotami powyżej 2000.
    Byłem w punkcie obsługi akumulatorów (nawet dwóch) w tym samym dniu, kiedy zauważyłem niepokojące objawy. Akumulator na pewno jest w dobrym stanie (ok. 2 letni).
    Kolejny problem jest taki, że nie świeci mi kontrolka od ładowania, ale nie mam żadnego problemu z porannym odpalaniem silnika (ostatnie temp. to około -2st. C).
    Dość dokładnie opisałem objawy. Być może ktoś miał podobne i podejrzewa co to może być?

  2. #12

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Ok, dzięki za przekierowanie.

    Poczytałem więcej o problemie i skłaniam się, że to może być regulator napięcia (kontrolki plus zawias zegarów).
    Jutro sam sprawdzę ładowanie, ale tylko na ciepłym silniku.

    Dręczy mnie jeszcze jeden szczegół - na różnych forach piszą, że przy uszkodzonym regulatorze napięcia kontrolka ładowania powinna się mimo wszystko świecić. Czy to prawda, bo mnie się nie świeci?

    Jakby co to czy może próbował ktoś wymienić regulator napięcia przy silniku ASZ bez demontażu alternatora?
    Ostatnio edytowany przez blitz - 13-11-16 o 22:58

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Wczoraj wymieniłem regulator napięcia (org. Bosch).
    Jeśli chodzi o samą wymianę to mogę potwierdzić, że możliwa jest wymiana regulatora bez demontażu alternatora. Co więcej mi udało się to zrobić bez demontażu osłony regulatora. Operacji dokonałem przy zdjętych klemach akumulatora. (1) Wystarczyło odkręcić nakrętkę pod czarną zaślepką (13) przewodu zasilania, zdjąć przewód, odkręcić kolejną 13-kę, która trzyma już samą osłonę.
    (2) Dodatkowo trzeba odkręć nakrętkę 15-kę znajdującą się po prawej stronie od wykręconych 13-tek. (3) w końcu trzeba poluzować trudno dostępną śrubę na krzyżak, która znajduje się na samym dole alternatora. Po przesunięciu kabli mamy już dostęp do trzech śrub, które trzymają sam regulator napięcia.
    Mój miał zużyte szczotki, tj. długość jednej wynosiła ok. 7-8 mm, a drugiej ok. 5 mm.
    Rocznik 2002 więc być może nigdy nie był wcześniej wymieniany.

    Niestety problem w tym, że wymiana regulatora nie pomogła rozwiązać mojego problemu.

    I tak: po przekręceniu zapłonu kontrolka ładowania dalej się nie świeci.
    Bezpośrednio po odpaleniu silnika mam ładowanie 11.9V (bez obciążenia). Po załączeniu nawiewu, świateł mijania i ogrzewania tylnej szyby ładowanie spada do 11.8V.
    Wystarczy przegazować silnik do powyżej 3.000 obrotów i ładowanie po paru sekundach wynosi 13.8V.

    Przez parę lat miałem problem z migającym oświetleniem zegarów. Zegary świeciły intensywnie tylko parę sekund po odpaleniu silnika.
    Teraz przy niskim ładowaniu świecą bardzo wyraźnie, ale co z tego, skoro niedoładowanie akumulatora grozi jego wyczerpaniem w czasie jazdy.
    Po przegazowaniu silnika powyżej 3.000 obrotów podświetlenie zegarów natychmiast przygasa.


    Czy może ktoś zderzył się z podobnym problemem (za niskie ładowanie do czasu przegazowania powyżej 3.000 obrotów)?

  4. #14
    15Olo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    blitz, co do kontrolki to jeżeli masz interfejs puść mu w liczniku test, jest tam etap, w którym włącza wszystkie kontrolki licznika, jeżeli nie zaświeci się akumulator to masz uwaloną diodę. Sam brak ładowania wygląda na regulator, pomimo wymiany na nowy zdarzają się wadliwe egzemplarze (jakby nie patrzeć bosch przeniósł produkcję do Chin...), jeżeli obrotomierz działa poprawnie to można wykluczyć sprzęgło koła pasowego alternatora i zwalić winę typowo na regulator lub alternator sam w sobie. Oczywiście przyłącza plusowe i masowe pod maską muszą być czyste, żeby wykluczyć problemy z przewodami.

  5. #15
    Przemek0922's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Witam mam problem z ladowaniem w 1.8t altetnator po regeneracji wymieniony regulator Bosch i ten element co szczotki się slizgaja , łożyska . Lądowanie przed naprawą było na alternatorze 13,3 v bez obciążenia po naprawie 13,85 v . Pod obciążeniem 12,8-12,9v . Co może być przyczyną ?

    Edition: wszystko ogarnięte , jak macie słabe ładowanie można szybko sprawdzić czy słaba masa nie jest przyczyną tj. Bierzemy przewód do odpalania auta i podpisał gdzieś pod silnik i do - na akumulatorze. U mnie wskoczyło na 14,5v bez obciążenia. Wyszyscilem wszystkie masy w komorze silnika i lądowanie przy max obciążeniu 14,1v .
    Ostatnio edytowany przez Przemek0922 - 11-06-17 o 16:48

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam. Zaczęły się problemy w tamtym roku a mianowicie akumulator roczny i przyszły pierwsze mrozy auto nie odpaliło 1,8t . Pomyślałem jeżdżę krótkie odcinki to akumulator nie doładowany więc naładowałem i sprawdziłem ładowanie w aucie wszystko niby ok. Pojeździłem z dwa tygodnie i to samo wystarczyło nie jeździć 24h. Akumulator oddałem na gwarancji, niby sprawny , jednak po kilku tygodniach to samo (karte gwarancyjną zgubiłem więc drugi raz już nie oddam). Nie będę ładował aku co dwa tygodnie kupiłem nowy droższy to chyba będzie lepszy. Jeżdżę już pół roku i auto stało nie jeżdżone trzy dni i kaplica nawet nie zakręcił. Napięcie na akumulatorze 9V masakra. Akumulator naładowałem i teraz szukam przyczyny. Napięcie akumulatora po ładowaniu 12,8V . Zmierzyłem pobór prądu auta w spoczynku wyszło 30mA czy to jest prawidłowo? Pomierzyłem ładowanie i po odpaleniu auta 14,4V za pare minut spadło do 14,1V a jak załączyłem wszystkie odbiorniki ( światła drogowe, nadmuch w kabinie na max, z klimą załączyły się wentylatory na chłodnicy, ogrzewanie siedzeń i tylnej szyby ) ładowanie spadło do 13,2V Czy to normalne czy nie powinno tak spaść? Alternator 120A . Czy to możliwe że te 30mA przez trzy dni rozładowały akumulator 70ah do 9V ?

  7. #17
    Patryk..'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Brak ładowania akumulatora

    Witam tak jak w temacie alternator kompletnie nie ładuje akumulatora, po podpięciu miernika zero jakiejkolwiek reakcji, przy odpalaniu jest spadek napięcia na akumulatorze i wstaje do 12.4V dodam że ani na zapłonie ani na odpalonym silniku nie świeci się kontrolka od ładowania. Przejadę chwile na samym aku rozłącza mi LPG gaśnie radio zapala się abs i air bag i zdycha

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •