Strona 94 z 103 PierwszyPierwszy ... 44849293949596 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 931 do 940 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #931
    damiyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam! Ostatnio padło mi turbo, silnik 1.9 110 Asv + program na 140 km. Wymieniłem turbine na turbo z ARL-a ostatnio auto wpadło mi w notlauf mimo tego że geometria elegancko chodzi. Czy problemem wypadania w tryb awaryjny jest wydajniejsze turbo? Może muszę wymienić jakiś czujnik doładowania czy coś? Macie jakieś pomysły?
    Fiat 126p (24KM)>>>BMW E30 316(101KM)>>>Alfa Romeo 156 1.9 JTD (110KM)>>>BMW E36 318i (113KM)>>>Audi A4 2.5 TDI (150KM)>>>Audi A3 1.9 TDI (110KM)

  2. #932

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, mojej audi spadła moc. Nie widzę zużycia turbo, dymi na siwo, nie gwiżdże, ani nie pluje olejem. Ostatnio chciałem ją trochę przegonić na autostradzie (4 bieg 3-4k obrotów przez 2-3km), ale niestety to nie pomogło. Moja niunia nie wpadła w notlauf i nie chciałem zakładać kolejnego tematu. Chciałem się teraz dowiedzieć co może być przyczyną? Czy na komputerowej diagnostyce zrobią mi logi dynamiczne (ile to może kosztować).
    Max speed na autostradzie to 180km i więcej nie chciała jechać już (oczywiście 5-6 bieg).

  3. #933
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djzaq Pokaż post
    Hmm "układ jej sterowania" dokładnie o czym mówisz ? a możliwe że np tez sa do wymiany przeczyszczenia te zaworki ciśnieniowe n75 itd ?
    na 90 % turbo do wyjecia i do wyczyszczenia geometria
    sprawdz czy gruszka sprawna
    Cytuj Oryginalnie napisane przez damiyc Pokaż post
    Witam! Ostatnio padło mi turbo, silnik 1.9 110 Asv + program na 140 km. Wymieniłem turbine na turbo z ARL-a ostatnio auto wpadło mi w notlauf mimo tego że geometria elegancko chodzi. Czy problemem wypadania w tryb awaryjny jest wydajniejsze turbo? Może muszę wymienić jakiś czujnik doładowania czy coś? Macie jakieś pomysły?
    jechac na korekte programu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez wrobelix Pokaż post
    Witam, mojej audi spadła moc. Nie widzę zużycia turbo, dymi na siwo, nie gwiżdże, ani nie pluje olejem. Ostatnio chciałem ją trochę przegonić na autostradzie (4 bieg 3-4k obrotów przez 2-3km), ale niestety to nie pomogło. Moja niunia nie wpadła w notlauf i nie chciałem zakładać kolejnego tematu. Chciałem się teraz dowiedzieć co może być przyczyną? Czy na komputerowej diagnostyce zrobią mi logi dynamiczne (ile to może kosztować).
    Max speed na autostradzie to 180km i więcej nie chciała jechać już (oczywiście 5-6 bieg).
    jechac do tunera który potrafi robic i zarazem czytac logi tym samym zdiagnozowac usterke

  4. #934

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,
    Mam trochę inny problem

    Auto nieciągnienia od samego początku. Nie słyszę gwizdu turbiny wogole. miedzy 70 a 100km/h to ledwo sie rozpędza na czwartym biegu.
    Auto nie wpada w notlauf tylko tak jakby turbina nie chodziła od samego początku.
    N75 wymieniony nic nie dało. Jak przewód zasilający od przepływomierza odłączę też bez różnicy. Co dalej?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Tutaj jeszcze błedy
    17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation
    P1556 - 35-10 - - - Intermittent
    18062 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    P1654 - 35-00 - Please Register/Activate


    1 Fault Found:
    01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)
    35-00 - -

    2 Faults Found:
    00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
    30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
    00562 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    29-10 - Please Register/Activate - Intermittent

    Mogę dać logi, tylko które? opis znajdę jak je zrobić na forum?
    Ostatnio edytowany przez Scooby - 24-02-15 o 21:28

  5. #935
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zdób logi 008 010 011. Całą procedure jak się to robi znajdziesz na forum

  6. #936
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cześć Koledzy, mam taki problem. Rozpędzam się na 2ce od 1000rpm do 3500-3700rpm i dynamiczna zmiana biegu na 3ke, pół sekundy nic się nie dzieje, potem auto zaczyna dobrze ciągnąć, znów zmiana biegu na wyższy z 3ki na 4kę przy 3500-3700rpm i znów przez około pół sekundy spokój a potem ostro do przodu. Ktoś może mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę? Ta turbodziura to chyba nie jest normalne? Mogę autko zvagować, tylko prośba o info które kanały dadzą Wam do myślenia?

    Dodam, że poza tym przypadkiem opisanym powyżej autko ciągnie dobrze, od 2000rpm 4ce czy piątce można bez problemu wyprzedzać, v-max 200km/h.

    Poza tym autko nie wywala żadnych błedów, PD idą na 13 kanale <0,7mg/cykl, 18 kanał same zera a 23 BIPy w zakresie -30<->+30ms. Spalanie 5,5-5,7l/100km przy normalnej jeździe, czasem przycisnę powyżej 120km/h, EGR wyczyszczony aż błyszczy.

    Liczę na pomoc, z 1.9TDI doświadczenia nie mam praktycznie żadnego, do tej pory tylko benka była

  7. #937
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czołgiem koledzy, muszę napisać w tym temacie bo mój temat w dziale Diagnostyka VAG utknął w martwym punkcie...

    Mój problem dotyczy kwestii przeładowania w niskich obrotach i niedoładowania w wyższych partiach. Wszystko widać najlepiej na powyższych wykresach po przebiegach linii MAP Spec i MAP Actual



    Problem polega na tym, że nie da się już tego wyregulować. Teoretycznie powinienem wydłużyć sztangę na VNT ale skończył się już zakres regulacji - nie mogę już bardziej wydłużyć ramienia. Dźwigienka od VNT chodzi całkiem dobrze ale turbo było czyszczone aż cztery lata temu.

    Ma ktoś jakieś pomysły jak to ustawić czy mimo wszystko czyścić, nawet profilaktycznie?

  8. #938

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    Piszę w tym temacie bo nie chce zakładać nowego a najbardziej pasuje problem.
    Auto kupiłem dwa miesiące temu, dwa tygodnie temu wybuchło turbo (ASZ) i jestem po regeneracji, niestety auto stoi ponownie u mechanika ponieważ czasami nie wkręca sie na obroty, tak jakby niezałączało się turbo... Jest tak że nieraz wszsytko działa jak trzeba, a nieraz jak potrzebuje zredukować bieg na niższy i ponownie przyspieszyć to jest muł.
    3k obrotów, wyje straszliwie i nie chce się wkręcać. Dodam że na jedynce turbo nie włącza się wogóle, zero przyspieszenia...Nie wiem czy to jest powiązane ale Czasami pojawia się problem z odpaleniem, tzn odpala i gaśnie, za drugim razem pali normalnie.
    Przed awarią turbo nie było takiego problemu, wkręcało się zawsze normalnie, byłem na autostracie, leciałem 215km/h wiec wszystko było jak należy.
    Proszę o pomoc bo mechanicy nie zabardzo wiedzą za co sie zabrać i uparli sie na przepływomierz, może ktoś miał takie obiawy i się z tym uporał. Dupnęło mnie po kieszeni to turbo i wolałbym już opuścić jakieś zbędne wymiany a to N75, a to gruszka, a to przepływka i że by się nie okazało że to nic z tych rzeczy. Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi...

  9. #939

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, ostatnio na trasie złapałem notlaufa przy 120 km/h po zgaszeniu wrocilo wszystko do normy, sprawdzałem jaki skok ma sztanga - praktycznie wcale nie dało się jej wcisnac.. dopiero jak wzialem strzykawke i pocisnąłem powietrze tak cos odskoczylo jakby i sztanga teraz wykonuje jakis tam rucha aczkolwiek wydaje mi sie ze jest to okolo 1,5 cm to chyba za mało? dodam ze przed odskoczeniem gdy wytwarzalem podcisnienie ustami w gruszce to sztanga nawet sie nie chowała, po zabiegu pocisniecia strzykawka teraz sztange moge wciagnac w gruszke. Samochod takze po wcisnieciu gazu w podloge wgl nie idzie.. rozpedza sie rozpedza az złapie magiczne 2 k obrotow i ciągnie, ojciec ma AFN i u niego całkiem inaczej samochod zbiera sie od dolu, praktycznie wcale nie czuć jakiegokolwiek braku mocy od dołu.. Co może być przyczyną?

  10. #940

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Witam.
    Pacjent a3 1.9 TDI AGR 90 km
    Auto od momentu kupna jechalo jak na 90 km przystalo aczkolwiek mocno kopcilo.
    Zostala zregenerowana turbina bo stara byla nieszczelna na stronie wydechowej. Wszystko bylo okej.
    Kopcenie nadmierne bylo od uszkodzonego nastawnika na pompie.
    Podmieniona pompa na inna wczesniej sprawdzona u pompiarza i byla okej. Auto nie mialo mocy...
    Po walkach z ustawieniem kata wtrysku zaczelo jechac "jako tako" . Zmienione zostaly wtryski od silnika ALH (roznica w cisnieniu)
    Zalozylem spowrotem swoja stara uszkodzona pompe i auto zaczelo kopcic i troche lepiej jechac.
    Nabylem inna pompe ktora sprawdzilem przed wyjeciem (pojezdzilem autem z vagiem itd) Jest na 100% wporzadku.

    Pomiar przeplywomierza mi nie pasuje . Mianowicie przeplywka dochodzi do max 480 jednostek (ale pracuje) i to wszystko gdy sterownik chce 800 . Wiec tutaj moze byc problem. Podmianka przeplywki od kolegi z golfa mk3 AHU i auto ozylo zaczelo jechac. Pozniej dla pewnosci podmianka od innego takiego samego golfa i tez jest dobrze. Na szrotach pobliskich nic nie znalazlem takiego co by pasowalo i kupilem w sklepie chinczyka na zadnym nie bylo dobrze (jedne lepiej drugie gorzej dzialaly) Az w koncu kupilem org PIERBURG(Bosch nie robi tej przeplywki do mojego auta i stara tez byla PIERBURGA) i jest troche lepiej ale do idealu jest to bardzo ale to bardzo dalekie. Reszta parametrow jest ok jedynie co tu turbo daje srednio 0,1-0.2 mbara mniej nic sterownik chce. Ale moze to byc spowodowane tym ze przeplywomierz nie pracuje poprawnie.

    Co moge zrobic aby te auto zaczelo jechac . Na dowod tego ze nie ma ono mocy mam porownianie min z passatem b5 AHU (90km) ktory jezdzi duuuzo lepiej po prostu czuc ze wgniata w fotel. Tak samo jak w octavii I ALH 90 km to samo .

    Mam juz brak pomyslow i prosze Was o pomoc co moze byc z ta przeplywka?

Strona 94 z 103 PierwszyPierwszy ... 44849293949596 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •