Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 100

Temat: Błąd 17545 , 17705

  1. #11
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Question błąd 17705 niby nieszczelnośc po chipie

    Zwracam się do właścicieli auto z silnikiem 1.8T po chipie aby się wypowiedzieli.
    Opisze pokrótce o co chodzi.
    Jak jest zimny silnik to błąd pojawia się natychmiast po dodaniu gazu i autko jest przymulone, a jak ciepły to można go skasować i auto lata jak rakieta, szczególnie jak się go zgasi i odpali ponownie. Wkurzające jest to w trasie, że muszę stanąć tylko po to aby zgasić i odpalić bo auto słabo jedzie.
    Problem pojawił się po chipie i z tego co się dowiedziałem to niestety taką przypadłość ma niby większość 1.8T a spowodowane jest to błędem odczytu korekcji mas powietrza (czy coś takiego, sorka jak coś pokręciłem dzwoniłem do niego wczoraj a skleroza nie boli) - tak mi powiedział tuner który robił mi chipa. Na pytanie czy można coś z tym zrobić odpowiedział, że trzeba tak jeździć i tyle. I to mnie właśnie troche dziwi...
    Ja mam autko 100% sprawne i przepływke i wszystkie węże, przed chipem 0 błędów a po od razu 17705.
    Rozmawiałem z kilkoma osobami z różnych for i tylko 1 ma to samo co ja a chipa robiła w firmie 44tuning (podobno cienka ta firma - słabe opinie). W każdym razie męczy mnie to i nie wydaje sie normalne. Dlatego jeśli ktoś ma chipnięte 1.8T i nie ma tego błędu to prosze mnie upewnic w moim podejrzeniu.
    Ja postaram się dziś zadzwonić do innej firmy tuningowej i dopytam czy tak ma być czy nie. A jeśli nie to pewnie korekta softu będzie potrzebna.

    No nic Panowie jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł jak się tego pozbyć to chętnie skorzystam Pozdrawiam.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  2. #12
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi, oczywiście na forum nie ma ani jednego 1.8T po chipie...
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #13
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a nie przyszlo Ci do glowy ze moze ludzie sa na zlocie ogolnpolskim ?
    jesli jest ponad 100osob czynnie udzialajacych sie na forum, to moze akurat nie ma kto odpowiedziec
    nie ma co kozaczyc tylko cierpliwie poczekac

    a od siebie dodam ze nie maja prawa sie takie rzeczy dziac, nikt nigdy o takim czyms nie pisal.
    Ostatnio edytowany przez Miro - 29-05-10 o 15:46
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #14
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ja mam 1.8T po chipie i nie mam takiego błedu. miałem pare nieszczelności które wyszły po zwiekszeniu doładowania ale wszystko zostało zrobione i jest zero błedów.

  5. #15
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Absolutnie nie jest to normalne. Wprawdzie nie ja, tylko mój znajomy jeździ 1.8T po chipie i żadnych cyrków z błędami nie ma.

  6. Podziękowania dla netes za pomoc w problemie

    pisak112 (29-05-10)

  7. #16
    Dybek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa - Sadyba
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja mam podobnie trochę.
    po programie też czasami na zimnym silniku tracę moc - spowodowane to tym, że (podobno)tuner źle napisał program, turbina przeładowuje i wchodzi w tryb awaryjny. ale KM nie chciał mi tego poprawić.jak zgaszę silnik i go odpalę to wszystko git.
    błąd 17705 też się pojawiał ale ostatnio go nie podpinałem vaga, żeby sprawdzić.
    nie wiem czy te dwie rzeczy mają coś ze sobą wspólnego, ale z tego co pamiętam to 17705 pojawia się kiedy jest problem z DV. jak jeździłem na źle skonfigurowanym splitterze to wtedy mógł się on pojawić.
    Tak więc moim zdaniem - program powoduje u Ciebie ten spadek mocy, na pewno u mnie tak jest
    Ostatnio edytowany przez Dybek - 02-06-10 o 17:49
    227KM337NM

  8. #17
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Dzieki za odpowiedzi, sorka, ze sie uniosłem ale jestem max wsciekly bo auto nie lata jak powinno

    Czyli wychodzi na to, że Patryk z CS źle napisał program. Dzwoniłem do niego to powiedział ze nie wie co z tym zrobić i mam tak jeździć, a moim zdaniem tak być nie powinno i powyższe odpowiedzi mnie tylko w tym utwierdziły. No nic będę z nimi w takim razie walczył o poprawę tego. Bo to bzdura jest jeździć z tak działającym autem - przymulonym.
    Co do DV to ma ok rok czasu, kupiłem nowy w ASO i sprawdziłem go, jest sprawny, sprawdziłem tez wszelkie węże. Dodam, że przed chipem nie było tego błędu.

    Dzwoniłem do dynosoftu to mi powiedzieli, że nie powinno tak być i że spotkali się tylko raz z takim czymś ale to było dawno temu. Niestety poprawić (korekta softu za jakaś kasę ) tego nie chcą tylko od nowa robić program a to już wiadomo wiąże się z drugim takim samym wydatkiem, którego nie mam zamiaru ponosić.

    Dodam, że dziś jeszcze raz sprawdzałem i jak na odpalonym zimnym silniku na biegu jałowym skasuje ten błąd i poczekam chwilkę to zaraz się on pojawia spowrotem.
    Teraz sprawdziłem raz jeszcze, silnik nagrzany, kasuje błąd i się więcej nie pojawia. Gazuje, butuje i 0 błędu. Jakby była to nieszczelność to byłby błąd niezależnie od nagrzania silnika, tak rozumuję. Jestem mega wściekły, przecież nie będę odpalał auta jechał kawałek i go gasił po nagrzaniu po to aby auto jechało jak powinno.
    Ostatnio edytowany przez Jackq - 29-05-10 o 16:11
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  9. #18
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Jedno jest pewne. Nie powinno tak być. Po sofcie nie ma takich rzeczy, nie jest to żadna przypadłość tych silników. Albo masz jakąś usterkę w samochodzie albo został albo źle napisany program i trzeba podjechać na korektę (pogadaj że jest wiele samochodów po sofcie i żaden nie ma problemu i jeżeli nie potrafią tego naprawić to niech przywrócą sot do oryginalnego i oddadzą pieniądze i zrobisz gdzie indziej.)

  10. #19
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    u mnie rowniez ten blad nie wystepuje

  11. #20
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    u mnie tez nie , mozliwe jest ze któryś z węzy przepuszcza jak zwiekszałes cisnienie doładowania, w moim przypadku nie wiem czemu ale seryjnie było cisnienie 0.6b na k03s a teraz dmucha odrazu przy depnieciu ponad bar a potem ciut spada wiec moze którys z weży puszcza bąka ;d a najlepiej posprawdzaj wszysko co sie da intercooler tez wszystkie połonczenia co tylko sie da moze czegos sie doszukasz

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •