Strona 71 z 71 PierwszyPierwszy ... 2161697071
Pokazane rezultaty 701 do 708 z 708

Temat: Wymiana zegarów na poliftowe / białe podświetlenie zegarów

  1. #701
    OskiUK's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Ani commanderem, ani tymbardziej vcdsem nie dopiszesz tych zegarow. Sprawa z paliwem to pewnie kwestia kodowania quattro/oska.
    Mogę pomoc VCDS, VCP, UHDS, VagTacho, DeJaVu - Poznań i okolice.

  2. #702
    SadamILL'NYC's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    Witam, jestem w trakcie wymiany zegarów z VDO Fujitsu 2005r na poliftowe VDO Micronas 2008r. Przy pomocy CARPROG'a i hex editor'a wydobyłem ze starego licznika VIN, IMMO ID, PIN, oba KEY ID, MAC oraz CS i przepisałem te wartości do nowego. CONFIG zostawiłem jak w oryginale a w STATUS podmieniłem jeden bit zawierający POWER CLASS i tu nie mam 100% pewności czy dobrze zrobiłem. W starym liczniku status to 00 00 5B 78 FB a w nowym 14 00 00 49 FF FE, jeśli dobrze się rozeznałem to POWER CLASS starego licznika to 5B (3bit) i tą wartość wpisałem w miejsce 49 (4bit) w nowym. Odnośnie samej wymiany wydaje się, że cała operacja przebiegła pomyślnie, niestety po przekręceniu kluczyka auto nie odpala i wyświetla się SAFE, VCDS wywala błąd kluczyka (nieprawidłowy sygnał jeśli dobrze pamiętam). O ile to prawda, doczytałem się, że pod koniec 2006 roku w transponderach zaczęto dodatkowo programować 7bit'owy numer CS więc stare kluczyki nie zadziałają. Posiadam czyste prekodowane transpondery ID48 TP25 jednak nie mam sprzętu żeby je zaprogramować. Mam dwa pytania, czy POWER CLASS został przeze mnie poprawnie namierzony i czy zna ktoś firmę lub osobę która w dobrej cenie dorobi transpondery na odległość na podstawie podanych wartości?

  3. #703
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    proponuje napisać pv do Mieto jest ze Szczecina ogarnia liczniki i nie tylko (wysyłkowo i na miejscu)
    Może przez pv rozwiąże twój problem

  4. #704
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Polecam kolegę OskiUK , szybko i na temat robi to zawodowo .

  5. #705

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Eco menu zniknęło po resecie wartości komputera 1 i 2

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ANONIM Pokaż post
    @krzychuu
    Prawdopodobnie chodzi o menu, które znajduje się pod temperaturą na zewnątrz(-2.0 C)
    Nie chcę zakładać nowego wątku, czy ktoś wie dlaczego po resecie komputera 1 i 2 zniknęło mi to "eco menu"? Czy ono pojawi się po przejechaniu jakiegoś dłuższego odcinka?

    UPDATE:
    Nie wiem czy to samo z siebie po przejechaniu iluś kilometrów, czy przez kombinacje z ustawieniami w VCDS, ale "eco menu" powróciło
    Ostatnio edytowany przez markus2 - 02-01-22 o 23:02

  6. #706

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OskiUK Pokaż post
    Teraz udało nam sie to dopracować na tiptop, no nie?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    @OskiUK chciałem się skontaktować na Priv w sprawie wymiany licznika, chyba ma Pan pełną skrzynkę. Z góry dzięki za wiadomość

  7. #707

    Data dołączenia
    Apr 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    witam, może ktoś się podejmował takiej modyfikacji albo ma wiedze na ten temat. Mam 8p na małym grilu, bkc, zegary bez fisa. Zamierzam zmienic licznik na biały lift. Wpadłem na pomysł żeby kupić licznik poliftowy np 8P0920982J lub C, od wersji angielskiej za około 50-70zł i przełożyć tarczę prędkościomierza ze swoich zegarów i wiadomo zgrać zegary u fachowca. Czy to ma prawo działać, czy tarcza predkosciomierza, rozmieszczenie ikonek i diód itp bedzie pasować do wersji lift, czy ktos takie cos próbował wykonać? Pytam bo mam sprzeczne informacje, jeden magik mówi ze tarcza bedzie pasować a inny ze nie bedzie.

  8. #708
    LucyFair's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    B-B
    Auto
    OOOO A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cześć Wam, pacjent A3 8P 1.6 mpi 2008r. S-line. Nie działa częściowo ( na połowie predkosciomierza) podswietlenie licznika oraz nie działa regulacja jasnosci podswietlenia. Czy wymiana licznika na taki sam tylko sprawny wystarczy, czy trzeba coś kodować? jeśli tak to może jakiś link do instrukcji? Drugie pytanie, wymiana liczników pomoże na niedziałające pare ledów w starym liczniku, ale regulacja jasnosci to już inny temat, jak do tego podejść?

Strona 71 z 71 PierwszyPierwszy ... 2161697071

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •