Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 108

Temat: 1.8 duże spalanie nawet 15/100km

  1. #91

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    Gregor10 w AGN te kanały co podałes sa nie aktywne tam sie loguje tylo kanał 2 i7
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  2. #92
    kisiel66's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dębica
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czyli na vagcom 4.9 to jest kanał 2 oraz 7 ?. Sprawdzę w najbliższym czasie jak bedą wyniki pomiarowe. ;P

  3. #93
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    to jest silnik 20-sto zaworowy czyz nie?o ile sie nie myle to on ma zmienne fazy rozrzadu.jedna z przyczyn moze byc zaciety w gornej pozycji napinacz lancucha walkow rozrzadu,czujnik temp tez ma wplyw na spalanie.auto bylo vagowane?


    Mysli kolega, że zaciety napinacz może być przyczyną tego w moim motorze? Obroty spadają, silnik prawie gaśnie przy minimalnym ruchy przepustnicy z położenia "Idle".

  4. #94

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    sprawdzalem bledy na swoim AGN i jedyny jaki sie pojawil na silniku to czujnik temp zasysanego powietrza, ktorego w moim aucie ('97) znalesc nie moge na kolektorze pozatym mam blad na zegarach czujnika temperatury. 2 pytania:
    1. czy czujnik temp zasysanego powietrza moge miec w przeplywce mimo rocznika?
    2.czy ten czujnik co blad (1039) wyskakuje na zegarach moze wplywac na spalanie?
    wskaznik temp pokazuje mi tez wariujaca temp, ale to moze byc wina czujnika, a nie termostatu

    spalanie przy dzisiejszym tankowaniu wyszlo mi 14,8l , 2 wczesniejsze byly 12,5 i 12,8, a zima palil 13,5, wiec cos nie tak

    jakies pomysly co zrobic? jak cos VAGiem sprawdzic i podac to niema problemu, tylko podajcie jakas instrukcje jak, bo dopiero sie ucze go uzywac

  5. #95
    Oleg's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odnawiam temat. 1.8 agn 97r pali ok20 na 100km. NIe szarpie, obroty nie falują, praca silnika równa. Przyspiesza ok, ale to spalanie
    VAG nie pokazuje blędów

  6. #96
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    To nie znaczy, że wszystko działa. VAG jest do diagnostyki - dawki paliwa, informacje podawane przez przepływomierz, próbkowanie sondy lambda. Wszystko nim sprawdzisz. Od dziury w baku, do uszkodzenia jakiegoś elementu - łącznie z lejącymi wtryskiwaczami. Na pewno jest problem z sondą, skoro tyle pali, a ona nie daje sygnału, że mieszanka jest za bogata, chyba że jest na granicy i dawka jest ciągle niewiele za duża. Jakie obroty są na jałowym. Czuć benzynę z wydechu? Czy ssanie na zimnym działa prawidłowo - wyższe obroty, a po nagrzaniu spada? Inna kwestia, to być może ty źle liczysz - jak to spalanie zmierzyłeś?? Jakie dystanse jeździsz, jaki olej zalany. Jaka jest Twoja wiedz na temat mechaniki??

  7. #97
    Oleg's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    1100 na zimnym i spada do 800 na nagrzanym. Spalanie mierzyłem od zapalania kontrolki: 10 litrów zalałem i do kontrolki 56km, no to ok 20l/100km by było. Dystanse do pracy 10km i z powrotem, czasami po mieście jeszcze. Normalna jazda po mieście.

  8. #98
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to tak się spalania nie mierzy. Zmierz prawidłowo. Zalej na maksa, aż pistolet odbije. Przejedź 100 km i dolej. Powtórz pomiar i podaj, bo kontrolka raz się zapala, potem potrafi zgasnąć.

  9. #99
    Oleg's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zatankowałem cały, zobaczymy jak pije

  10. #100
    Siwa's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Oleg mam również 1.8 agn 97r. Palił mi ok 15l/100km w cyklu mieszanym , po wymianie sondy spalanie zeszło do ok 8-9l/100km w cyklu mieszanym (mierzone "od rezerwy do rezerwy" )

  11. Podziękowania dla Siwa za pomoc w problemie

    Oleg (21-02-15)

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •