Strona 5 z 103 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #41

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    @sikor
    Tak gruszka znajduje sie przy turbinie najprosciej to sprawdz ja w taki sposob znajdz wezyk co idzie do niej i dmuchaj powinien byc wyczuwalny opor nie moze uciekac powietrze.

    @mfilipo
    masz mozliwosc zrobienia logow z blokow wartosci przy pomocy vaga pod obciazeniem tam szybciej idzie zobaczyc co jest nie tak

  2. #42
    mfilipo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    sparky, to fakt, ale narazie nie mam czasu na takie zabawy

    bartowl, sprawdzilem i zniknely błędy z czujnika cisnienia/temperatury doładowania, jednak nadal pozostały te dwa:
    17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus
    P1256 - 35-10 - - - Intermittent
    17958 - Charge Pressure: Control Deviation
    P1550 - 35-10 - - - Intermittent

    G62 również sprawdziłem i przeczyściłem dla świetego spokoju. Niestety notlauf nadal

    Moze to juz czas zajrzec do N75? Czy ktos zwas podejmowal sie reanimacji o jakiej pisze jeden z kolegów tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=67926 ? Czy jest sens?
    Pozdrawiam
    Marcin ("Filip")

  3. #43
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czujnik temp. silnika raczej nie spowoduje notlaufa, ale to Charge Pressure, to by sugerowało jakiś problem w układzie kontroli/regulacji ciśnienia doładowania... Dobrze myślisz z N75, jak to nie pomoże, to moze będziesz musiał przeczyścić kierownice na turbinie... Pod turbiną jest taka dźwigienka do siłownika i ona musi móc się poruszać. Jak turbina jest zawalona sadzą, to może się blokować. W kwestii czyszczenia kierowniczek gdzieś już widziałem na forum albo artykuł, albo link do jakiegoś innego forum/opisu.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  4. #44
    mfilipo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzis zmierzylem kilka blokow pod cisnieniem, niektore wartosci odbiegaja od pozadanych (wg tabel), wyniki postaram sie przedstawic jutro.
    Co do turbiny, to byla wymieniana przez poprzedniego wlasciciela jakies 1,5 roku temu... ale sprawdze to o czym bartowl pisales.

    [ Dodano: Pon 03 Wrz, 2007 22:26 ]
    wiec wstepne wyniki wygladaja mniej nastepujaco:
    - blok 000 (bieg jałowy):
    43, 94 (wymagane 12-75), 0, 13, 96, 202, 70, 139, 161, 130 (wymagane 69-111)

    - blok 008 (wszystkie ponizej wykonane na 3 biegu, gaz do dechy przyspieszamy od 1500 obr/min, wyniki zczytane dla wartosci około 3000obr/min):
    2835 44.0 41.0 39.0
    3129 43.8 40.6 40.4 (wartość wymagana 41-43)
    3423 43.4 40.2 40.8
    Zgodnie z wiedza z forum, przeplywka powinna byc ok, jeśli wartość w kolumnie 3 = warotsci w kolumnie 4.

    - blok 010 (warunki jak powyzej, obroty jak powyzej):
    725.0 999.6 1479.0 100.0
    770.0 999.6 1591.2 100.0
    810.0 999.6 1662.6 100.0
    wartość wymagana w kolumnie 1: 800-1000
    wartość wymagana w kolumnie 3: 1850-2200

    - blok 011 (jak powyzej):
    3024 1948,2 1519.8 31.1
    3318 1948,2 1621.8 34.7
    3612 1948,2 1672.8 35.1
    wartość wymagana w kolumnie 3: 1700-2080
    wartość wymagana w kolumnie 4: 45-95

    wszystkie bloki ladnie opisane oczywiscie na: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=183

    Generalnie wyglada to na N75 albo cos w okolicach - nie znam sie, wiec licze na Wasze propozycje

    [ Dodano: Pią 19 Paź, 2007 18:12 ]
    więc postanowiłem w końcu wybrać sie do Mastersów na diagnoze..., do wymiany: gruszka turbiny oraz N75.
    Dzis wymieniłem gruszkę (600PLN ), N75 oraz przewody. Dodatkowo wyregulowano mi kat wtrysku i rozrząd (jakiś kretyn wcześniej zrobił to na "pałę" ). Generalnie autko dostało mega kopa Dodam, ze kierownice turbiny nawet nie drgneły jak się nimi ruszało, ale na szczęście udało się je rozruszać i wygląda na to, że jest jak narazie dobrze.
    To chyba narazie na tyle z moich doświadczeń z notlaufem
    Pozdrawiam
    Marcin ("Filip")

  5. #45

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    heh no i problem - notlauf powrócił jak to jest u Was ??? czy jest możliwe że czasami się dusi od zbyt niskiej temperatury zawnętrznej ??? wszystko było spoko od kwietnia kiedy wmieniłem N75, aż do poprzedniego tygodnia. Przytrafił mi się 3 razy, a dziennie pokonuje 100 km zauważyłem że spsuło się kiedy na wyświetlaczu było 0 stopni C ??? niedługo będe musiał wymienić filtr paliwa bo już jeżdże na nim od marca, czy to ma jakiś wpływ??? jak to jest u Was ??? z góry dziękuje za odpowiedzi
    pozdrawiam

  6. #46
    mfilipo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    DrBrodsky, ja nie zauwazylem, zeby przy niskiej temeperaturze wskakiwał w notlauf. Obstawiałbym, ze niska temeperatura nie jest tu bezpośrednim czynnikiem. Jestes w stanie zrobic pomiar bloków VAGiem? to moze znacznie przyspieszyc sprawe diagnozy.
    Pozdrawiam
    Marcin ("Filip")

  7. #47

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    U mnie przyczyna byl sterownik. blok zaworow magentycznych do wymiany, koszt 600 zl. turbo jak nowe

  8. #48
    Aes's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    73 razy

    Domyślny

    Tez mialem notlauf'y przez dlugi czas. Po wymianie filtra paliwa (okolo 2 miesiace temu) problem zniknal.

  9. #49

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Opisze swoja przygode z Notlafem. Przy pierwszej wizycie po Notlaf mechanik stwierdzil ze N75 do wymiany dobra. Ale po dluzszej jezdzie znowu Notllauf ten sam mechanik ze musi byc wymiana turbiny. Dobra wymienili turbine na nowa. Zrobilem jakie 300 km wszystko OK. Wiec jade w trase do Chorwacj. Mam przed soba 1600 km. Pod Slupskiem Notlauf znowu. I tak z Notlaufem zrobilem 1600 km . W Alpach na podjazdach ciezarowki byly szybsze bo szybkosc spadala do 60-70 na godz. W Chorwacji samochod do servisu Audi. Pierwsza diagnoza przeplywomierz powietrza czujnik zepsuty koszt okolo 250 Euro. Dobra zostawilem samochod. Wracam po poludniu, a w serwisie ze mialem duzo szczescia. Bo wymienili czujnik ale to samo. Zajrzeli jeszcze raz do turbiny a okazalosie ze mechanik w Polsce jak wymienial turbine to po prostu nie dokladnie ja dokrecil i dwie sruby kompletnie sie odkrecily. Turbina miala falszywe powietrze.Dali nowe sruby dobrze dokrecili i koszt tylko 40 Euro. Pomyslcie w Polsce. Sruby by oczywiscie dokrecili, ale i za czujnik i robocizne tez by skasowali. Przynajmniej tak sadze.

  10. #50
    B A R T A S's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Nie wiem czy to to samo, bo u mnie ostatnio na powrocie ze Słowacji na zakopiance miałem problem z wyciągnięciem mojej A3 pod każdą górkę a obiaw był taki,, na jednym z podjazdów jakby ktoś mi doczepił przyczepkę podczas jazdy załadowaną conajmniej pustakami i tak zostało do samego domu pamiętam że kiedyś miałem podobny obiaw, ale myślałem że to z winy niskiego poziomu paliwa, zatankowałem i wszystko ok a teraz to nie mam bladego pojecia, w chwili wolnej musze posprawdzać pokoleji to o czym pisaliście chyba że ktoś wie jaka przyczyna, to z góry dziękuje i będe wisiał flaszke i osiemnaście piw a i jeszcze jeden objaw o kyórym zapomniałem napisać to to że na 3.4.5 biegu niemogę go wkręcić naobroty pow. 3000
    1.9 TDI 90KM

Strona 5 z 103 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •