Strona 91 z 103 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 901 do 910 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #901

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głowno
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    witam czy bład p1116 sonda lambda moze miec wplyw na Notlauf??muli i brak mocy? pozdrawiam

  2. #902

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    jasne że tak sonda lambda reguluje sklad mieszanki paliwowej. Dla komputera jest to duzy blad spalanie moze byc wieksze i musi mulic

  3. #903
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Żeby nie zakładać nowego tematu, podepnę się pod ten. Pacjent to ALH.

    Czasami nie działa klapa gasząca, hamulce słabną po kilku hamowaniach, VNT na chwilę obecną stoi w miejscu. Po nitce do kłębka dotarłem, że mogę mieć coś nie tak z pompą podciśnienia (wakum) albo/i wężykami. Zabieram się więc najpierw za wymianę wężyków, złączek etc, ale jeżeli chodzi o tą nieszczęsną pompę to jak ją zdiagnozować? Na moje oko/ucho ssanie jest dosyć marne...
    Jakie podciśnienie powinno się utrzymywać w układzie np chwilę po odpaleniu itp?


    Widzę, że mój post przeszedł bez echa, ale z tematem podciśnienia już sobie poradziłem. Żeby mieć pewność, że mamy dobrą próżnię należy zrobić wszystko to:
    1. Upewnić się, że do waku pompy nie dostaje się lewe powietrze przez główne przyłącze. Jeżeli choć trochę kiwa się na boki - zaklepać/uszczelnić/zakleić szczelnie przyłącze + wymiana zacisków na przewodzie do serwa.
    2. Wymienić wężyki podciśnieniowe. Do kupienia w sklepie z częściami do ciągników. Z małym zapasem potrzeba 3m przewodu 3,2mm i 1,5m przewodu 5mm (broń Boże 4mm jak niektórzy piszą, nie naciągnie się). Łączny koszt ok 25zł. Opaski nie są konieczne.
    3. Jeżeli kupiliśmy przewód w oplocie to dobrze jest zaopatrzyć się w koszulki termokurczliwe. Na końcówki dociętych przewodów zakładamy kawałeczki koszulek i grzejemy. W efekcie przewody są elegancko zakończone i się nie strzępią.
    4. Przewody wymieniać po kolei! Jeden ściągamy - jeden zakładamy. Nie ściągać wszystkiego na raz bo będziecie ganiać z garażu/parkingu do kompa i szukać schematów jak ja....
    5. Przewody dzień wcześniej spryskać WD40 w miejscach łączenia - zejdą z mniejszym oporem. Warto je nawet naciąć na złączce.
    6. Jeżeli już połamaliśmy jakiś łącznk/trójnik to nie szukać ich w ASO bo kosztują 16zł/szt!!! Lepiej kupić złączki/trójniki od przewodów do spryskiwaczy. Rozmiar praktycznie ten sam a kosztują 3/4 zł /szt.
    7. Sprawdzić zaworek zwrotny. Sztanga na turbinie zaciąga trochę szybciej jak zaworek jest sprawny -turbo szybciej wstaje. Jak zaworek przepuszcza w obie strony to polecam odwiedzić zoologiczny zamiast ASO. Zaworek zwrotny do napowietrzania akwariów kosztuje jakieś 5zł czyli zostanie jeszcze na dwie kraty piwa (koszt ori w ASO ponad 100zł). U mnie taki już na siebie pracuje.

    AVE
    Ostatnio edytowany przez arielo87 - 10-10-14 o 21:46

  4. #904

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 8L 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam serdecznie

    Pomóżcie w diagnozie TDI ASZ. Problem z turbo polega na jego przechodzeniu w awaryjny tylko gdy silnik jest zimny czyli wskaźnik temperatury pokazuje mniej niż 70-90 stopni.
    Przy nagrzaniu do 90 stopni można go kręcic ponad 3000 obr na każdym biegu i nic nie odcina. Gdy nie jest zagrzany dobrze to odcina przy powiedzmy między 2200-2400 obr. na 4 lub 5 biegu. Po wyłączeniu i ponownym rozruchu normalnie jeździ.
    Czy to już turbosprężarka kończy żywot czy może np. zaworek N75 ? Jak to mogę sprawdzic ?

    Pozdrawiam

  5. #905
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Sprawdź jak działa N75 i sztanga. Odpal VAG-a, kanał 11 w silniku i przełącz w Basic Settings. Obserwuj przez ok minutę czy sztanga chodzi w górę i w dół co kilkanaście sekund. Na zimnym też ma chodzić.

  6. #906

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam ja właśnie miałem owy problem jak kolega . Wystarczyło sprawdzić zwrotny zawór podciśnienia . Znajduje się on miedzy zaworem EGR a zaworem podciśnienia taki biało czarny . Jak zdejmiesz go to wdmuchaj powietrze od czarnej strony nie powinno przejść . Jest w środku element który musi blokować ciśnienie zwrotne od EGR do zaworu podciśnienia .

  7. #907
    Kris UnW's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniejów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam , mam problem a mianowicie a3 buja się do 160 i koniec. Więc moje pytanie co moze być popsute, zużyte ? do wymiany ?

    dodam że egr wymieniony , turbo po regeneracji czuć ze ciągnie więc myślę ze to nie turbo lecz hym.. tak pow 3 tys obr już idzie tak samo ( nie wgniata ) rozrząd wymieniony , filtry też prócz paliwa.

    Podpowie ktoś co sprawdzać mam po kolei ? podpinana była pod vag-a nie wykazał błędów , tylko pod obciążeniem nie była sprawdzana

    silnik to 1,9tdi 110km 2001 r

    2014-10-29
    A dziekuje za tak liczne odpowiedzi.... jesteście *** przepływka była walnięta teraz lalunia gna jak szalona
    Ostatnio edytowany przez Kris UnW - 29-10-14 o 21:10 Powód: zmiana treści

  8. #908

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 8L 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam

    Dzięki za pomoc ale niestety Panowie ani nie sztanga ani nie zaworek (bardzo ładnie schowany, nie mogłem znaleźć dopóki nie rozebrałem wszystkiego), skończyło się regeneracją turbo i wymianą EGR'a.
    Teraz już jest OK

    Pozdrawiam

  9. #909

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam ,
    mam 2 problemy z Turbiną .
    Kiedy zapalam auto nie zawsze włącza się turbina . Niekiedy trzeba przejechać się jakiś odcinek albo wyłączyć i włączyć auto jeszcze raz . Drugim problemem jest nie zawsze włączający się tryb awaryjny silnika . Byłem w warsztacie zajmującym się tuningiem i po diagnostyce stwierdzono przeładowanie turbiny . Wymieniłem wszystkie przewody gumowe od podciśnienia . Proszę jeżeli ktoś może pomóc byłbym wdzięczny .

  10. #910
    k3nio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam problem z moja czarnulka. Wczoraj odpalam i pokazała się żółta lampka ostrzegawcza. Silnik chodzi normalnie tylko jakby turbo nie działa. Na górnych obrotach nie ma w ogóle siły. Od czego należy zacząć szukać?

Strona 91 z 103 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •