Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: [8L] Problem z ASZ

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny [8L] Problem z ASZ

    Witam wszystkich. Mam taki problem z moja A3 1.9TDI 130KM (6biegów) ale pewnie ciezko bedzie znalezc wlasciwa odpowiedz... Wymienialem ostatnio 4 pompowtryski i po ich wymianie auto jest slabsze. Dodam ze dwa z wyjetych byly z innego silnika (tez 130KM od passata ale inny typ silnika) bo juz kiedys je wymienialem-teraz chcac miec 4 jednakowe wymienilem wszystkie na takie jak powinny byc w tym silniku. Nie ma takiego przyspieszenia a jak go sprawdzalem to z wielkim trudem doszedl do 170km/h. Jaka max predkosc powinienem osiagnąć z takim silnikiem ASZ??? Czy one maja jakies ogranicznenia np. ze wzgledu na zmniejszenie spalania?
    Sprawdzalem teraz na komputerze i facet z VW twierdzi ze parametry pompowtryskow sa idealne, przeplywomierz ok, żadnych błędów. Slyszlem ze moze jakis zawor przy turbinie moze byc np. zapchany lub uszkodzony ze nie otwiera sie do konca albo jakis uklad cisnieniowy moze byc nieszczelny - czy to wszystko powinno wyskoczyc na komputerze?. Nie pamietam jak bylo wczesniej ale teraz jak na postoju wcisne pedal do podlogi to obroty zatrzymuja sie na 5100obr/min. U was tez tak jest? Czy jest mozliwosc regeneracji turbosprężarki albo elementów które nią sterują? Nie wiem co dalej robic


    DTM: nastepnym razem zwracaj uwage na jakim podforum umieszczasz wiadomosc!!

  2. #2
    Lookash's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adaxx
    Jaka max predkosc powinienem osiagnąć z takim silnikiem ASZ??? Czy one maja jakies ogranicznenia np. ze wzgledu na zmniejszenie spalania?
    nie ma zadnego ograniczenia ja wycisnęłem 220km/h na liczniku , wiecej niestety nic Ci nie pomoge bo az tak sie nie znam
    nowe opony 1500 zł, pełny bak 200 zł, wrazenia z jazdy A3- bezcenne

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    może się mylę ale po zmianie wtryskiwaczy na inne trzeba zmodyfikować soft

  4. #4
    Abdul from Dubai Fanta's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi A6 Dubai Style
    Model
    S3 8L
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jak mialem asz to 207km/h i nic wiecej tak jak bylo w katalogu

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _RS
    może się mylę ale po zmianie wtryskiwaczy na inne trzeba zmodyfikować soft
    Wymiane robil facet z serwisu VW po godzinach, wiec robi to na codzien i powinien wiedziec czy trzeba czy nie...

  6. #6
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adaxx

    Wymiane robil facet z serwisu VW po godzinach, wiec robi to na codzien i powinien wiedziec czy trzeba czy nie...
    było dobrze a teraz jest źle - przyciśnij faceta bo sie zdaje że nie wszystko potrafi sprawdzić
    zapytaj go o kąty wałków o ciśnienie doładowania o wartosci przepływki a poza tym luknij czy jak butujesz to dymi ?

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Wlasnie o to chodzi ze przedtem przy odpalaniu czasem zadymil a teraz nic. Jak butuje to tez nic. I nie jestem do konca pewien czy przedtem tez bylo wszytko ok (nie mowiac o pompowtryskach) nie mam porownania i nie wiem czy chodzil tak jak wasze 130. Sprawdzal przepływke i jest ok. Przy wymianie zauwazyl ze niedlugo bedzie do wymiany walek rozrzadu bo jest juz troche wytarty, czy to moze miec wpyw na moc? Kiedy mam go wymienic jak zacznie mi nierowno chodzic?

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ja bym obstawiał że skoro nie dymi i nie jedzie to do wtrysków idzie za mała dawka paliwa. Jeżeli poprzednio miałeś inne wtryski soft był pewnie modyfikowany, teraz po zmianie na inny model wtryskiwaczy też musisz pogrzebać w sofcie

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    a jest mozliwe ze łopatki turbiny sa zabrudzone i wiaze sie z tym spadek mocy? Warto ja przeczyscic jak nie ma zadnych bledów?

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Skapol
    Cytuj Oryginalnie napisane przez adaxx

    Wymiane robil facet z serwisu VW po godzinach, wiec robi to na codzien i powinien wiedziec czy trzeba czy nie...
    było dobrze a teraz jest źle - przyciśnij faceta bo sie zdaje że nie wszystko potrafi sprawdzić
    zapytaj go o kąty wałków o ciśnienie doładowania o wartosci przepływki a poza tym luknij czy jak butujesz to dymi ?
    Adaxx , Skapol dokladnie Ci wszystko napisal, ktos kumaty musi podpiac komputer i poustawiac wszystko, mechanika to polowa sukcesu dopiero. Jesli sie wymienia wtryski, pompe wtryskowa trzeba nastawy wyregulowac i tyle.
    Goscie z serwisu to zazwyczaj za przeproszeniem melepeci, wstawiaj klientowi i wmawiaja ze tak ma byc, to ze rozrzad do wymiany nie moze oslabiac osiagow autka, gdyby byl wymieniony i zle zalozony to tak.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •