Strona 100 z 120 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 991 do 1,000 z 1191

Temat: [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

  1. #991

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Przeczytałem wątek od deski do deski. Posiadam audi a3 2004 r. mały grill, kierownica jak w 8l. Było kilka tematów podobnych do mojego jednak przeważnie bez jednoznacznej odpowiedzi. Z tego co się dowiedziałem jedyną bezpieczną opcja jeśli chodzi o poduszkę to ta z A1. Wszystko ok jeśli nie potrzebujemy MF. Przekładamy kierownicę, poduszkę, taśma zostaje stara. Natomiast jest chcemy MF przekładamy przyciski z A4, A5 ( mniejsza ilość niż w A1). Następnie zmieniamy modół na ten z końcówką F oraz taśmę (zwijak) na ten z końcówką D. Pytanie. Jaka wiązka airbag? Stara plus dołożenie przewodów do MF? Ta z A1 z przewodami na MF, ale czy będzie pasować wtyczka od przycisków z A4, A5? Czy w obu przypadkach potrzebna będzie zmiany pinów poduszki? Czy jedynie MF?

  2. #992

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RADOM
    Auto
    VW GOLF IV
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam mam problem w uruchomieniu mutifunkcji w A3 po lifcie.

    Mam modul pod kierownica z kocowka F, kupilem kierownice musialem zmienic tasiemke miedzy zwijakiem a poduszka - kupilem ta z koncowka AD.

    W VCDS #16 koduje multifunkcje i wyskakuje mi blad01426 jednostka obslugi w kole kierownicy(e221) brak sygnalu. Wtyczki sprawdzilem wszystko wpiete jak nalezy. Nie ma zadnego bledu airbag, a guziki multifunkcji nie dzialaja i nie podswietlaja sie. Gdzie szukac usterki??

    Dzieki za pomoc.

  3. #993

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Panowie prosze o info czy dobrze kombinuje:
    Aktualnie w samochodzie mam nr. taśmy kierownicy: 1k0 959 653 d (z tego co wyczytałem w tym wątku nie jest konieczna zmiana wystarczy piny multifunkcji wpiąć pod wolne piny we wtyczce airbag)
    Sterownik pod kierownicą Vcd pokazuje 1K0 953 549 AH Więc sterownik jest niestety do bani. (musze zmienic na np. 8P0 953 549 F, jakie jeszcze wchodzą w gre?)
    Poducha AirBag: mam aktualnie kierownice 4 ramienna a w niej poducha o nr. 8P0 880 201AM/6PS) a więc kierownice do niej musze kupić czteroramienna np. nr. 8R0419091S



























  4. #994
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RaVeN265 Pokaż post
    Panowie prosze o info czy dobrze kombinuje:
    Aktualnie w samochodzie mam nr. taśmy kierownicy: 1k0 959 653 d (z tego co wyczytałem w tym wątku nie jest konieczna zmiana wystarczy piny multifunkcji wpiąć pod wolne piny we wtyczce airbag)
    Sterownik pod kierownicą Vcd pokazuje 1K0 953 549 AH Więc sterownik jest niestety do bani. (musze zmienic na np. 8P0 953 549 F, jakie jeszcze wchodzą w gre?)
    Poducha AirBag: mam aktualnie kierownice 4 ramienna a w niej poducha o nr. 8P0 880 201AM/6PS) a więc kierownice do niej musze kupić czteroramienna np. nr. 8R0419091S

    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów
    Jeśli chcesz mieć taką multi jak widać na foto wystarczy Ci sterownik 8P0 953 549 .Kierownice z rolkami multi być już sterownik 8p0 953 549 z literką na końcu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-01-19 o 17:52

  5. #995

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jakie foto ? wiem że sterownik muszę zmienić na np. 8P0953549 F. Ale czy taśma na kierownicy jest odpowiednia czy musze ją też zmienic i gdzie konkretnie wpiąc multi we wtyczce?

  6. #996
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RaVeN265 Pokaż post
    Jakie foto ? wiem że sterownik muszę zmienić na np. 8P0953549 F. Ale czy taśma na kierownicy jest odpowiednia czy musze ją też zmienic i gdzie konkretnie wpiąc multi we wtyczce?
    Ok nie zwróciłem uwagi że to jest kierownica na rolki .A wiec tu musisz sobie sterownik z 8P0953549 F (napisz do mnie na pw mam taki i na pewno się dogadamy) .Widzę że masz radio nie fabryczne więc może być problem jeśli chodzi o sterowanie gdyż sygnał śmiga po canie infortaiment.A3 8p ma tkz cana który jest inny niż pozostałych Audi A4 ,A6 A8 .Ale to jest za dużo tłumaczenia. Aby zakończyć radio może a nie nie musi być sterowane poprzez kierownicę .

  7. #997

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam podpowie ktoś ile jest wsadów tzn. rodzajów poduchy do kierownicy 4 ramiennej. 2?

    A bardziej mi chodzi czy poducha o nr 8P0 880 201AM/6PS)
    będzie pasować do tej kierownicy bo już kasę wtopiłem raz.
    Ostatnio edytowany przez RaVeN265 - 15-01-19 o 17:27

  8. #998

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ktoś podpowie bo wyczytałem że różnią sie tylko głębokością i są 2

  9. #999
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RaVeN265 Pokaż post
    ktoś podpowie bo wyczytałem że różnią sie tylko głębokością i są 2
    Dobrze doczytałeś są dwa rodzaje inne występowały w kierownicach dedykowanych do a4,a6,a8 tkz gniazdo kierownicy było głębsze przez co dół poduszki był dłuższy .A w kierownicach do A3 było na odwrót przez co można było się sparzyć .Najlepiej etka w dłoń aby uniknąć wtopy.Ci co sprzedają np. na allegroszu smami do kńca nie wiedzą co sprzedją i do jakiej kierownicy poduszka będzie pasować .Sam to kiedyś przeżyłem ale mi się udało to odkręcić jak taką kierownicę tylko 3 ramienną miałem w 8L

  10. #1000

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Tylko szkoda że jak wpisuje w etke to mi podaję tylko lokalizację kolor i inne *******y, a nie że np
    Ta kierownica tylko z tą poducha...

Strona 100 z 120 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •