Strona 11 z 103 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #101

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    N75 nowy kupisz za 140zł, a za 500zł to sobie zregenerujesz turbinę, a nie tylko wyczyścisz tak więc lepiej zmień mechanika. Masz blisko do Compsportów, przejedź się tam i niech Ci zdiagnozują autko, diagnoza to koszt 100zł.
    Notes gdzie regenerują turbo za 500???

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  2. #102
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    U Bogdana z Mielca można zrobić wymianę, tzn. oddać mu swoje stare turbo i wziąć świeżutkie po regeneracji. Za stare turbo dostajemy ok. 500zł, a po regeneracji kosztuje 1000-1100zł, w ogólnym rozrachunku za 500-600zł masz praktycznie nowe turbo.
    Ja brałem u niego ARL na pełnym wałku, a oddałem swoje ALH, wyszło mi 600zł

  3. #103

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    U Bogdana z Mielca można zrobić wymianę, tzn. oddać mu swoje stare turbo i wziąć świeżutkie po regeneracji. Za stare turbo dostajemy ok. 500zł, a po regeneracji kosztuje 1000-1100zł, w ogólnym rozrachunku za 500-600zł masz praktycznie nowe turbo.
    Ja brałem u niego ARL na pełnym wałku, a oddałem swoje ALH, wyszło mi 600zł
    A widzisz bo jak byś chciał taki myk zrobić w Wawce to pewnie bez 1000 w portfelu to nie podchodź nawaet

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  4. #104
    jahred6's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Tak jak poleciliście byłem u innego diagnosty No i tak - turbo lekko świszczy ale nie wyłącza się tak często i tylko i wyłącznie na - wysokich obrotach wysokich prędkościach na 4 lub 5 biegu. Któryś z zaworów N pyrka no i EGR jest dość zapocony. Więc jutro w ASO przy rozrządzie poproszę o czyszczenie EGR i ewentualną wymiane N75 lub tego drugiego N... Z turbo zaczekam... i przetestuje sposób na "ostrą jazdę" w celu przetkania. Co myślicie ? No jak już wcześniej pisałem w ASO - powiedzieli że do czyszczenia turbo - patrząc z góry co szczerze mnie śmieszy - wydaje mi się że by ocenić prace kierowniczek trzeba na kanał z autem [?] w ASO są chytrzy dlatego nie ufałem im do końca.

  5. #105
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a czemu Cie smieszy ? sam piszesz ze na wysokich obrotach i na 4 i 5 biegu ci sie chece dzieja, z tego co piszesz to turbo ewidentnie wtedy przeladowuje
    wiec albo kierownice zapieczone, bardzo prawdopodobne, a w czyszczenie przez ostra jazde to hmm..
    albo wlasnie n75
    nie ma w tym nic smiesznego

    a jak jestes z karkowa to podjedz np do quattro service, adres jest kilka razy podany na forum i telefon, zdiagnozuja ci a jak bedzie potrzeba to wszystko zrobia
    a napewno nie skasuja tyle co ASO, ale oczywiscie twoj wybor
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #106
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jahred6 Pokaż post
    No jak już wcześniej pisałem w ASO - powiedzieli że do czyszczenia turbo - patrząc z góry co szczerze mnie śmieszy - wydaje mi się że by ocenić prace kierowniczek trzeba na kanał z autem [?] w ASO są chytrzy dlatego nie ufałem im do końca.
    Żeby sprawdzić czy kierownice są zapieczone wcale nie trzeba kanału, wystarczy poruszać sztangą i można to mniej więcej ocenić.

  7. #107

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rabka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    KOledzy przeczytałem caly top i nie znalazlem poobnych objawow ktore wystepuja u mnie. Mianowicie Auto nagle stracilo moc, bylem pewien ze to not lauf odbylo sie to przy delikatnej jezdzie, Zgasiłem odpalilem ponownie i nagle zonk.... turbina nie dziala... a praktycznie to raz dziala raz nie... czasem gdy jade czuje ze turbo "ciagnie" zmienie bieg i tu lipa... Moje Audi to asz 2002. Prosił bym o jakies sugestje co to ewentualnie moze byc. jezeli ktos sie juz z takim czyms spotkal. Dzieki i Pozdrawiam

  8. #108
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Najlepiej będzie jak podłączysz VAGa, sprawdź błędy, a później przepływomierz.

  9. #109

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Mam tylko jedno pytanie, czy zapieczone kierownice też dotyczą AHFów gdzie jest turbo ze stałą geometrią? Tam też się zapiekają czy tylko w tych ze zmienną geo?

    Też mam problem jak koledzy, że czasem przyhamowuje na ok. 3 tys obrotów, ale na szczecie jeden mechanik we Wrocku daje nowy N75 pod kaucję i można sprawdzić czy to na pewno to

    Też tak zróbcie bo po co pakować się w koszta.

  10. #110
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Anmato Pokaż post
    Mam tylko jedno pytanie, czy zapieczone kierownice też dotyczą AHFów gdzie jest turbo ze stałą geometrią? Tam też się zapiekają czy tylko w tych ze zmienną geo?
    W AHF jest ZMIENNA GEOMETRIA. Tylko i wyłącznie AGR miały turbo bez zmiennej geometrii łopatek. Wszystkie pozostałe mają zmienną geometrię.

Strona 11 z 103 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •