Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: Rura łącząca przepływomierz z przepustnicą

  1. #11
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stuleyy Pokaż post
    Zauważyłem, że jak samochód zgaśnie i potem go odpalam to słyszę 3 piknięcia i mryga kontrolka od hamulców
    Pierw zobacz jaki masz poziom plynu hamulcowego

  2. #12
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Płyn sprawdziłem na samym początku i jest go odpowiednia ilość :/

  3. #13
    Igor1981's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Wymieniając tą rurę od przepływki do przepustnicy zastanowiłbym się, czy warto kupować zamiennik. Zamiennik jest twardszy od oryginału i wykonany z innego materiału. Ta rura pracuje praktycznie przy każdym odpaleniu silnika i przy każdym jego większym wstrząsie. Obawiam się, ze zamiennik wytrzyma te wstrząsy dużo krócej niż oryginał.

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez oviev Pokaż post
    Proponuje sprawdzić przewód podciśnienia serwa hamulcowego...w kilku autach z grupy VW już znalazłem takie uszkodzenia...które powodowały podobne objawy...
    Miałem pęknięcie na tym przewodzie od serwa i gasł mi czasami przy hamowaniu. Najlepsze, że pęknięcie nie było zauważalne i długo tak jeździłem. Tą odmę, co idzie od filtra do przepustnicy, też miałem uszkodzoną i wyciekał mi z niej olej. Kupiłem nową na allegro za 150 zł i nie narzekam.

  5. #15
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ale który to te przewód? Masz może jakieś fotki?

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    AUDI A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stuleyy Pokaż post
    Ale który to te przewód? Masz może jakieś fotki?

    Mniej wiecej tak on wyglada (zdjecie znalezione w internecie) i jest bardzo sztywny. Wychodzi on z serwa, ktore jest kolo zbiornika z plynem hamulcowym.

  7. #17
    kukus-A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    podpisze się pod temat forumowicza stuleyy mam podobny problem przy zatrzymaniu auta obroty mi spadają na 500 (nie gaśnie ale jest lekka wibracja)gdzie zaraz wracają na 670 i tak trzyma i widoczne jest lekkie falowanie byłem u mechanika nawet dwóch co naprawiają auta z grupy VW i nic nie zrobili z tym fantem :
    -była czyszczona przepustnica 2 razy
    -wymienione zostały świece i kable
    -czujnik temp.
    -przewód z odmy bo był walniety
    -sonda lambda przed katem

    mechanik pojezdził autem podłączył pod kompa i powiedział mi ze wszystko pracuje dobrze jest OK zero błędów , posprawdzał wszystkie przewody i oddał mi auto i dalej to samo !!!!
    to jak juz mechanik nie potrafi naprawić auto co ma seewis pogwarancyjny audi TO KTO JEST W STANIE. PROSZĘ O POMOC!!!
    kukus 793-666-440

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kukus-a3 przepływkie sprawdziłeś ?

  9. #19
    kukus-A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    osobiście jej nie sprawdzałem miał to mechanik zrobić ale chyba będę musiał załatwić taką i podmienić ...a ha jak odpiąłem wtyczkę z przepływki i pojezdziłem troche to nie zauważyłem zadnej różńicy jechałem max. d0 70 km/h bo nie było warunków pogodowych na to zeby coś szybciej !!!
    Ostatnio edytowany przez kukus-A3 - 14-01-10 o 22:32
    kukus 793-666-440

  10. #20
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to ja powiem coś od siebie, bo dzisiaj wymieniałem tą rurę. Przez ten przerwany przewód w starej rurze przepustnica była strasznie zabrudzona i dzisiaj ją na nowo czyściłem, przepływomierza nie dotykałem. Odnośnie rury, to powiem że pasowała idealnie, wcale nie jest sztywniejsza od oryginału poza tym był na niej numer części 1j0... Nawet jeśli to zamiennik to nie widać większej różnicy. Zobaczymy co będzie później, wtedy okaże się czy ten plastik jest wytrzymały.
    Co mnie zdziwiło po wymianie. Wcześniej czyściłem przepustnicę dwa razy i za każdym razem po tym zabiegu obroty były wysokie. Wiadomo, trzeba ją zaadaptować. Wcześniej i z tym był kłopot bo VAG 311.2 (crack) nie chciał się połączyć z silnikiem. Przejechałem 500km i też obroty były za wysokie. Dopiero VW tool jakoś sobie z tym poradził. Drugie czyszczenie: już ładnie zaadaptowałem rzepustnicę, nie było kłopotów. Po każdym czyszczeniu obroty były około 800rpm, ale często falowały i samochód przy hamowaniu zaczął czasami gasnąć.
    Trzecie czyszczenie czyli wczorajsze (poprzednie było w czerwcu 2009r): przepustnica brudna, sporo nagaru, trochę jakieś substancji, coś jak olej. Wyczyściłem, przykręciłem wszystko etc. założyłem rurę. Fakt, ciężko weszła zarówno na przepustnicę jak i na przepływomierz ale obyło się bez szlifowania. Odpalam samochód, a tu nagle gaśnie, oczywiście przez moje gapiostwo bo nie podpiąłem kostki do przepustnicy . Odpalam drugi raz, obroty 1500rpm, po chwili spadają do 1200rpm a po kilku minutach na 800rpm. Przepustnica nie wymagała adaptacji co mnie bardzo zdziwiło. Silnik po osiągnięciu 90 stopni C ładnie trzyma obroty i co najważniejsza nie falują. Jadę więc w trasę, zauważyłem, ze samochód jest trochę żywszy, lepiej się zbiera. Pierwsze skrzyżowanie, hamuję i obroty nieznacznie wzrosły może tak do 1100rpm i spadły zaraz do 800rpm. Wcześniej też rosły ale do 1500rpm i spadały do 500rpm i czasami silnik potrafił zgasnąć. Nie wiem czy to normalne zachowanie, ale pojeżdżę i wszystko się okaże. Czeka mnie też wymiana płynu hamucowego i odpowietrzenie układu, bo ostanio nie robiłem tego na włączonym silniku a podobno z ABSem tak trzeba.

    Edit.
    Zapomniałem dodać, że VAG pokazuje błąd 520, czyli coś z przepływomierzem, więc jeszcze tym muszę się zająć. Na forum passata wyczytałem, że to nie sam przepływomierz tylko wina instalacji.
    Jeszcze czasami błąd 537.
    Ostatnio edytowany przez stuleyy - 14-01-10 o 23:54

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •