Strona 3 z 120 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 1191

Temat: [8P] Sterownik kierownicy / multifunkcja / zmiana kierownicy na multifunkcję

  1. #21
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    mam stara tasme bez multifunkcji
    czyli tasma airbag/esp , zmienilem sterownik na taki z koncowka F, nie chce wymieniac tasmy jesli nie ma takiej potrzeby, co potrzebuje dorobic, na chlopski rozum, jakie kabelki luzem, gdzie dodatkowo itd.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #22
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    mam stara tasme bez multifunkcji
    czyli tasma airbag/esp , zmienilem sterownik na taki z koncowka F, nie chce wymieniac tasmy jesli nie ma takiej potrzeby, co potrzebuje dorobic, na chlopski rozum, jakie kabelki luzem, gdzie dodatkowo itd.
    Nie musisz wiemieniac tasmy jesli masz dwa piny wolne. Multifunkcja potrzebuje trzech sygnalów.
    -masa (podaczona do tego samego pinu co klakson, brazowy kabel)
    -fioletowy (L bus czyli sygnal cyfrowy przyciskow do modulu)
    -czerwony (zasilanie)

    Nie pamietam dokladnie pinologii tasmy, ale wiazke airbag i tak musisz kupic, wiec bedziesz widzal gdzie sygnal powinien wychodzic z tasmy do modulu poszczegolnych przewodów. Czyba, ze i kupno tego chcesz pominac i zostac przy starej wiazce to jest tez to mozliwe.

  3. Podziękowania dla borys1822 za pomoc w problemie

    Miro (20-01-10)

  4. #23
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Jednak jest maly zgryz z ta tasma ( fachowo : pierscien slizgowy klaksonu ) to mi napisal Marcintgr :

    "tu nie chodzi o piny! Taśma od nowej kierownicy ma inne ząbki które sterują czujnikem kąta skrętu także na starej taśmie nie będzie prawidłowo działało ESP "

    on powinien miec numer 1K0 959 653 D (we wczesniejszych rocznikach jesli byl tempomat, ale to do sprawdzenia)

    rzecz druga wiazka poduszki

    przy zwyklej kierownicy multifunkcyjnej musi miec numer 8P0 971 589 Q
    (bez multi ma numer z koncowka F,G, R, ,K (polift))
    przewaznie sie da taka wiazke przerobic, trzeba dorobic tylko kabelki do multifunkcji, zobaczymy jak wyjdzie w praniu przerobka wiazki przedliftowej z koncowka F

    wracajac do sterownikow, montowane byly tez w a3 z numerami golfa 1K0 953 549 AH , wedlug info z audisport itp tez trzeba taki sterownik wymienic na 8P0...... F
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #24
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    co do tego ESP to jesteś pewien Miro?!
    Ja mam w 8l nową kierę i nie miałem żadnych problemow z czujnikiem konta skrętu. Jeśli te "ząbki" wejdą w kierownice to nie bedzie problemu

  6. #25

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Powodowany waszymi wypowiedziami postanowiłem rozebrać i sprawdzić. U mnie (BKD z 2004r ze zmienioną kierą przez kol. Julo23) wygląda to tak:
    Taśma o nr. 1KO959653
    Kabel, nr. 8PO971589F
    Mam trochę namieszane w głowie z tą taśmą i już nie wiem czy mam ją wymienić czy nie. Poczekam jak przyjdzie sterownik i zobaczę co dalej. Nie wiem co z tym kablem. Czy da się go przerobić? W kostce taśmy jest 8 pinów. No i chciałbym ten drugi nabój podłączyć, ale jak?
    Z tego co widać już było coś motane.

  7. #26
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    jak kupisz wiazke do multi to bedziesz mial podlączenie obu nabojów w poduszce.
    co do 8 pinów to sie zgadza.
    4 piny do poduchy dwunabojowa
    2 piny klakson
    2 multi

  8. #27
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wizake poduszki masz z koncowka F wiec jeszcze z przedlifta i na niej podpieta nowa poduszke (ja tez tak mam )
    czy bedzie sie dalo do tego dorobic multifunkcje... wedlug tego co mowi Borys raczej tak, sam sie przekonam za pare dni.

    Tasme masz 1KO959653 (ja to samo) , wiec wedlug tego co przytoczylem slowa Marcinatgr, a chlopak -dziesiat tych aut zrobil, trzbea wymienic
    chodzi o te nieszczesne "zabki" , ale to tez mozna przy zakladaniu zobaczyc, dodatkowe 5minut, a bedzie dla potomnych potwierdzone...

    jednak na wszystkich zachodznich forach, ktore przepatrzylem , pisza o koniecznosci wymiany tej tasmy na D , tak samo jak sterownika na F.
    gdyby sie dalo to zrobic inaczej, pewnie by ktos to opisal
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #28
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    wizake poduszki masz z koncowka F wiec jeszcze z przedlifta i na niej podpieta nowa poduszke (ja tez tak mam )
    czy bedzie sie dalo do tego dorobic multifunkcje... wedlug tego co mowi Borys raczej tak, sam sie przekonam za pare dni.

    Tasme masz 1KO959653 (ja to samo) , wiec wedlug tego co przytoczylem slowa Marcinatgr, a chlopak -dziesiat tych aut zrobil, trzbea wymienic
    chodzi o te nieszczesne "zabki" , ale to tez mozna przy zakladaniu zobaczyc, dodatkowe 5minut, a bedzie dla potomnych potwierdzone...

    jednak na wszystkich zachodznich forach, ktore przepatrzylem , pisza o koniecznosci wymiany tej tasmy na D , tak samo jak sterownika na F.
    gdyby sie dalo to zrobic inaczej, pewnie by ktos to opisal
    Nie tak dokońca by to ktoś opisał. Dużo ludzi wymienia dane elementy bo tak mowi Etka lub forum lub "fachowcy" w aso
    Ja zakładałem do 8l kierownice od s3 8p przez taśmę od A6 i zdorobieniem instalacji do modułu z A4 B7
    są dwie opcje
    łatwo-szybko-drożej lub trudniej-dłużej-taniej pomijając jak to bedzie wyglądać. Jeden polutuje na krótko a drugi kupi kostki za 20zł i kilka pinow.

  10. #29
    Pinczi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S4 Avant 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Widze ze kombinujecie strasznie. A ktos wogole sprawdzil ile ta cala zabawa zaoszczedzi pieniedzy ??

    Moze nie warto dla 200 pln robic takiego druciarstwa tylko porzadnie wszystko ?

  11. #30
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    oczywiscie ze tak, tylko czasem sie po prostu nie da
    wyzej napisales ze bedzie dzialac poduszka dwunabojowa jesli wymieni wiazke airbag na taka z 8 pinami
    otoz nie bedzie dzialac, tak samo jak w 8l nie zadziala, bo jest stary sterownik airbag ktory nie obsluguje czegos takiego,
    trzeba by wymianiac sterownik airbag, tyle ze wtedy trzeba tez wymienic pozostale airbagi w aucie na nowsze, moze nie wszystkie, ale kurtyny np na 100% i chyba pasazera, moze w fotelach nie

    oczywiscie ze mozna zrobic to po kabelkach i po pinach, sama wiazke tak, ale tasmy pod kierownica nie przeskoczysz, caly czas wydaje mi sie jednak ze gdyby sie dalo to by goscie w niemczech, anglii na forach dawno to zrobili, anie opisywali ze trzeba wymienic.

    wracajac do poduszek i stary - nowy sterownik, dwa naboje, jeden naboj iutd
    jak widac Torak ma jedna z mozliwosci, do nowej poduszki wasadzony stary naboj i wtedy ta poduszka dzial sobie jak stara

    albo podlaczenie jednej tylko z dwoch czesci, tak naprawde nikt nie wie jak to zadziala, chyba ze znajdzie sie ktos kto odpali na krotko , albo zrobi crash test

    co do slow pincziego, oczywiscie ze nikt nie bedzie robil drutow, wiazka kosztuje a aso 90zl, a na allegro 60, nie ma sensu
    Ostatnio edytowany przez Miro - 20-01-10 o 21:35
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 3 z 120 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •