Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 64

Temat: "Dorobienie" podgrzewania foteli

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny "Dorobienie" podgrzewania foteli

    Czy da się dorobić podgrzewanie do foteli przednich? Pierwszy właściciel mieszkający na Florydzie w USA nie kłopotał się takim dodatkiem ale u nas przy ostatnich temperaturach cztery litery mają stres o poranku, tym bardziej że to całkowicie skórzana tapicera Temat jest nieco teoretyczny bo to pewnie grubsza lub nieopłacalna robota... Czy dołożenie mat grzewczych oznacza prucie tapicerki? Czy ktoś wykonuje takie prace komercyjnie (poza ASO w którym oznacza to wymianę całych foteli)?

    pozdro, andrzej.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:59

  2. #2
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Tutaj masz to pięknie pokazane na przykładzie golfa 4, myśle że montaż w 8P nie bedzie znacznie się różnił :

    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=68357
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Super opis szkoda, że nie do A3. Oznacza to że da się a to już coś Fotel kierowcy ma sporo elektryki (profil lędźwiowy itp), obawiam się brać za to nie mając wprawy i zaplecza. Jak spapram fotel kierowcy to jak dowiozę autko do serwisu (na taborecie?) Pytanie zatem brzmi czy polecilibyście kogoś z okolic Krakowa lub małopolski, kto mógłby zająć się takim tematem?

    pozdrawiam, andrzej.

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    na naszym forum tez jest konkretny temat dotyczacy 8l , wystarczylo troche poszukac

    filozofii w 8p tez nie bedzie, najprosciej albo kupic same maty, moze byc ciezko
    wiec szukac na allegro uzywanych tanich foteli z ogrzewaniem, spokojnie moga byc z anglika, wyjmujesz maty i wkladasz do swoich, instalacja na 99% idzie tunelem, zmiana klimatronika na taki ze sterowaniem ogrzewaniem, zakodowanie i juz

    przerabialem ten temat, tyle ze kupilem cale nowe tapicerki z ogrzewaniem i regulacja odcinka ledzwiowego wlasnie, a wczesniej takowych nie bylo + oczywsice zmiana panelu klimatyzacji, wszystko dziala idealnie

    a jeslibys sie zdecydowal na osobny wylacznik , bez montazu i kodowania klimatronika to chyba jest jeszcze prosciej, tyle ze i tak musi "puscic" dodatkowe obciazenie komputer (pobor pradu) tu moze byc problem , o takie rzeczy to najlepiej czasem zapytac tapicera samochodowego

    http://www.autoporadnik.pl/akcesoria...-aucie/artykul
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    OK, masz rację, mogłem lepiej przetrząsnąć forum, po prostu znalazłem tylko masę opisów na poziomie "który kabel z którym" bez metodycznego zdjęciopisu (ja to wzrokowiec jestem). Wtedy zamiast pytać czy się da (bo da się wszystko) zapytałbym, kto pomógłby zrobić coś takiego.

    Co do ustawienia klimatronika to ruszał tego nie będę - elektryk sporo walczył żeby doprogramować moduł komfortu do wszystkich różnic USA-EU w osprzęcie; z tej perspektywy regulacja potencjometrem jest dla mnie wystarczająca. Dopytam elektryka o doprogramowanie większego obciążenia (on niestety umywa ręce od próby dokłądania maty ogrzewającej; jemu się to nie opłaca). Mam nadzieję, że znajdę odpowiedniego machera... pomożecie?

    pozdrawiam, andrzej.

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    modul komfortu nie ma nic do samego panela klimatronika
    jego jak podmienisz to bedzie dzialal od razu, jedynie nie bedzie sie laczyl z vagiem, pokazywal beldow itd. dlatego trzeba go zakodowac pod vin auta, ale to jest 3minuty roboty , jakby to wygladalo - wypasiona fura i wsadzisz sobie gdzies ?! potencjometry , eee
    a panel klimatronika kupisz za pare zlotych.
    jakie ty masz konkretnie te fotele ? moze trzeba takich poszukac i sie z jakims handlarzem zamienic za doplata
    a maty kto ci wsadzi same , tak jak ci napisalem, najpredzej pytaj u tapicerow samochodowych, dlubania sporo, a pieniedzy na tym nie ma, to fakt
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Rozumiem Twoje oburzenie, wyobrazi?em sobie wystaj?cy z fotela potencjometr z ga?k? w stylu retro -- m?wi?c o potencjometrze mia?em na my?li prze??cznik wielostopniowy, widzia?em w starszych modelach audi regulacj? ogrzewania w plastikach fotela a nie w panelu klimatronika -- patrz?c na aukcj? http://allegro.pl/item846371113_pane...3.html#gallery zrozumia?em o co ci chodzi, u mnie nie ma w?a?nie regulacji temperatury foteli (tego? w?a?nie prze??cznika/potencjometru).

    Fotele mam takie jak tutaj http://allegro.pl/item869322600_audi..._drzwiowy.html
    Motyw z wymian? foteli za dop?at? jest ciekaw? opcj?, podr??e temat.

    Ciekaw jestem czy maj?c wyprowadzon? wi?zk? okablowania ogrzewania z fotela b?dzie j? gdzie pod??czy? w okablowaniu pod?ogi -- jak to rozpozna?? Szersza lub dodatkowa lu?na kostka?

    pozdrawiam, andrzej.

  8. #8
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Ja jestem na etapie naprawy jednego fotela, tylko że u mnie jest inna nieco sprawa, mniej skomplikowana ale też trzeba sie dostać do mat grzewczych. W jednym fotelu mam chyba przerwany obwód bo grzeje sie dosyć mocno w jednym punkcie a reszta nie grzeje. Prawdopodobnie od wsiadania ciężkiej osoby bo to boczek jest od drzwi i orientowałem się u mnie na miejscu u mechaniorów i bez problemu to zrobią. Także popytaj dobrze u siebie, napewno sie ktoś podejmnie, bo u nas w dwóch miejscach pytałem i nie było problemu. Kwestia teraz tylko ile zakrzyczą.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jedreg

    przy twoich fotelach raczej opcja wymiany odpada, takich foteli z elektryczna regulacja i jeszcze podgrzewanych to ze swieczka szukac.
    pozostaje ci chyba dolozenie mat grzewczych. z instalacja nie ma problemu, ona idzie tunelem, gosc sobie puszcza gotowe wiazki i wymienia panel klimatronika
    dam ci na pw kontakt do pana, ktory byc moze by ci to zrobil
    mi to robil, tyle ze bralem od niego cale tapicerki, wszystko pewnie kwestia ceny
    a bedziesz mial wszystko jak fabrycznie.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki Miro, czekam na namiary. Ostatnie pytanie: czy mając wyprowadzoną wiązkę okablowania ogrzewania z fotela będzie ją gdzie podłączyć w okablowaniu podłogi -- jak to rozpoznać? Szersza lub dodatkowa luźna kostka? A może trzeba prowadzić całą wiązkę także spod fotela do klimatronika (na szczęście odległość niewielka)?

    pozdrawiam, andrzej.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •