Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokazane rezultaty 111 do 118 z 118

Temat: 2.0TDI kręci ale nie odpala

  1. #111

    Data dołączenia
    Jan 2022
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Mogilno
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BMB

    Domyślny

    A więc tak,okazuje sie że przekaznik po wlączeniu zapłonu wariuje, zasilanie ma na dwóch pinach 1 , 3 i jest w nich stały prąd

  2. #112
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    No i bardzo dobrze, że tak ma. Powysyłaj te zdjęcia, bo numeracja pinów dla ciebie może być tylko umowna.
    Które to dla ciebie piny 1 i 3?
    Tak to wygląda. Czerwone kwadraty są odzwierciedleniem tego gdzie pojawia się potencjał + a niebieski tam gdzie masa.
    To jest stan na krótko po przekręceniu kluczyka na zapłon. Pompa jest załączana na chwilę, żeby wytworzyć wstępne ciśnienie i zapewnić pompie tandemowej surowiec do zrobienia dalej ciśnienia.

    A to stan gdy zostanie wyciągnięty przekaźnik.

    Prościej się tego już nie da.
    W ciemno też nie mam po co odpisywać bez tych zdjęć, bo to nie ma sensu.
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 13-01-22 o 18:58 Powód: Aktywne linki do animacji
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. #113

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin (zachodniopomorskie)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Hej wszystkim, walczę teraz i ja z długim odpalaniem swojego BMN. Próbuje po kolei wyeliminować wszystkie tego możliwości. Aktualnie jestem na etapie weryfikowania ciśnienia jakie daje pompa paliwa ze zbiornika do filtra. Pomierzona wartość to 1 bar. Nie wiem czy jest ona za niska czy dobra bo różne źródła podają inne wersje. Ogólnie to Vaccu nowe, pompki tez niedawno były zakładane wraz z oringami. Podrzuci ktoś jakieś pomysły?

  4. #114
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Jaki wkład paliwa masz włożony teraz? Mierzyłeś przepustowość w ciągu jakiegoś okresu czasu ile daję pompa ml paliwa przed filtrem i za filtrem? Jak się u ciebie objawiają te "problemy" po długim postoju? Masz jakiś filmik? Ciśnienie pompy wstępnej mierzyłeś wpinając się trójnikiem za czy przed filtr?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #115

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin (zachodniopomorskie)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    A z ciśnieniem doszedłem - po prostu spisałem nr pompki i zobaczyłem na necie w danych ile powinna pchać. Podają, że 0,5 bara. Wiec ją wyeliminowałem. Wczoraj założyliśmy dodatkowy zaworek pomiędzy filtrem a Vaccu. Odpalił nieco lepiej. Więc może to kwestia wracania się paliwa albo zapowietrzenia układu? Ogólnie to odnalazłem fajny wątek na forum Tourana: http://www.touranklub.pl/forum/viewt...2e66&start=480 i postępuje zgodnie z radami gościa, który się tam wypowiada. Co do Twoich pytań - nie mierzyłem przepustowość w ml. Kilka filmów z porannym odpalaniem mam, ale jak je tu wrzucić? Czy przez YT?

  6. #116
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Znam ten wątek, bo się na nim wypowiadałem jako SDK i dalej tam nie było już o czym dyskutować.
    Musiałbyś zmierzyć wydatek pompy przed i za. Jako wzornik weź 3l/minutę. Jak masz VCDS to testem elementem wykonawczym możesz wysterować pompę a jak nie to nawet z braku laku zasilić zapłonem i zmierzyć w ciągu tej sekundy ile to jest.
    Zawór zwrotny z tego co mierzyłem przepuszcza 5ml na dobę ale przy normalnej pracy w wężu między filtrem a tandemem po zgaszeniu silnika tego paliwa i tak nie jest za wiele, bo tandem zasysa z filtra.
    Jaki masz teraz założony filtr paliwa? Filtron czy coś lepszego?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. #117

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin (zachodniopomorskie)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Z tego co pamietam to był filtrona wsadzany ale ręki sobie uciąć nie dam. Wracając do filmu z odpalenia - jeżeli byłby do czegos potrzebny lub można by było na jego podstawie coś wywnioskować to mogę wrzucić na jakiś streaming albo na pocztę wysłać.

  8. #118
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Powiem tak. W tym tygodniu planuję zmieniać filtr paliwa na MANNa i pomierzę jak to jest u mnie.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •