Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: Nie da się wyłączyć radia

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    jak możesz wrzuć kostkę radia i opis, prawdopodobnie przewód podpisany ill (illuminate) mostkuje ci się z czerwonym plusem i dla tego świeci cały czas jak masz dekoder can to powinien on tym sterować i pewnie steruje ale jednocześnie dostaje stały plus i dla tego świeci.

  2. #12

    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Update: zdjęcia postaram się zrobić później.
    Generalnie to pożyczyłem miernik od kolegi i problem w tym że mam dwa plusy(kabelek żółty i czerwony) i masę. A raczej problem w tym, że w kostce fakra plus jest zmostkowany/połączony z drugim pinem, ale to nadal stały, ten sam zresztą plus rozdzielony na dwa piny. Więc chyba mój ogólny problem polega na tym, że nie mam plusa, do którego prąd dociera dopiero po przekręceniu stacyjki? Dlatego też radio nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka, ale także ciągle świeci podświetlenie. Dobrze to rozumiem? Jeżeli tak to skąd najlepiej pociągnąć ten plus? Prosto ze stacyjki? Czy może łatwiejszy dostęp będzie z zapalniczki, bo z tego co mi się wydaje to zostaje ona podświetlona również dopiero po przekręceniu kluczyka.
    Ostatnio edytowany przez Taizzz - 02-04-21 o 22:13

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    z tego co się orientuje to czerwony plus powinieneś mieć cały czas a żółty przewód traci napięcie po wyłączeniu zapłonu. Jak masz problem tylko z podświetleniem to myślę ze problem polega na tym że u ciebie w kostce od radia przewód odpowiedzialny za podświetlenie radia mostkowany jest ze stałym plusem, jak byś to przepiął na żółty to problem by zniknął.

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    No właśnie problem w tym, że w samej instalacji samochodu mam tylko stały plus.
    https://cdn.discordapp.com/attachmen...401_182401.jpg

    Jak tutaj widać jest kabelek brązowy, czyli masa, jest kabelek białoczerwony i jest to stały plus. Od tego kabla leci taki sam do drugiego pinu, ale to nadal z tego samego, stałego plusa. Jeszcze są tam dwa, które w sumie nie mam pojęcia od czego są, ale nie ma po nich prądu niezależnie czy stacyjka włączona jest czy nie. Także już w samej tutaj instalacji samochodu nie mam plusa po stacyjce, więc kabel czerwony i żółty z radia podłączone są do plusa stałego(biało czerwony kabel z instalacji samochodu), przez co nie wyłącza się podświetlenie, ale też nie wyłącza się radio po wyciągnięciu kluczyka?

  5. #15

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie mam rozpiski pinout z twojego radia(prosiłem o to ) ale wydaje mi się po twoich fotkach, ze z tych kabli co ci na zasilanie przychodzi to masz: stały plus, minus, CAN L, CAN H. Do tego przewód czerwony mostkuje się na inny pin myślę ze ten pin to acc (accessory). Dla tego właśnie radio się w ogóle nie wyłącza. Na twoim miejscu wypiął bym ten przewód co się mostkuje i sprawdził czy będzie chodziło po sterowaniu z lini can (jak db obstawiam ze to te przewody), a jak radio wgl nie bedzie startowało to znaczy że potrzebuje jeszcze jednego stałego plusa ja osobiście polecam ci go sobie podebrać po przez zastosowanie przekaźnika na obwód lampki oświetlenia schowka. Inaczej wg mnie tego nie zrobisz musi być albo plus po przekażniku/zapłonie albo po can (radio wie ze ma być wyłączone a skoro wcześniejsze radio ci chodziło to ta linia w twoim samochodzie jest i działa)

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    France
    Auto
    BMW
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    https://radiofrench.fr/
    Cytuj Oryginalnie napisane przez RaVeN265 Pokaż post
    Nie mam rozpiski pinout z twojego radia(prosiłem o to ) ale wydaje mi się po twoich fotkach, ze z tych kabli co ci na zasilanie przychodzi to masz: stały plus, minus, CAN L, CAN H. Do tego przewód czerwony mostkuje się na inny pin myślę ze ten pin to acc (accessory). Dla tego właśnie radio się w ogóle nie wyłącza. Na twoim miejscu wypiął bym ten przewód co się mostkuje i sprawdził czy będzie chodziło po sterowaniu z lini can (jak db obstawiam ze to te przewody), a jak radio wgl nie bedzie startowało to znaczy że potrzebuje jeszcze jednego stałego plusa ja osobiście polecam ci go sobie podebrać po przez zastosowanie przekaźnika na obwód lampki oświetlenia schowka. Inaczej wg mnie tego nie zrobisz musi być albo plus po przekażniku/zapłonie albo po can (radio wie ze ma być wyłączone a skoro wcześniejsze radio ci chodziło to ta linia w twoim samochodzie jest i działa)
    Dziękuję za post, miałem ten sam problem. W obrazowaniu radiowym potrzebne https://radiofrench.fr/ będą trzy główne elementy wyposażenia: serwer strumieniowego radia, kompresor (do kompresji bezstratnej) oraz zestaw słuchawek do słuchania. Będziesz także potrzebował starego tagu, edytora HTML i oprogramowania do nagrywania, takiego jak Pro Tools lub Cubase. Jeśli jeszcze ich nie masz, poszukaj ich w lokalnym sklepie komputerowym. Internet to także świetne miejsce do ich poszukiwania.
    Ostatnio edytowany przez Matildy - 03-07-21 o 11:12

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •