Zwracam się do właścicieli auto z silnikiem 1.8T po chipie aby się wypowiedzieli.
Opisze pokrótce o co chodzi.
Jak jest zimny silnik to błąd pojawia się natychmiast po dodaniu gazu i autko jest przymulone, a jak ciepły to można go skasować i auto lata jak rakieta, szczególnie jak się go zgasi i odpali ponownie. Wkurzające jest to w trasie, że muszę stanąć tylko po to aby zgasić i odpalić bo auto słabo jedzie.
Problem pojawił się po chipie i z tego co się dowiedziałem to niestety taką przypadłość ma niby większość 1.8T a spowodowane jest to błędem odczytu korekcji mas powietrza (czy coś takiego, sorka jak coś pokręciłem dzwoniłem do niego wczoraj a skleroza nie boli) - tak mi powiedział tuner który robił mi chipa. Na pytanie czy można coś z tym zrobić odpowiedział, że trzeba tak jeździć i tyle. I to mnie właśnie troche dziwi...
Ja mam autko 100% sprawne i przepływke i wszystkie węże, przed chipem 0 błędów a po od razu 17705.
Rozmawiałem z kilkoma osobami z różnych for i tylko 1 ma to samo co ja a chipa robiła w firmie 44tuning (podobno cienka ta firma - słabe opinie). W każdym razie męczy mnie to i nie wydaje sie normalne. Dlatego jeśli ktoś ma chipnięte 1.8T i nie ma tego błędu to prosze mnie upewnic w moim podejrzeniu.
Ja postaram się dziś zadzwonić do innej firmy tuningowej i dopytam czy tak ma być czy nie. A jeśli nie to pewnie korekta softu będzie potrzebna.

No nic Panowie jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł jak się tego pozbyć to chętnie skorzystam Pozdrawiam.