Strona 103 z 103 PierwszyPierwszy ... 35393101102103
Pokazane rezultaty 1,021 do 1,025 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #1021
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kuba12048 Pokaż post
    Audi a3 8l 1.9 110km ASV
    Geometria chodzi w całym zakresie
    Zaworek N75 podmieniany
    Nie przechodzi w tryb awaryjny
    Niedoładowanie na wyższych obrotach
    http://vaglogi.pl/log-011_003_R9C2do.html
    Na wyższych obrotach masz niedoładowanie,ale zauważ jakie masz przeładowanie od 1900 do 3200 obr. Albo coś przycina jednak w geometrii,(być może sama gruszka),albo sztanga przy gruszce jest za krótka .Wydłuż ją o 1 obrót i zrób ponownie loga,zobaczymy czy coś się zmieni.
    Doczytałem teraz od początku Twojego posta,to przycięcie dźwigni w połowie musisz wyeliminować-turbo do czyszczenia,dźwignia jak ja ruszasz musi chodzić lekko w całym zakresie. Przy wyciąganiu turbiny oleju nie musisz spuszczać.

  2. #1022

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Na wyższych obrotach masz niedoładowanie,ale zauważ jakie masz przeładowanie od 1900 do 3200 obr. Albo coś przycina jednak w geometrii,(być może sama gruszka),albo sztanga przy gruszce jest za krótka .Wydłuż ją o 1 obrót i zrób ponownie loga,zobaczymy czy coś się zmieni.
    Doczytałem teraz od początku Twojego posta,to przycięcie dźwigni w połowie musisz wyeliminować-turbo do czyszczenia,dźwignia jak ja ruszasz musi chodzić lekko w całym zakresie. Przy wyciąganiu turbiny oleju nie musisz spuszczać.
    Geometria już chodzi w całym zakresie. Zaczynała się przycinać, ponieważ gruszka od dłuższego czasu była wadliwa. Przeładowanie na poziomie 0.2 bara jest celowe. Dziwi mnie tylko później to niedoładowanie.

  3. #1023
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kuba12048 Pokaż post
    Przeładowanie na poziomie 0.2 bara jest celowe.
    Co masz na myśli?
    A co do przycinania geometrii,pisałeś ,że po odłączeniu gruszki od dźwigni geometrii wyczuwalny był opór. Teraz piszesz, ze to wina gruszki . Po to odczepiłeś gruszkę żeby sprawdzić jak pracuje sama geometria. Skoro przycina tzn ,ze turbo masz do czyszczenia. Oprócz tego sama grucha jest do sprawdzenia , czy chodzi płynnie czy przycina i czy trzyma podciśnienie.
    Skoro masz przeładowanie to sterownik próbuje je zbić,a że geometria nie pracuje płynnie tylko przycina to masz co widać w logu. Ja obstawiam na początek za krótkie cięgno gruszki.Jeżeli wydłużenie nie poprawi sprawy to turbo na stół.
    Ostatnio edytowany przez monlag1 - 10-08-20 o 22:09

  4. #1024

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Co masz na mysli?
    A co do przycinania geometrii,pisałeś ,że po odłączeniu gruszki od dźwigni geometrii wyczuwalny był opór. Teraz piszesz, ze to wina gruszki . Po to odczepiłeś gruszkę żeby sprawdzić jak pracuje sama geometria. Skoro przycina tzn ,ze turbo masz do czyszczenia. Oprócz tego sama grucha jest do sprawdzenia , czy chodzi płynnie czy przycina i czy trzyma podciśnienie.
    Gruszka została wymieniona na nową, ponieważ po sprawdzeniu okazała się wadliwa. Geometria zaczynała ciężko chodzić dlatego, że gruszka ruszała się w 50%. Po wymianie gruszki pojeździłem 2 dni i zdjąłem żeby zobaczyć jak geometria i teraz sama opada pod własnym ciężarem. Chodzi w całym zakresie. Ustawiłem gruszkę tak żeby lekko przeładowywała. Sprawdzany był również wirnik, zero luzów. Turbina sucha.

  5. #1025
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kuba12048 Pokaż post
    Ustawiłem gruszkę tak żeby lekko przeładowywała.
    no to ustaw żeby nie przeładowywała ,czyli wydłuż cięgno.Sterownik chce zbić doladowanie ,ale mechanika mu nie pozwala.

Strona 103 z 103 PierwszyPierwszy ... 35393101102103

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •