Strona 81 z 103 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 801 do 810 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #801

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Furti Pokaż post
    Co może być przyczyną, jak łapie notlaufa w temp poniżej 3 stopni? Jak jest ciepło to nic się nie dzieje, a jak temperatura spadnie w okolice zera i ponizej to zaczynaja sie jaja. Czytalem kiedys o jakims czujniku, ale nie mogę teraz tego znaleźć...
    Może chodzi o samą zmianę temperatury i wilgotności powietrza. Może masz np. zaśniedziałe styki przy zaworze N75 lub jakieś drobne nieszczelności na przewodach podciśnieniowych. One lubią pękać na końcach i przez to rozszczelniają układ. Nie wiem czy jakiś czujnik jest odpowiedzialny za notlauf, bo tego jeszcze nie przerabiałem w swojej A3

  2. #802

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    No mniej więcej tak to wyglada...Gdzie szukać? Dodam tez, że wali mi troche z odmy.

  3. #803

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Furti Pokaż post
    No mniej więcej tak to wyglada...Gdzie szukać? Dodam tez, że wali mi troche z odmy.
    Znalazłem takie foto:



    1 to zawór N75. 2 to przewód podciśnieniowy idący do gruszki turbo. Po prawej stronie, nad serwem, widać kostkę zaworu N75. Odepnij i przeczyść styki. Co do tych wszystkich przewodów podciśnieniowych (wężyków) wszystkie muszą być szczelne. Na zdjęciu ktoś je "fachowo" połatał, ale lepiej np. kupić przewody paliwowe Gates'a wzmacniane wewnątrz i wymienić. Powinieneś też podłączyć auto pod kompa i zobaczyć co się dzieje

  4. #804

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam mialem problem turbina przechodzila w stan serwisowy przy 2.6 obrotow pod obciazeniem [pod gorke] winnym byl zawor zwrotny podcisnienia idacy do zaworu n75 nie zamykal w 1 strone po przeczyszczeniu i zlozeniu 0 odcinki mozna grzac ile sie da .

  5. #805
    edraven's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rojber Pokaż post
    Turbine wymienić musiałem bo wirnik ma luzy i przy przyspieszaniu "chrobotała", co chwila łapała notlaufa nawet przy niewielkim dodaniu gazu. W każdym razie ma ktoś jakieś sugestie co nie zadziałało, że aut w ogóle nie przyspiesza?
    Sprawdzcie czy przypadkiem za słabo kolektora ssącego nie dokręciliście. Jak nie kolektor to przelecieć wszystkie węże od turbiny i do turbiny dochodzące. Sprawdzić czy poprawnie wężyki podciśnienia podpięte (nie pozamieniane), czy mają szczelność. Jak jest na 100% wszystko do kupy po składane dobrze to musi działać.
    Audi A3 1.9 TDI ASV powered by CARSOFT Przemyśl: 140KM <-- modyfikacje sterowników promocje dla forumowiczów!

  6. #806

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Panowie potrzebuje pomocy.

    Audi a3 8L 98r.
    1,9TDI , 110, AHF

    Jakiś czas temu miałem problem z Turbo. Standardowo po osiągnięciu pewnych obrotów ( 3000 -3300obr.) VAG pokazał bład 00575 Intake Mainfold Pressure (10-17) Z logów wynikało iż turbo mocno przeładowuje, w skrjanym momencie dmuchało 2531 mbar. Z racji tego że akurat wtedy troche więcej zarobiłem – kupiłem sobie nową Turbine u oficjalnego dystrybutora Garrett w Polsce. Turbo zostało wymienione w pewnym warsztacie i do konca kwietnia cieszyłem się sprawnym autem. W tym czasie przeciągnołem auto tak mocniej do 4000 obr. włąsciwie z 3 -5 razy ( po rozgrzaniu do 90 stopni) . Nie było wiele okazji do tego ze względu na śnieg .
    Jak już mówiłem tuż przed majówką znów odcieło mi turbo na 3 biegu przy 3700obr. Ten sam błąd co wcześniej. To samo wynika z logów ( 2500 mbar przy zadanym 1200mbar)
    Wciekłem się maksymalnie. W koncu to nowe Turbo więc jak to możliwe że pojawia się ten sam objaw. Stosując się do wszelkich rad z forum wymieniłem przewody podciśnienia – nie pomogło, wymieniłem N75 – nie pomogło, w akcie desperacji wymieniłem nawet map sensor – nie pomogło. Sprawdziłem sztnage przy BS grupy 011- rusza się. Nie wiem czy w pełnym zakresie ale się rusza. Sprawdziłem nawet ten małuy zawór jednokierunkowy. Faktycznie taki jest . Przepuszczał powietrze tylko w jedną stronę ( zresztą Turbina działa tak samo nieprawidłowo z nim czy bez niego..? ) Dzisiaj odłaczyłem wogóle turbo od N75 i , może ja czegoś nie rozumiem , ale Turbo dmucha i nie przeładowywuje. ? Co prawda troche słabiej u dołu. Wydawało mi się ze po odłaczeniu Turbo od N75 zawór ustawi kierowniczki Turbiny na skrajnej pozycji „zamykającej” Turbo. Także na moją logike auto powinno być mułem do kwadratu...? Ponizęj logi dynamiczne grupy 11 z podpiętym i odpiętym Turbo.


    Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/dolecki.k_126423.html
    Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/dolecki.k_126422.html

    To wszystko wygląda tak jakby Turbina olewała ten zawór. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że
    Że kierowniczki utkneły w pewnej pozycji i ruszają się tylko w ograniczonym zakresie. Albo że zawór nie ma odpowiedniego podcisnienia by je wystarować odpowiednio ?
    .Już nawet zastanawiam się czy ten warsztat napewno zamontował mi moją Turbine... To jest jedyna czynność której nie zrobiłem sam
    W związku z tym mam pytania :
    1. Jak powinno zachowywać się Turbo po odłaczeniu jej od N75
    2. Czy w czasie montażu nowego Turbo trzeba regulować sztange ?
    3. Czy to możliwe by kierowniczki „zapiekły się” po 3 miesiącach użytkowania ?

  7. #807
    Marcinn87's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez beersnap Pokaż post
    Czy to możliwe by kierowniczki „zapiekły się” po 3 miesiącach użytkowania ?
    Oczywiscie , jak zle użytkujesz Auto

  8. #808

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mi dziś zaczął wrzucać notlaufa.
    1. Czy gruszka powinna "pracować" przy gazowaniu na postoju? Bo u mnie stoi w miejscu.
    2. Podrzucam parę fotek, jedna strona EGR jest cała w oleju... To egr czy z tego pokrętła przy pokrywie zaworów jak myślicie?
    3. Wrzucam filmik: gdy wciskam sztangę gruszki słychać powietrze przy n75, tak ma być?



  9. #809

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Gruszka na postoju raczej pracować nie będzie. Nie wystarczającej ilości spalin żeby wprawić w porządny ruch turbinę. Komp nie ma więc potrzeby bawić się klapką.
    Co do zaworu i oleju to zdejmij wąż i zobacz czy tam jest olej.
    Może być to olej z odmy.
    Nie mogę otworzyć filmiku, więc powietrza z n75 nie słyszę.

  10. #810
    Siwus90's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez beersnap Pokaż post
    Panowie potrzebuje pomocy.

    Audi a3 8L 98r.
    1,9TDI , 110, AHF

    Jakiś czas temu miałem problem z Turbo. Standardowo po osiągnięciu pewnych obrotów ( 3000 -3300obr.) VAG pokazał bład 00575 Intake Mainfold Pressure (10-17) Z logów wynikało iż turbo mocno przeładowuje, w skrjanym momencie dmuchało 2531 mbar. Z racji tego że akurat wtedy troche więcej zarobiłem – kupiłem sobie nową Turbine u oficjalnego dystrybutora Garrett w Polsce. Turbo zostało wymienione w pewnym warsztacie i do konca kwietnia cieszyłem się sprawnym autem. W tym czasie przeciągnołem auto tak mocniej do 4000 obr. włąsciwie z 3 -5 razy ( po rozgrzaniu do 90 stopni) . Nie było wiele okazji do tego ze względu na śnieg .
    Jak już mówiłem tuż przed majówką znów odcieło mi turbo na 3 biegu przy 3700obr. Ten sam błąd co wcześniej. To samo wynika z logów ( 2500 mbar przy zadanym 1200mbar)
    Wciekłem się maksymalnie. W koncu to nowe Turbo więc jak to możliwe że pojawia się ten sam objaw. Stosując się do wszelkich rad z forum wymieniłem przewody podciśnienia – nie pomogło, wymieniłem N75 – nie pomogło, w akcie desperacji wymieniłem nawet map sensor – nie pomogło. Sprawdziłem sztnage przy BS grupy 011- rusza się. Nie wiem czy w pełnym zakresie ale się rusza. Sprawdziłem nawet ten małuy zawór jednokierunkowy. Faktycznie taki jest . Przepuszczał powietrze tylko w jedną stronę ( zresztą Turbina działa tak samo nieprawidłowo z nim czy bez niego..? ) Dzisiaj odłaczyłem wogóle turbo od N75 i , może ja czegoś nie rozumiem , ale Turbo dmucha i nie przeładowywuje. ? Co prawda troche słabiej u dołu. Wydawało mi się ze po odłaczeniu Turbo od N75 zawór ustawi kierowniczki Turbiny na skrajnej pozycji „zamykającej” Turbo. Także na moją logike auto powinno być mułem do kwadratu...? Ponizęj logi dynamiczne grupy 11 z podpiętym i odpiętym Turbo.


    Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/dolecki.k_126423.html
    Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/dolecki.k_126422.html

    To wszystko wygląda tak jakby Turbina olewała ten zawór. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że
    Że kierowniczki utkneły w pewnej pozycji i ruszają się tylko w ograniczonym zakresie. Albo że zawór nie ma odpowiedniego podcisnienia by je wystarować odpowiednio ?
    .Już nawet zastanawiam się czy ten warsztat napewno zamontował mi moją Turbine... To jest jedyna czynność której nie zrobiłem sam
    W związku z tym mam pytania :
    1. Jak powinno zachowywać się Turbo po odłaczeniu jej od N75
    2. Czy w czasie montażu nowego Turbo trzeba regulować sztange ?
    3. Czy to możliwe by kierowniczki „zapiekły się” po 3 miesiącach użytkowania ?
    Kolego, jak wężyki? całe? wymienione? Sprawdzony dolot? Nie ma przerw, dziur? Wtryski sprawne?
    a3-club.net/forum/showthread.php?t=52543 Green power
    "Ptakiem Hermesa nazywają mnie, pożeram swe skrzydła by poskromić się"

Strona 81 z 103 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •