Strona 114 z 120 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,131 do 1,140 z 1191

Temat: [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

  1. #1131
    cipel1's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Wstaw zdj poduszki i kierownicy

  2. #1132

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć! Szanowni. Przymierzam się do zamontowania w mojej A3 8P (MY2010) kierownicy z multifunkcją (8R0419091S). I o ile kwestia samego montażu, dzięki temu wątkowi na tym forum wydaje mi się jasna... to mam problem z tym - jak tą kierownicę połączyć z radiem

    Mam Sony XAV-AX100, do którego sterowanie z kierownicy jest realizowane poprzez złącze jack 3,5mm wpinane z tyłu, a w nim powinny się znaleźć sygnały SWC1, SWC2 i GND (ew. key1 i key2 jak kto woli ). Oczywiście można zainwestować w adaptery, które kosztują nie mniej niż samo radio... ale zastanawiam się nad innym rozwiązaniem.

    Pytanie - co de facto wychodzi z samej kierownicy? Czy jest to już sygnał Lin-bus, czy analogowe sygnały? I co powinno trafić do radia?

    Na zagranicznych forach piszą, że jest to sygnał Lin-bus, co wydaje mi się średnio prawdopodobne (w przyciskać chyba musiałby być zainstalowany kontroler, mikrokontroler itp. żeby interpretować sygnały) ale znalazłem też info, że to te 12V poddane odpowiedniej rezystancji, po użyciu poszczególnych przycisków. Więc może jest to dokładnie to czego potrzebuję? Zastanawiam się nad wpięciem się za taśmą w kolumnie kierownicy, a przed sterownikiem i doprowadzenie tego do radia. Tylko pytanie czy nic nie zjaram... zwłaszcza radia.

    Reasumując. Czy ktoś wie - co wychodzi z kierownicy (analog czy lin-bus)? I co tak naprawdę powinno trafić do radia (czym jest to SWC/KEY 1 i 2)?

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez DonVitoPuppone - 15-11-20 o 16:37

  3. #1133

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a myślałeś żeby zamontować

    https://allegro.pl/oferta/sterowanie...iss-5089476121

    tylko że drogo ....

  4. #1134

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Noo... właśnie tego chcaiłem uniknąć. Te 500 zł to gruba przesada.

  5. #1135

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gdyby ktoś kiedyś szukał... niestety raczej jestem w błędzie - sygnał z kierownicy wychodzi już cyfrowy. Elekionika jest w prawym module. Jeden z pinów multifunkcji to ponoć 12V, a drugi to Lin-BUS. Czyli niestety adapter

  6. #1136

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Sam dużo szukałem swojego czasu i nie da rady tego zrobić chyba że przerobisz sobie przyciski z cyfrowych na te które działają na zasadzie rezystancji sam tak kombinowałem tylko nie miałem pomysłu jak przekazać sygnał z kierownicy dalej. U mnie ostatecznie skończyło się na tym że podciągnąłem can pod radio bo miałem taką opcję.

  7. #1137

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dokładnie - sygnał musiałby przechodzić przez zwijak. Szkoda zachodu. Mi ostatecznie udało się znaleźć używany interface CAN-bus z obsługą multifunkcji za 80 zł. Wlutowałem się nim w wiązkę do radia i gotowe

  8. #1138

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Cześć, chciałem zamontować u siebie multifunkcje lecz nie do końca wiem z czym się to wiąże. Mam tempomat i słyszałem że wystarczy przekodować sterownik. To prawda czy musi wlecieć jakiś moduł?

  9. #1139
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Sprawdź jaki masz moduł, możliwe że u ciebie wystarczy tylko kodowanie.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  10. #1140

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3 8P 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli masz tempomat, do z dużym prawdopodobieństwem masz sterownik... ale dobrze to sprawdzić wcześniej. Będziesz jeszcze potrzebował nakładki na klucz SPLINE M12 do odkręcenia kierownicy (na szybko w np. w castoramie) i odpowiedniej wiązki. Nie ma sensu wydawać 70zł - przerób swoją. Wystarczy wtyk żeński typu HU z 3 pinami (wchodzi ciężko ale wchodzi) do połączenia wiązki ze sterowaniem kierownicy i 2/3 piny VW 000979009E (w elektronicznym lub dobrym motoryzacyjnym) do połączenia całej wiązki ze zwijakiem w kolumnie. Pinów lepiej dokupić na zapas jeśli nie masz zcisku do nich (wystarczą kombinerki). Instrukcje są tu na forum . Na koniec - sterownik trzeba zakodować. Bez tego ani rusz

Strona 114 z 120 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •