Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: ceremonia otwarcia zegarów/open ceremony/needle sleep

  1. #21
    Grogi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    236 razy
    Podziękował
    209 razy

    Domyślny

    Ja wysyłałem moje zegary do mieto3 i nie dało sie uruchomić tej opcji
    Dużo zależy od wsadu licznika z ktorego rocznika jest

  2. #22
    pasjonat1990's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    HARBUTOWICE
    Auto
    AUDI A3 S LINE QUATTRO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Camillo9x Pokaż post
    Tak jak podałem wyżej "Test wskazówek można aktywować szybko przy użyciu VCDS, VAG-COM, VAS lub innego urządzenia diagnostycznego. " masz 2w1
    Nie jest to takie proste jeżeli licznik tego nie ma żaden sterownik mod nie pomoże

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Moje audi jest z 2008r przed liftem i po edycji wsadu funkcja była dostępna

  4. #24
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja mam zegary s3 przedlift z anglika i jest ta opcja standardowo. Jakby ktoś je chciał to na pw zapraszam.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Licznik przedlift
    8P0920931E
    29.08.2007
    EEPROM Microchip 24LC32AI SN

    Programator TFX TDOL CH341A + klips SOIC8/SOP8/DIP8 + tutorial z FR strony (zmienione wartości z adresów 00000060 (92 na B2) oraz 00000061 (02 na 06)) + aktywacja VCDS = Needle Sweep + Lap Timer w przedlifcie

    W pełni działa, sprawdzone na własnym aucie.

    Mała rada, uważnie zapiąć klips na EEPROM'ie, wykonać kilka odczytów dla pewności (przy każdej próbie odczytu odpiąć i ponownie zapiać klips), zapisać do .bin, porównać sobie odczyty w HxD czy na pewno się zgadzają.

    Pozdrawiam, Robert


    P.S. Gdyby ktoś ogarnął jak jak aktywować podgląd temp. oleju i boost indicator na ekranie Lap Timer'a (jak w RS3 8P), "byłbym wdzięczny" za info!!!

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertZ1993 Pokaż post
    (zmienione wartości z adresów 00000060 (92 na B2) oraz 00000061 (02 na 06))
    To akurat może posłużyć za przykład jak wyglądały wartości przed i po, bo nie jest powiedziane, że każdy w tych adresach będzie miał 92 i 02

    Po odczytaniu pamięci EEPROM licznika, szukamy następujących adresów:

    - dla Lap Timera, w adresie 00000060 zmieniamy bit o numerze 5. z zera na jeden
    - dla Needle Sweep, w adresie 00000061 zmieniamy bit o numerze 2. z zera na jeden

    Wtedy przykład, który podałeś wygląda tak:
    * wartość początkowa w adresie 00000060 w HEX to 92(binarnie 10010010). Zmieniamy bit 5. 10110010, co w HEX daje nam B2. Taką wartość wpisujemy w podanym wcześniej adresie

    * wartość początkowa w adresie 00000061 w HEX to 02(binarnie 00000010). Zmieniamy bit 2. 00000110, co w HEX daje nam 06. Taką wartość wpisujemy w podanym wcześniej adresie

    Jak już tyle wiemy, to możemy też dorzucić aktywowanie tych opcji z poziomu programatora(w przypadku braku vcds). W adresie 0000002D ustawiamy z zero na jeden bit o numerze:
    - dla Needle Sweep bit numer 0
    - dla Lap Timera bit o numerze 1

    Do przeliczania tego najlepiej skorzystać z jakiegoś kalkulatora typu hex rechner(ewentualnie windowsowy w trybie programisty).

    Mogę się mylić, ale chyba Twój licznik(931) może nie obsłużyć oil tempa i boosta, ale to może się ktoś wypowie w tej kwestii.
    Ostatnio edytowany przez ANONIM - 21-03-19 o 12:19
    anonimowe A3 8P.

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zgadza się, wartości są tylko przykładowe, elegancko wyjaśniłeś zasadę działania

    Odnośnie OT i BI znalazłem temat, w którym koleś wspominał, że w polifcie A3'kowym (co do przedlifta, trzeba by przetestować) można to zrobić, tylko jest mały problem... ze względów zarobkowych nie chce zdradzić, które wartości są za to odpowiedzialne, wiec będzie trzeba trochę popytać/pogmerać w czeluściach internetu

  8. #28

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertZ1993 Pokaż post
    Odnośnie OT i BI znalazłem temat, w którym koleś wspominał, że w polifcie A3'kowym (co do przedlifta, trzeba by przetestować) można to zrobić
    Nie każdy poliftowy licznik to przyjmie. Możesz zapytać xayanix. U niego dało się tylko needle i laptimer odpalić.
    anonimowe A3 8P.

  9. #29

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ANONIM Pokaż post
    To akurat może posłużyć za przykład jak wyglądały wartości przed i po, bo nie jest powiedziane, że każdy w tych adresach będzie miał 92 i 02

    Do rzeczy:

    - dla Lap Timera, w adresie 00000060 zmieniamy bit o numerze 5. z zera na jeden
    - dla Needle Sweep, w adresie 00000061 zmieniamy bit o numerze 2. z zera na jeden

    Wtedy przykład, który podałeś wygląda tak:
    * wartość początkowa w adresie 00000060 w HEX to 92(binarnie 10010010). Zmieniamy bit 5. 10110010, co w HEX daje nam B2. Taką wartość wpisujemy w podanym wcześniej adresie

    * wartość początkowa w adresie 00000061 w HEX to 02(binarnie 00000010). Zmieniamy bit 2. 00000110, co w HEX daje nam 06. Taką wartość wpisujemy w podanym wcześniej adresie

    Jak już tyle wiemy, to możemy też dorzucić aktywowanie tych opcji z poziomu programatora(w przypadku braku vcds). W adresie 0000002D ustawiamy z zero na jeden bit o numerze:
    - dla Needle Sweep bit numer 0
    - dla Lap Timera bit o numerze 1

    Do przeliczania tego najlepiej skorzystać z jakiegoś kalkulatora typu hex rechner(ewentualnie windowsowy w trybie programisty).

    Mogę się mylić, ale chyba Twój licznik(931) może nie obsłużyć oil tempa i boosta, ale to może się ktoś wypowie w tej kwestii.
    Bardzo ladnie!

  10. #30
    Kulli's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi 8P S-Line '10
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertZ1993 Pokaż post
    Licznik przedlift
    8P0920931E
    29.08.2007
    EEPROM Microchip 24LC32AI SN

    Programator TFX TDOL CH341A + klips SOIC8/SOP8/DIP8 + tutorial z FR strony (zmienione wartości z adresów 00000060 (92 na B2) oraz 00000061 (02 na 06)) + aktywacja VCDS = Needle Sweep + Lap Timer w przedlifcie

    W pełni działa, sprawdzone na własnym aucie.

    Mała rada, uważnie zapiąć klips na EEPROM'ie, wykonać kilka odczytów dla pewności (przy każdej próbie odczytu odpiąć i ponownie zapiać klips), zapisać do .bin, porównać sobie odczyty w HxD czy na pewno się zgadzają.

    Pozdrawiam, Robert


    P.S. Gdyby ktoś ogarnął jak jak aktywować podgląd temp. oleju i boost indicator na ekranie Lap Timer'a (jak w RS3 8P), "byłbym wdzięczny" za info!!!
    Dalej aktualne twoje zapytanie dotyczące aktywacji wyswietlania temp. oleju i boost?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam Panowie. Postanowiłem, że zapytam tu ponieważ nie znalazłem na tym forum informacji której potrzebuje 😊. Czy ktoś z Was się orientuję jak włączyć/aktywować poniższą informację na FIS-e w liczniku 8P0 920 932 C (Audi A3 8P 2010r.)? Ewentualnie jak się fachowo nazywa ta funkcja? Będę wdzięczny za jaką kolwiek informacje w tym temacie. Już udało mi się aktywować w tym liczniku (po przez edycję wsadu) test zegarów, laptimer, boost i temperature oleju 😁 nie ukrywam, że byłby świetnie jakby udało się jeszcze jakoś odpalić tą poniższą 😁







Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •