Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 35

Temat: Ogrzewanie nie działa z jednej strony

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    AUDI A3 ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    raz

    Domyślny



    Po dokładniej rozmowie z miłym panem z serwisu sprawa wygląda tak.
    Uszkodzone są podobno dwa czujniki. Jeden już nie działa i to przez niego leci zimne powietrze po stronie pasażera który jednak nie znajduje się pod deską tylko gdzieś od strony schowka. Koszt czujnika z wymianą 180 zł oraz drugi czujnik schowany gdzieś głęboko pod deską koło nagrzewnicy który de facto jeszcze działa ale jego dni są policzone (słowa pana serwisanta) koszt wymiany 2000 zł
    Jako że jestem dociekliwy to poprosiłem o pokazanie tych czujników w ETCE i wyniki analiz. Pierwszy czujnik pokazywał temp -85 stopni wiec ewidentnie uszkodzony z drugim według analiz też coś było nie tak jak twierdził miły pan serwisant.
    Auto jest na przedłużonej gwarancji (za naprawy płaci firma Allianz) czy możliwe że Audi chce na siłę wymienić drugi czujnik żeby zarobić kasę?
    Czy zgadzać się na wymianę drugiego czy odpuścić sobie demontowanie całej deski ( pewnie nie złożą tak jak potrzeba ponownie).
    Wymiana czujnika przy schowku rozwiąże problem "zimniej pasażerki " wiec czy jest sens. Z drugiej strony gwarancja nie długo się skończy wiec może dobrze było by wyminięć oba na raz

  2. #12
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    U mnie jak padl silnik nastawczy klapy klimatyzacji to wg wszystkich mechanikow i ASO da sie tam dostac tylko rozbierajac cala deske, ja sobie w domu pogrzebalem i obylo sie bez sciagania deski.

    Fakt faktem realizowalem to w mocno utrudniony sposob ale samemu, za darmo i rozkrecilem tylko dol.

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Myślę ze polskie servisy sa do tego zdolne zwłaszcza ten w Opol. Po za tym kolega Kubek ma racje z rozbieraniem tylko dołu wyciąganie deski będzie zbędną robotą. Wyjmi najpierw schowek i zlokalizuj te 2 czujniki najpierw Pisz o postepach prac fofo tez sie przyda
    Ostatnio edytowany przez mil3k6 - 20-10-11 o 09:45

  4. #14
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Jesli można to zapytam się o jedną rzecz. Jako że jest już chłodniej dzis zaobserwowalem jedną rzecz i nie wiem czy to normalne. Standardowo klime mam ustawioną na Auto po 23C dla kierowcy i pasażera. Ostatnio jeżdżę z włączonym trybem Econ. Z tego co zaobserwowalem ciepłe powietrze wylatuje z obu kanałow. Tego od strony kierowcy i tego od strony pasażera a z dwoch w środku nic. Przykładałem rękę ale wygląda jakby wogóle z nich nawiew nie działał. Nawiew na nogi/szyby też działa OK. Po zvagowaniu z wylączonym trybem Econ nie pokazuje mi żadnych blędów w klimie ale gdy włącze ten tryb pokazuje mi 2 błędy sporadyczne:

    2 Faults Found
    00819 - High Pressure Sensor (G65)
    009 - Open or Short to Ground - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00101001
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 0
    Mileage: 61184 km
    Time Indication: 0
    Date: 2011.09.30
    Time: 13:17:30

    Freeze Frame:
    Temperature: 18.0°C
    Voltage: 12.00 V
    RPM: 12750 /min
    Load: 0.0 %
    Load: 0.0 %

    01592 - Air Quality Sensor (G23
    010 - Open or Short to Plus - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00101010
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 0
    Mileage: 61184 km
    Time Indication: 0
    Date: 2011.09.30
    Time: 13:17:37

    Freeze Frame:
    Temperature: 22.5°C

  5. #15
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Pierwszy blad High Pressure Sensor (G65) wg instrukcji serwisowych moze wyskakiwac sporadycznie w dni chlodne. Nalezy kasowac i sie nie przejmowac.

    Drugi blad Air Quality Sensor (G23) jest to walniety czujnik jakosci powietrza. Bardzo czesto sie psuje, mozna go nie wymieniac i jezdzic. Nie wplywa to negatywnie na dzialanie klimy. Kosztu czujnika to ponad 200zl dlatego kazdy sobie odpuszcza wymiane.

  6. #16
    zbigzbig20's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Tak też zrobie z tym czujnikiem ponieważ klima działa jak należy.

  7. #17
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    włącz na panelu klimie nawiew z kratek i zobaczysz że ciepłe powietrze ze środkowych dwóch też poleci (powinno)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  8. #18
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mil3k6 Pokaż post
    Po za tym kolega Kubek ma racje z rozbieraniem tylko dołu wyciąganie deski będzie zbędną robotą. Wyjmi najpierw schowek i zlokalizuj te 2 czujniki najpierw Pisz o postepach prac fofo tez sie przyda
    oczywisice ze tak, czasem sie da, ale nie znaczy to ze taka jest "technologia" naprawy
    mechanik z aso robi to tak jak ma opisane w zeszytach szkoleniowcyh, elsie itd
    sam kuba wspomnial ze troche sie meczyl, cos tam wyginal, serwisant na pewno tak nie bedzie robil (czytaj. bawil sie )
    wiele jest takich przykladow, chocby od zarowki w xenonie, ktos powie ze ja wymieni bo ma male, zrabne palce, a w aso beda sciagac kolo i nadkole...
    nikt nikomu nie kaze do aso jezdzic ani placic, przy cenie 2tys zl za czujnik w aso, to mozna kupic caly kompletny uklad klimatronika do 8p.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    AUDI A3 ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To chyba o ten czujnik chodzi o którym pisałem do którego chcą rozebrać deskę coś kojarzę G23 i pan z serwisu mówił o klimatyzacji a u mnie też chodzi b.dobrze.
    Dodano:

    to chyba jasne ale auto na gwarancji dlatego tam stoi
    Ostatnio edytowany przez cyberix - 20-10-11 o 19:15 Powód: Automatyczne łączenie postów

  10. #20
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny




    Zdjecia o ktore prosil cyberix.
    Na zdjeciu 1 na srodku znajduje sie silnik nastawczy o ktorym wczesniej mowilem, widoczny jest rowniez tunel sluzacy do rozprowadzania cieplego powietrza - po demontazu zobaczymy czujnik temperatury.
    Zdjecie 2 przedstawie zbizenie na silnik.

    Wymiana po tej stronie jest banalna bo masz wszystko na wierzchu, neistety wymiana po stronie kierowcy jest mocno utrudniona, aby wykrecic silnik nastawczy trzeba zdemontowac wzmocnienie na ktorym znajduje sie CAN Gateway, niby tylko 4 sruby ale w takich glupich miejscach ze z godzine albo lepiej mi zeszlo na samo ich odkrecanie.
    Strasznie niewygodne to bylo ale nie powiem, zaoszczedzilem 500zl bo tyle chcieli mechanicy za to. No i mam deske nieruszona co mnie rowneiz bardzo cieszy.
    Ostatnio edytowany przez kuebk - 20-10-11 o 21:29

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •