Strona 101 z 103 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,001 do 1,010 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #1001

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    szarpie powyżej?
    może spadl przewod z intercoolera

  2. #1002
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez FLG Ninja Pokaż post
    Witam serdecznie, jestem właścicielem A3 8L 1.9 TDi ASZ 130km po chipie.

    W samochodzie pojawił mi się problem objawiający się tym że nie mogę wkręcić silnika powyżej 2500 obrotów. Nie ważne czy jest na 1 czy an 6 - do 2,5 i dalej nie idzie. Sprawdzałem i czyściłem przepływomierz, rury z turbo. Jakieś pomysły? Na komputerze nie pokazuje błędów, wcześniej miałem notlauf przez dziurawą rurę turbo ale po wymianie problem zniknął.
    Będę wdzięczny z jakiekolwiek porady dotyczące uporania się z problemem.
    logi ,logi i jeszcze raz logi.....

  3. #1003
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Problem rozwiązany.. Okazało się że pompa wakum miała nieszczelnosc "wakum firmy LUK" oraz padnięta była grucha od turbiny. Dzięki za waszą pomoc

  4. #1004

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam. Jakiś czas temu sparciały mi się przewody od podcisnienia. Powymieniałem je na nowe ale chyba ****owo coś podłączyłem bo turbo w ogóle przestało działać. Jeździłem tak przez ok. miesiąc bo nie miałem jak tego ogarnąć. Parę dni temu wróciłem do tematu, rozpiąłem wszystkie przewody i podłączyłem na nowo. Jakie było moje zdziwienie, że turbo jednak działa XD Teraz problem jest jednak inny. Wcześniej (przed awaria) turbina załączała się od ok. 2000 obrotów. Teraz załącza się od 3000 tysięcy a czasem ciągnie i się wyłącza. To chyba nazywa się notlauf ale nie jestem pewny. Jaka może być tego przyczyna i jak ogarnąć aby znowu załączała się od 2000?

    Autko to Audi a3 8l 2001r 1.9 tdi 110km Turbina chyba jest ze zmienna geometria ale co do tego to ręki nie dam sobie odciąć

  5. #1005
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hexolic Pokaż post
    Witam. Jakiś czas temu sparciały mi się przewody od podcisnienia. Powymieniałem je na nowe ale chyba ****owo coś podłączyłem bo turbo w ogóle przestało działać. Jeździłem tak przez ok. miesiąc bo nie miałem jak tego ogarnąć. Parę dni temu wróciłem do tematu, rozpiąłem wszystkie przewody i podłączyłem na nowo. Jakie było moje zdziwienie, że turbo jednak działa XD Teraz problem jest jednak inny. Wcześniej (przed awaria) turbina załączała się od ok. 2000 obrotów. Teraz załącza się od 3000 tysięcy a czasem ciągnie i się wyłącza. To chyba nazywa się notlauf ale nie jestem pewny. Jaka może być tego przyczyna i jak ogarnąć aby znowu załączała się od 2000?

    Autko to Audi a3 8l 2001r 1.9 tdi 110km Turbina chyba jest ze zmienna geometria ale co do tego to ręki nie dam sobie odciąć
    Jezdziles miesiac z wylaczona turbina ,zmienna geometria stala caly czas w miejscu, zbieral sie nagar i w ten sposob "zasyfiles sobie turbine". Tzn.mechanicznie wszystko jest tak jak bylo, ale czeka sie czyszczenie zmiennej geometrii.

  6. #1006

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Jezdziles miesiac z wylaczona turbina ,zmienna geometria stala caly czas w miejscu, zbieral sie nagar i w ten sposob "zasyfiles sobie turbine". Tzn.mechanicznie wszystko jest tak jak bylo, ale czeka sie czyszczenie zmiennej geometrii.
    Ale wytłumacz mi dlaczego nagle włącza się po 1000 obrotach więcej. Tego nie rozumiem. Kopa ma takiego jak wcześniej jeśli się włączy turbina.

    Kolejna sprawa, zna ktoś dobrego mechanika we Wrocławiu który by to ogarnął? Sam nie chce grzebać w turbinie bo później tego nie poskładam więc koszta będą jeszcze większe

  7. #1007
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hexolic Pokaż post
    Ale wytłumacz mi dlaczego nagle włącza się po 1000 obrotach więcej.
    Nagar ja blokuje -nie zaciaga zmiennej do konca i nie ma "pelnego doladowania" ,a wpada w notlauf ,bo nie pracuje w pelnym zakresie i masz pewnie przeladowanie. W logach wszystko wyjdzie jak na dloni.

  8. #1008

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOZIENICE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z moim 1.9 ASZtem, przy uszkodzonej gruszce wpadał w notlauf, mechanik ją wymienił i teraz już
    nie ma zjawiska notlaufu natomiast turbo zwyczajnie się zacina - przy delikatnym przyspieszaniu w zakresie ok 2100-2300 totalnie
    odcina turbo na ułamek sekundy przy czym następuje szarpnięcie (nie wpada w tryb awaryjny ani nic tych rzeczy).
    Przy mocniejszym przyspieszaniu zjawisko nie występuje aczkolwiek czuć że samochód niepłynnie przyspiesza.
    Dodam jeszcze że gruszka po wymianie była ustawiona tak samo jak stara i sztanga od zmiennej geometrii nie zacina się.

    Proszę o pomoc

  9. #1009

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, w moim 1.9 TDI AHF prędkość blokuje się na ok. 100km/h i nie idzie nic zrobić aby poszło wyżej.
    Z tego co czytałem już po internecie to przyczyną problemu mogą być od elementy od turbiny, EGR lub przepływomierz (jeśli coś źle, to proszę mnie poprawić)
    Chodzi mi konkretnie od czego po kolei zacząć szukać po samochodzie.

  10. #1010

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Konkretnie to zacznij od podpięcia interfejsu i diagnostyki, bez tego to błądzenie po omacku.

Strona 101 z 103 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •