Strona 53 z 120 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 521 do 530 z 1191

Temat: [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

  1. #521
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Panowie, ja mam takie pytanko.
    Czy jeśli np kupuję kierownice z Audi A1, czy A5 z multifunkcją. To taśmę airbag z opcją MULTI muszę kupić też z A1/A5, czy z A3 będzie taka sama?

  2. #522

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja jestem po zmianie w swoim i mam problem, auto z 2004 roku przedlift totalny golas,najpierw zmienilem sterownik z 8P0 953 549 na 8P0 953 549 E (wedlug tego tematu tez sie nadaje), dolozylem manetke tempomatu z golfa 5.
    Przekodowalem wszystko i :
    -tempomat zaczal chodzic dopiero po podpieciu kabelka z 13 pinu ster kierownicy do 4 pinu w kostce podszybia
    -sterowanie radiem dziala
    Problem polegal na swiecacej kontrolce esp i kierownicy. Na forum doczytalem ze trzeba tasme wymienic na 1k0 959 653d ze wzgledu na roznice w zabkach
    Po wymianie kalibracje czujnika kata skretu udalo sie wykonac i esp zgaslo ale swiecacej kierownicy nie udalo sie zgasic nawet wykonujac adaptacje wg strony vcdsa, blad w steering assist 1k1 909 144g
    02546- steering limit stop
    003 - mechanical failure
    Ktos wie o co chodzi??

  3. #523
    cipel1's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Witam

    Gdy zakupilem Audi A3 8P 2004 rok miała założoną juz kierownice multifunkcyjną ktora nie działała. Pewien Pan podpowiedział mi ze moduł który mam jest za stary i trzeba go zmienić na nowszy.. Tak też zrobiłem kupiłem 8P0 953 549 F wraz za taśmą i manetkami od A3 8P Z 2007 roku.
    Po przełożeniu pierśćiena i modułu okazało sie ze wiazka nie Pasuje (inne wyciecie wtyczki) a sama kierownica okazała sie ze jest od A4 lub A6 bo ma oznaczenie 4F0124.

    Pytanie do was znawców tematu..Co mam zrobić aby to zadziałało ? Jakie kroki uczynić ?
    Ostatnio edytowany przez cipel1 - 09-05-15 o 12:41

  4. #524

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    Witam,

    Posiadam Audi a3 2009 r sportback s-tronic. Oryginalnie była zwykła kierownica, została wymieniona na skórzaną, ze sterowaniem radia oraz manetkami. Do tego auto wyposażone jest w radio rns-e – z tego co wiem od nowości.
    Interesuje mnie podłączenie kierownicy tak aby działało sterowanie radia oraz jesli to mozliwe sterowanie skrzynia biegow.

    Proszę o informacje czy jest możliwość wykonania takiej usługi przez jakąś firme którą znacie lub ktoś z was umie to zrobić ? Powiem szczerze nie chce się sam za to zabierać.

    Dodam, że moduł kierownicy posiada takie numery 8P0-953-549-K

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez stacho1986 - 08-05-15 o 13:16

  5. #525
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    O ile masz wiazke do multi(nie mylic z wiazka bez multi), sterownik obsluguje multi (nie mam wiedzy ktore obsluguja w polificie i ktory posiadasz) oraz kiere z poduszka odpowidnie, to wystarczy zakodowac VCDSem. Bardziej polecam kupic klona vcsa (dodaje ogloszenie w dziale kupie) i zakodowac samemu. Instrukcje sa na forum.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cipel1 Pokaż post
    Pytanie do was znawców tematu..Co mam zrobić aby to zadziałało ? Kakie kroki uczynić ?
    Kupic czesci, ktore innym zadzialaly. Choc masz stare auto i moze nie zadzialac to co dziala u innych. Kwestia przetestowania, nikt nie wywrozy...

  6. #526
    kuba87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam. Jakiś czas temu wymieniłem kierownice 4 ramienną na taką samą, ale z multi. Poducha została ta sama. Wszystko ładnie działa ale przyszedł czas na coś z rodziny s line, więc kupiłem kierownice od a4 b8 lift. Szukam teraz do niej wiązki i poduszki. Znalazłem 3 typy i mam pytanie która byłaby najlepszym rozwiązaniem? Poduszka jest okrągła i musi mieć plastikowy tył i są na 1 ładunek, 2ładunki tylko ta jedna kostka idzie do jakiegoś sznureczka i znalazłem jeszcze też na 2 ładunki z dwoma wtyczkami obok siebie. Przerabiał już ktoś taki temat?

  7. #527

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam!

    Podepnę się pod temat.
    Mam a3 z 2005 roku S-Line Kiera multifunkcyjna fabrycznie zamontowana, kiedyś kiera działała (tak twierdzi poprzedni właściciel) ale zdarzyło się to parę razy. Aktualnie kierownica multi nie działa. Mimo wielu prób kodowania modułu nie udało mi się zmienić kodowania.
    Mam moduł Lenksmodul 1K0 953 549F. Jest to możliwe zeby taki był oryginalnie?
    Czy jest to możliwe żeby zaczęło działać? Czy to mogło kiedykolwiek działać?
    Czytałem że z tym numerem nie da się tego uruchomić.
    Rozumiem ze trzeba będzie zdjąć poduchę o zobaczyć czy taśma jest pod multi.
    Jeśli musiałbym wymienic moduł na 8p0 953 549F muszę coś jeszcze zmieniać??
    Dzięki

  8. #528
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    niestety w 8P ten moduł nie zadziała pod MF, musisz szukac modułu z końcówką C,E lub F i wtedy wszystko zatrybi, tąśmy już u siebie nie wymieniasz masz dobrą pod te moduły.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  9. #529
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Koledzy mam problem.
    Kupiłem poduszkę z Audi A1, dziś dotarła mi do kompletu kierownica.
    Niestety okazało się że zaczepy w AirBagu są inne i w kierownicy też...
    Czy jest jakaś szansa żeby to spasować? Czy koniecznie muszę zmienić kierownicę, albo AirBag?

  10. #530
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Raczej na 99% bedziesz musiał cos wymienić
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

Strona 53 z 120 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •