Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: Głosniki na półkę

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POL/GER
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    głośniki w tylnej półce to niewłaściwa metoda nagłasniania samochodu nie wspominając już o naleciałościach z remizy małych fiatach itp..załóż sobie zestaw w przednie drzwi wycisz je ew. "coś" w bagażnik pod końcówkę ale nie półka z głosnikami.

  2. #12
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba19899 Pokaż post
    a te hertze 13 jak sie sprawują?? na tył bym Ci polecił coś z tej firmy http://www.essa.com.pl/oferta/index....78,179&kid=179 tylko wzmacniacz obowiązkowo i będzie grało przyzwoicie!!
    Nie wiem może się nie znam może laik jestem. Ale... Jeżdże trochę po konkursach car audio może nie mam super full wypasu ale ludzie podziwiają. I kto normalny podłącza jakieś liche 130mm pod wzmacniacz?? Jak masz dobre radio pionka lub alpine to nie trzeba wzmacniacza....Owszem jest opcja ale podłącz je i zobaczysz co będzie... Żadnej różnicy praktycznie w dźwięku. bo z tych głośników wzmak nie wyciągnie nic więcej. Wiem bo kolega się uparł podłączyłem mu i nic to nie dało... Co innego gdyby z przodu dać dobre 165mm. To można o wzmaku pomyśleć.

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POL/GER
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    dokładnie jak napisał kolega onkel1161 13'hertza czy ew. helixa podpinasz pod zwrotnicę podpinanie tego pod wzmaka to przerost formy nad treścią... nie chcę robić kryptoreklamy ale na forum golfa masz to perfekcyjnie opisane http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    każdy normalny podłącza 13 pod wzmacniacz kto zna się zna na tym sam mam 13 helixy pod wzmacniaczem bo radio nie jest w stanie dać im 40w nominalnej mocy jakie one potrzebują aby dobrze zagrać i warto dać 13 ale nie po to by uzyskać bass bo tego się nie uzyska nawet z 16 ale po to by mieć dobre i czyste średnie i wysokie tony nie jestem zwolennikiem wiejskiego dźwięku gdzie tylko słychać płytki bass bo kupił wzmacniacz i jakąś tubę z allegro śmiesznej firmy i myśli że ma nagłośnienie dobre... jakby kolega onkel1161 mógł pochwalić się co tam ma ciekawego będę wdzięczny
    Serwis RTV naprawa wszystkiego co elektroniczne!!!!

  5. #15
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba19899 Pokaż post
    dać 13 ale nie po to by uzyskać bass bo tego się nie uzyska nawet z 16 ale po to by mieć dobre i czyste średnie i wysokie tony
    Do tego służy zwrotnica, zestaw odseparowany i jest ładnie. Zapytaj chłopaków z łódzkiego klubu ja mam wszystko na zwrotnicach i dźwięk jest czysty. Nie potrzebuję podłączać je pod wzmacniacz...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba19899 Pokaż post
    jakby kolega onkel1161 mógł pochwalić się co tam ma ciekawego będę wdzięczny
    Moje nagłośnienie:

    * Jednostka sterująca Alpina IVA d-105R
    * Głosniki przód Hertz ESK 130 odseparowany na zwrotnicach
    * Głośniki tył w boczkach HERTZ ESK 165 odseparowany na zwrotnicach
    * Bagażnik: - skrzynka Basowa JBL stereo 2x300 RMS
    - wzmacniacz JBL obecnie GTO 75.4 ale na wiosne będzie zmiana
    - Kondensator 1F
    -Wszystko zasilone przewodem o przekroju 35mm z bezpiecznikiem
    oczywiście.


    W wolnych chwilach zrobie zdjęcia i wrzucę w "MOJA FURA". Ale sprzęt jest taki jak napisałem chłopaki moga potwierdzić. Choć może super ekstra nie jest ale tyle mi starcza mocy jest OK.

    A Ty kolego seba19899 co tam masz u siebie?? Możemy sie kiedys zgrać w kaliszu bo często tam bywam i pogadać.
    Ostatnio edytowany przez onkel1161 - 16-01-10 o 23:26

  6. #16
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    onkel1161 samym radiem nie napędzisz dobrze głośników, a tym bardziej Hertz'ow. Są to dość łakome przetworniki i te marne 20 parę wat z radia, na dodatek z dość sporym THD nie wystarczy.
    Piszesz o tym że nie potrzebujesz wzmacniacza bo Tobie "ładnie gra"
    Radio przy większej głośności traci kontrolę nad głośnikiem i membrana lata wtedy jak szmata.
    Radzę Ci podłączyć głośniki pod tego JBL'a i się przekonać o wyższości podłączania przetworników pod wzmacniacz.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  7. #17
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michu_t Pokaż post
    onkel1161 samym radiem nie napędzisz dobrze głośników, a tym bardziej Hertz'ow. Są to dość łakome przetworniki i te marne 20 parę wat z radia, na dodatek z dość sporym THD nie wystarczy.
    Piszesz o tym że nie potrzebujesz wzmacniacza bo Tobie "ładnie gra"
    Radio przy większej głośności traci kontrolę nad głośnikiem i membrana lata wtedy jak szmata.
    Radzę Ci podłączyć głośniki pod tego JBL'a i się przekonać o wyższości podłączania przetworników pod wzmacniacz.
    podpisuje sie po tym i uwazam ze Onkel chyba jeszcze nie slyszal ladnie grajacego sprzetu w samochodzie.
    Ostatnio edytowany przez James - 17-01-10 o 11:47

  8. #18
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    onkel1161 2x300 w rms i te hertz pod samym radyjkiem to tylko dudnienie i nic innego. posłuchaj kolegów i zaopatrz się w jeszcze jeden piec.

  9. #19
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kajetan Pokaż post
    onkel1161 2x300 w rms i te hertz pod samym radyjkiem to tylko dudnienie i nic innego. posłuchaj kolegów i zaopatrz się w jeszcze jeden piec.
    A kto powiedział że skrzynka jest bez wzmacniacza? Przecież to normalne że 2x300RMS jest pod wzmakiem skąd takie stwierdzenie w ogóle. Może nie słyszałem. Mi się podoba tak i jak stwierdziłem nie potrzeba mi przodu pod wzmacniacz a nad tyłem pomyślę. Dzięki za opinie i sugestie napewno skorzystam

  10. #20
    karutkowski's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A mnie się wydaje, że nie skorzystasz, dopóki nie posłuchasz jak gra dobry przód
    JVC KD-SH1000 => ProconGold =>Audio Art 200.2 + Hfonics Son of Aphrodite + Audio System F2 -190 => Phase Evolution CFS 165.25 + IT MDS 12DVC

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •