Strona 118 z 120 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,171 do 1,180 z 1191

Temat: [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

  1. #1171
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jak wyciągnąć przyciski?


    Z multi nie powinno być ich więcej?
    Zawsze 3 przewody. Czy to sama kierownica wielofunkcyjna, czy same łopatki, czy obie kombinacje.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    Dawid_szakal (18-06-22)

  3. #1172
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Kolejny dzień i kolejne rozkminy
    Dzisiaj zabrałem się za przełożenie przycisków do swojej kiery bo, o dziwo, moja wiązka 8P0971589Q ponoć jest wiązką obsługującą multi (znalazłem kilka aukcji i na wszystkich pisało, że jest od multi). Niestety po przełożeniu i zakodowaniu w radiu i kierownicy temat nie zabanglał, przestały działać również łopatki do zmiany biegów. W sterowniku kierownicy pojawiał się taki błąd https://ibb.co/9yWCVvh . I teraz są dwie opcje. Albo moja instalacja jednak nie obsluguje multi i internety kłamią, albo przyciski są uszkodzone. Niestety były w środku zaśniedziałe (wcześniej tego nie widziałem), jednak rozebrałem je i elektronikę przeczyściłem alkoholem izopropylowym, niestety bez skutku. Druga opcja jest taka, że przyciski są jednak dobre tylko rzeczywiście brakuje mi jakiegoś kabelka. i zastanawiam się właśnie nad tą drugą opcją bo w lewym przycisku jest wolne gniazdo 2-pinowe i nie wiem od czego https://ibb.co/tB1N5mP . Moje obecna instalacja wygląda tak https://ibb.co/Cht3Y8M

  4. #1173
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    8P0971589Q ponoć jest wiązką obsługującą multi
    Jest

    albo przyciski są uszkodzone
    Raczej tak. Nie masz komunikacji między sterownikiem kierownicy, który jest nadrzędny dla magistrali LIN z podrzędnym modułem przycisków (E221) a bez tego podrzędny moduł sam z siebie nie będzie nadawał. Powinien ci się pojawić w VCDS podrzędny moduł jak poniżej.

    Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: XXXXXXXXXXX
    Komponent: E0221 H02 0030


    W poprzedniej wersji z samymi łopatkami, to przecież na dobrą sprawę, jest to samo w kwestii instalacji. Przełącznik zmiany biegów jest podłączony do modułu przycisków i przewodem LIN komunikuje się ze sterownikiem kierownicy (stan przycisku, podświetlenie). Różnica między nimi jest tylko taka, że brak jest fizycznych przycisków wielofunkcyjnych.

    bo w lewym przycisku jest wolne gniazdo 2-pinowe
    Pewnie od czujnika temperatury elementu grzejnego ogrzewanej kierownicy.

    Z ciekawości jakie kodowanie wpisałeś?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    Dawid_szakal (24-06-22)

  6. #1174
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Teraz dokladnie Ci nie powiem całego kodowania ale w sterowniku kierownicy zmieniałem na cyfry 2, 3 i 4 (im wyższa cyfra tym więcej błędów się pojawiało odnośnie braku komunikacji), z kolei w radiu zmieniłem na cyfrę 3 (+1 jest od wyjścia AUX, które mam aktywowane żeby działał moduł BT i +2 to było właśnie sterowanie z multifunkcji).

  7. #1175
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Multi uruchomione więc końcowo podzielę się swoimi uwagami co do tego tematu, może komuś będzie łatwiej.

    Moje auto jest produkcji 06.2010r

    1. Seryjnie miałem S-Linową trójramienną kierownicę z łopatkami i tak jak pisałem wcześniej, u mnie siedziała już wiązka airbag przygotowana pod multi! Nr OEM 8P0971589Q sczytany bezpośrednio z wiązki ,chociaż wg katalogu był to nr 8P0971589AD. Wychodzi na to, że to zamienny numer gdyż końcówka AD u mnie była, tyle że w innym miejscu "metki" na wiązce. Reasumując, jeśli macie polifta to zacznijcie od sprawdzenia czy nie macie już odpowiedniej wiązki i jednego problemu mniej

    2. Jeśli chodzi o przyciski to ja kupiłem od innego modelu Audi, ale numer zgodny dla naszych A3. Jeden przycisk ma nr OEM 4E0951527AJ zaś drugi 4E0951527AH. Jedyna różnica to taka, że kabelki łączące oba przyciski są kolorowe (w A3 wszystkie były czarne) i piktogram na prawym przycisku jest inny, chociaż podejrzewam, że funkcję pełni wszędzie jednakową (sterowanie głosem). O taki https://zapodaj.net/68f9065cd423b.jpg.html

    3. Co do kodowania to tak jak pisałem wcześniej, w odpowiednim miejscu w radiu jest dodana wartość +2 dla sterowania radiem z kiery, z kolei w module kierownicy czwartą cyfrę kodowania finalnie zmieniłem na 2, gdyż zmiana w kodowaniu na 3 lub 4 generowało odpowiednio jeden lub dwa błędy. Wszystko działało, po prostu sterownik chciał się połączyć z modułami, których fizycznie nie ma na aucie.

    4. No i co ciekawe, przyciski, które kupiłem za pierwszym razem były zepsute i zostają zwrócone więc miejcie z tyłu głowy, że i takie rzeczy mogą się zdarzyć

  8. #1176

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Im więcej czytam i szukam mam coraz większy mętlik. W swojej a3 ( 2003 r ) posiadam kierownicę 3-ramienną z poduszką jedno-nabojową. Chcę wstawić kierownicę z multifunkcją, jednak dostępne są z poduszkami 2-nabojowymi. Moduł/sterownik airbagu mam: 8p0 959 655 f. Czy jeśli wymienię taśmę kierownicy, moduł pod kierownicą, wiązkę poduszki oraz poduszkę na 2-nabojową będzie to działać ? Czy będę miał błąd airbag?

  9. #1177

    Data dołączenia
    Aug 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno Odrzańskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Jeśli chodzi o wiązkę tutaj świetnie pokazane jak można dołożyć sterowanie radiem. Będę próbował w ten sposób rozbudować swoją wiązkę poduszki.

    a tu dokładnie opisane numery pinów we wtyczkach: https://www.audi.homeradiatorsreview...rbagcable.html
    Ostatnio edytowany przez misiu129 - 02-10-22 o 12:16

  10. #1178

    Data dołączenia
    Feb 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB

    Domyślny

    Witam posiadam wiązkę 8P0971589Q, taśmę 1k0959653D... plus kierownica/moze być z lifta??? i kodowanie... Coś trzeba jeszcze zrobic??

  11. #1179

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam.
    Troszkę inne pytanie, wymiałem poduszkę kierowcy bo była już w słabym stanie, nowa poduszka jest taśmą z 2 wtyczkami (rozumiem że do kierownicy z multifunkcja)- w mojej kierownicy multifunkcji nie ma.
    Mogę założyć taką poduszkę i poprostu wtyczki od sterowania nie podpinać? zamienić taśmy z moją starą poduszkę? czy odesłać i zakupić nową poduszkę z taśmą dokładnie taką jak moja obecna?

  12. #1180
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Wrzuć zdjęcie, to będzie wiadomo od razu.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 118 z 120 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •