Strona 68 z 71 PierwszyPierwszy ... 18586667686970 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 671 do 680 z 708

Temat: Wymiana zegarów na poliftowe / białe podświetlenie zegarów

  1. #671
    Provokattor's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi/Honda
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zegary polift

    Witam, posiadam 8p 2007 rok, zegary (ta czcionka) są czerwone, zorganizowałem sobie poliftowe (białe) i chciałbym je zamontować u siebie, na razie odpiąłem stare i próbowałem odpalić czy trybi immo w ogóle. Okazuje się że auto nie chce odpalić, nowe podpiąłem wszystko ładnie świeci no ale zostaje kwestia immo. Teraz pytanie bo dzwoniłem do elektryka to powiedział że samo ściągnięcie immo nic nie da, auto co prawda odpali ale zegary nie są kompatybilne i zaczął coś tam bełkotać że aby było dobrze to jeszcze pare rzeczy by musiał tam zrobić. Pytał się czy kierunki się zapaliły po przekręceniu zapłonu na nowych podpiętych zegarach, mrygneły tak jakby pilotem ktoś otworzył dwa razy i tyle. To stwierdził że będzie to problem i samo ściągnięcie immobilizera koszt 300 zł plus te dodatkowe jakieś opcje, ale nie chciał sprecyzować co dokładnie tam trzeba zrobić. Więc chciałem się poradzić was bo zapewne nie jedna osoba to robiła. Co dokładnie trzeba zrobić żeby zamienić przedliftowe zegary na poliftowe? Aha i czy w vcds jestem w stanie jakoś sprawdzić PIN tych poliftowych zegarów?

  2. #672
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Czytałeś cały temat?
    Jesteś ze Szczecina więc oddaj auto z tymi zegarami do mieto on ci to ogarnie.
    Kontakt masz 2 posty wczesniej.

  3. Podziękowania dla acinr_PL za pomoc w problemie

    Provokattor (03-05-20)

  4. #673

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    wymieniłem zegary na poliftowe po 11 roku (wysyłkowo ogarniał mi to Oswald, szczerze polecam).

    Mam problem ze stanem paliwa, a raczej z podłączeniem wszystkiego do kupy..

    *auto z roku 2004.
    żeby nie było zbyt łatwo, to mam QUATTRO I DWA PŁWAKI po lewej i prawej stronie ktore miały po 2 przewody,
    wymieniłem na nowsze które mają juz po 3 kabelki..

    - gdzie mam wyprowadzić i wpiąć ten dodatkowy trzeci kabel z każdego pływaka ?

    - sterownik pompy paliwa u mnie nie ma 10 oczek tylko 6.. wiec tekst typu "ze sterownika pompy pin nr 8, do zegarów pin nr 25"
    mozna sobie darować (zielony kabel przygotowany, wyprowadzony z licznika - pin 25) - zdjęcie poniżej

    - ale skoro to quattro - czytaj dwa pływaki, to pewnie inne też będzie połączenie do licznika zgadza się ?

    np. oznaczenia pinów licznika

    6 - Sygnał czujnika poziomu paliwa 2 (Quattro)
    25 - Sygnał czujnika poziomu paliwa 1
    26 - Rezystancja całkowita czujnika poziomu paliwa 2 (Quattro)
    27 - Rezystancja całkowita czujnika poziomu paliwa 1

    - czyli musze ciągnąć też kabel do pinu nr 6 ?


    CO DO CZEGO, CO Z CZYM, JAK ! Pomóżcie obywatele ;<



  5. #674

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    to forum umiera, tragedia.. napisałem z 5 postow od kad korzystam z tego forum i na zadne nie dostałem odpowiedzi.. nie mowiąc juz ze trzeba sie przebijać nie raz po 100 stron jakiegos wątku w ktorym co chwile są sprzeczne informacje.. dramat..

  6. #675
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaosiem Pokaż post
    to forum umiera, tragedia.. napisałem z 5 postow od kad korzystam z tego forum i na zadne nie dostałem odpowiedzi.. nie mowiąc juz ze trzeba sie przebijać nie raz po 100 stron jakiegos wątku w ktorym co chwile są sprzeczne informacje.. dramat..
    lepiej napisz pw do ogarniętych osób ..... może prędzej pomoga

  7. #676
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    gdybyś napisał na jakie pływaki wymieniłeś z jakiej wersji silnikowej szybciej szłoby dopasować schemat.
    Jeśli chodzi o czujnik poziomu paliwa na 3 przewody może to coś pomoże:

    Czujnik poziomu 1:


    czujnik poziomu 2:


    Ostatnio edytowany przez acinr_PL - 22-05-20 o 20:30

  8. #677

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    dziękuje serdecznie paniowie za odpowiedzi pan GOLEM podpowiedział. Ale opisze zabieg bo może predzej czy pozniej trafi się ktoś z takim samym problemem

    a3 3.2l 04r quattro (dwa pływaki, po 2 przedowy) kupiłem pływaki poliftowe (na 3 kable) wymiana p&p. Wpiąć trzeci kabel do płytki pływaka na kontektorze nr 000979131, górą przylutować do wolnego pinu, do kostki idzie taki sam konektor 000979131, i teraz rzecz najprostsza. pływak prawy łączymy z pinem 25 w liczniku, pływak lewy z pinem nr 6 w liczniku. gotowe.

  9. #678
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    To połączenie o którym piszesz jest na schemacie czujnik poziomu G1 ->pin 25 oraz czujnik poziomu G169-> pin 6.

  10. #679

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny

    Witam, ostatnio nabyłem zegary z 2009 roku, biały FIS, moje autko jest z 2004 r. posiadam zegary z FISem, ale te białe bardziej do mnie przemawiają, a także funkcje jakie oferują. Mam takie pytanie, bo po przejrzeniu całego wątku nie znalazłem odpowiedzi. Jest w stanie mi ktoś powiedzieć jak mogę ugryźć temat wymiany zegarów? Najlepiej jakbym mógł to zrobić samemu, po pierwsze dla własnej satysfakcji, po drugie ze względu na koszty. Ma ktoś może jakąś instrukcje, tutorial, cokolwiek? Może być zza granicy. Mniej więcej ogarniam zabawy z VCDSem, kodowania, nie kodowania, ale nie wiem jak ugryźć temat immobilisera i pamięci zegarów, tak aby wszystko ładnie zatrybiło.

  11. #680
    tomolowski's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak masz sprzęt za kilka tysi typu xcan i programator np.jtag to ogarniesz sam bez problemu,jeśli nie to nie da rady raczej

Strona 68 z 71 PierwszyPierwszy ... 18586667686970 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •