Strona 99 z 103 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 981 do 990 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #981
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Sprawdź wężyki układu podciśnienia może któryś gdzieś pekł albo się przetarł.

  2. #982
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź... Z myślą o "wypaleniu" nagaru w Turbine wcześniej jechałem ok 80 KM utrzymując obroty na poziomie 3200 a jak straciła moc jechałem 30 KM utrzymując obroty na poziomie 3800.. i oczywiście jadąc do Niemiec to kilka godzin jazdy z obrotami 2800 - 3000... Jak myślisz te zabiegi miały sens? Przeczyscila się turbina?

    Ok podjadę do sklepu zamówić bo niestety takie rzeczy tu gdzie jestem nie są dostępne od ręki...

    - - - Updated - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Sprawdź wężyki układu podciśnienia może któryś gdzieś pekł albo się przetarł.
    Wezyki sprawdzałem i wyglądają ok.. ten co do gruchy idzie też jest w porządku...

  3. #983
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Bez demontażu turbo możesz w aptece kupić największą strzykawę taką 100 ml, nałożyć ją na przewód ot turbo i energicznie wciągać i wyciągać spryskując sztangę turbo np. wd-40. Tak z 5 -10 min. i powinno trochę pomóc. Ale dla pewności radziłbym Ci zmienić przewód od turbo na taki jak w oryginale cienki w oplocie bo to ma duże znaczenie. Ja zmieniłem same przewody od pociśnienia pomimo ,że były dobre i od razu było czuć efekt na mocy.

  4. #984
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ok w sumie nic mi nie zaszkodzi zmienić... Zaworek już zamówiony ( taka ciekawostka w Westfalii koszt 40e...) zamówię jeszcze ten wężyk.. Po wymianie dam znać jak poszło

    - - - Updated - - -

    Niestety wymiana zaworka n75 nic nie dała.. wezykow nie dostałem... jakieś pomysły? A da się jakoś usunąć błędy bez kabla? Taki reset komputera? Może jest błąd statyczny który mimo że wymieniłem Zaworek komputer nie chce odpuścić nie chce zapomnieć błędu... ze starego zaworka po odpieciu wezykow wysypał się jakby żwirek lub nagar... Albo może jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za te zaworki....

    - - - Updated - - -

    A ten czujnik doładowania gdzie się znajduje ? Może on jest do wymiany... Ktoś coś podpowie coś pomoże?
    Ostatnio edytowany przez kaczmar - 29-08-17 o 18:41

  5. #985
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sprawdziłem dzisiaj sztange na gruszce i chodzi bez problemu w całym zakresie.. około godziny ruszałem nią od samej góry do samego dołu smarując wd-40 i nie pomogło... Czy jest ktoś kto mógłby mi coś podpowiedzieć?

  6. #986
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Bez podłączenia kabla ciężko będzie cokolwiek wywróżyć.. Sprawdź przepływomierz jeszcze, czujnik ciśnienia doładowania masz nad intercoolerem za leflektorem prawym. A węże od turbo sprawdzałeś ? może się rozpiął któryś albo gdzieś w dolocie jest nieszczelność. Ja miałem intercooler dziurawy a kiedyś przetarło mi ten wąż czerwony co idzie od turbo do dołu intercoolera.
    Co do resetu to jedynie kleme od aku możesz zdjąć ale i tak to nie pomoże na usunięcie błędu.

  7. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    kaczmar (31-08-17)

  8. #987
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No tak zdjąłem kleme na całą noc i dzień i nic to nie dało... ale wielkie dzięki za informację gdzie jest ten czujnik.. szukałem go od spodu ic.. rury od turbo ok wszystko spięte... Ale masz chyba rację... sprawdzę ten czujnik ewentualnie wymienię i jeśli to nie pomoże to muszę kabel tu w Niemczech kombinować...

  9. #988
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Sprawdź jeszcze dopływ paliwa. Często w baku tam pod tylnym siedzeniem zanieczyszczeniu ulega ta pompa i sitko ze ssakiem. Kiedyś jak przycisnąłem na trasie ostro to też wpadł w notlauf tylko po krótkim postoju i zgaszeniu już było normalnie. Jak wyczyściłem to sitko i z pompą i pływakiem to już problem nigdy nie powrócił.

  10. #989

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam
    Posiadam Audi A3 8L 1.8T AGU. Autko po puszczeniu nogi z gazu szarpie w każdym zakresie obrotowym, najmocniej w przedziale 1tys-2,5tys. Przepustnica wyczyszczona, zaadaptowana, przeplywka OK, zawór N75 ok, cały dolot szczelny. Jedyne co rzuca mi się w oczy to strasznie cięzko chodzi sztanga od gruszki (westgate). Sztanga powinna bez większych problemow sie poruszać czy jednak trzeba użyć dość sporej siły? Czy po odpaleniu i dodawaniu gazu na luzie powinna się unosić?

  11. #990
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Westgate jest u Ciebie czy tzw. VNT (Variable Nozzle Turbine) ? Sztanga dopiero powinna chodzić jak obciążysz silnik w trakcie przyspieszania np.

Strona 99 z 103 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •