Strona 41 z 103 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 401 do 410 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #401
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wyczyść Turbo, sprawdzić stan sztangi wraz gruszki z siłownikiem, powinno pomóc, potem ewentualnie sprawdzić znowu na VAG-u, jak spisuje się przepływka po przeczyszczeniu. Niech sprawdzi mechanik jak się porusza sztanga, wedlug z tego co czytałem powinna się ruszac w miarę 2cm. Jeśli się myle poprawcie mnie.
    The End ! She xing diao shou, man tiao guo hai wei jiu !
    結束!蛇在鷹人眺三九胃郭海陰影

  2. #402

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zgadza sie skok powinien mieć 1.8 -2 cm.
    W AGR sztanga ta za pomoca nadciśnienia steruje uchylaniem się zaworu upustowego WG. VAGiem możesz zdiagnozować skok tej sztangi.

  3. #403
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Otóż, gdy silnik jest w miare zimny jakies 60 stopni auto chodzi dobrze wszystko ok nie przycina. Natomiast jak sie nagrzeje to 80-90 stopni przez jakis czasm, trudno mi powiedziec jaki pracuje zle, tj. Jak daje mu w pedal to przy okolo 2800-3000 obrotow wpada w takie jakby przerwyanie i tak ciagnie mniej wiecej do 3600-3800 i jak przeskoczy ta skale niby dobrze, zmieniasz na wyzszy bieg i to samo idzie dobrze tak do 2800-3000 i znow przerywa/przycina, z tym ze jako tako nabiera predkosci moze nie tak jak byc powinno ale rozpedza sie i czuc moc. Drodzy kolezy co to moze byc? Podlaczam Vaga to mi czasami wyskakuje blad chyba 1 pompowtrysku. skasuje go na jakis czas sie nie pojawia trudno powiedziec ile. Mysle, ze to jest cos z turbina. Zapieczone kierownice? Hmm nie wiem. Jakis czas temu tj. z 2 miesiace temu mechanik podniosl auto na podnosniku i chcialem spr. turbine, niby oleju nie bierze, chcialem spr cisnienie zdjal tam jakis wezyk i cos tam dmuchal swoim urzadzeniem, powiedzial mi ze niby ok jest, po tym dmuchaniu przez jakis czas bylo ok ja wiem moze z 2 tyg. Co radzicie?
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

  4. #404
    kamilos2011's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki panowie za zainteresowanie dziś zaprowadziłem auto do mechaniora niech działa podobno jest dobry także zobaczymy co tam wymodzi ten mój magik i się podzielę spostrzeżeniami i efektami auto ma być na sobotę
    Pozdrawiam

  5. #405
    Siwus90's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Napisz, napisz będzie wiadomo na przyszłość. Stawiam na zasyfienie turba.
    a3-club.net/forum/showthread.php?t=52543 Green power
    "Ptakiem Hermesa nazywają mnie, pożeram swe skrzydła by poskromić się"

  6. #406
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez artur2203 Pokaż post
    Otóż, gdy silnik jest w miare zimny jakies 60 stopni auto chodzi dobrze wszystko ok nie przycina. Natomiast jak sie nagrzeje to 80-90 stopni przez jakis czasm, trudno mi powiedziec jaki pracuje zle, tj. Jak daje mu w pedal to przy okolo 2800-3000 obrotow wpada w takie jakby przerwyanie i tak ciagnie mniej wiecej do 3600-3800 i jak przeskoczy ta skale niby dobrze, zmieniasz na wyzszy bieg i to samo idzie dobrze tak do 2800-3000 i znow przerywa/przycina, z tym ze jako tako nabiera predkosci moze nie tak jak byc powinno ale rozpedza sie i czuc moc. Drodzy kolezy co to moze byc? Podlaczam Vaga to mi czasami wyskakuje blad chyba 1 pompowtrysku. skasuje go na jakis czas sie nie pojawia trudno powiedziec ile. Mysle, ze to jest cos z turbina. Zapieczone kierownice? Hmm nie wiem. Jakis czas temu tj. z 2 miesiace temu mechanik podniosl auto na podnosniku i chcialem spr. turbine, niby oleju nie bierze, chcialem spr cisnienie zdjal tam jakis wezyk i cos tam dmuchal swoim urzadzeniem, powiedzial mi ze niby ok jest, po tym dmuchaniu przez jakis czas bylo ok ja wiem moze z 2 tyg. Co radzicie?
    __________________
    Turbo, grucha, sztanga, egr i kolektor ssący. do czyszczenia ! i Ewentualnie przepływkę i sprawdzic potem na Vagu, jakie ma wartości.
    The End ! She xing diao shou, man tiao guo hai wei jiu !
    結束!蛇在鷹人眺三九胃郭海陰影

  7. #407
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    DavideChuckLee
    hahaha, no to teraz poleciales z pomyslami. nie wiesz co to jest IC a lecisz z takimi poradami? rozumiem, ze blad o ktorym wspomnial ow forumowicz nie ma nic wspolnego z jego problemem?

  8. #408
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    napisałem, bo sam miałem taki objaw i u mnie to pomogło : ) jeśli to smieszna porada, to mnie popraw jeśli napisałem coś źle bądź nie poprawnie, napisałem przeciez że świezo nabieram doświadczenia i nauki o TDI.

    Przecież wszystkiego sie nie dowiem na raz kolego ; )
    Ostatnio edytowany przez DavideChuckLee - 29-10-11 o 00:46
    The End ! She xing diao shou, man tiao guo hai wei jiu !
    結束!蛇在鷹人眺三九胃郭海陰影

  9. #409
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    jak wyczysciles "gruche i sztange"? zwaz na to, ze macie "troche inne" silniki i problem z pompowtryskiem jest tutaj kluczowy.
    cytat absurdalnego stwierdzenia forumowicza artur2203 bo o nim mowa : "Podlaczam Vaga to mi czasami wyskakuje blad chyba 1 pompowtrysku. skasuje go na jakis czas sie nie pojawia trudno powiedziec ile. Mysle, ze to jest cos z turbina."

  10. #410
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tak wiem, dopiero teraz zauwazylem ze ma ASZ, więc dzieki za ta drobnostkę i przypomnienie.
    The End ! She xing diao shou, man tiao guo hai wei jiu !
    結束!蛇在鷹人眺三九胃郭海陰影

Strona 41 z 103 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •