Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: [8L] Pytanie o VAG

  1. #1
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny [8L] Pytanie o VAG

    W czwartek bede jechal ogladac A3 w dieselu i mam w zwiazku z tym pytanie. Zalatwie sobie laptopa z vag comem i kabel. Nie widzialem jeszcze tego programu na oczy i mam pytanie w zwiazku z tym na co mam zwrocic uwage? Jakie parametry sa najwazniejsze jesli chodzi o kondycje silnika? Czym sie w razie czego przejmowac a co moge olac? Prosze o w miare najdokladniejsze opisanie wszystkiego. Z gory dziekuje

  2. #2
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    zajrzyj sobie na forum na stronie tdi-tuning.pl - tam sa tematy dotyczace diagnozowania silnikow tdi - bloki wartosci mierzonych itp
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #3
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Gdzies widzialem jakas strone z blokami, ale tam ich bylo chyba z 50. A mi chodzi o to na co mam zwrocic uwage podczas takiego podlaczenia kompa. Przeciez nie bede siedzial z kompem 3 godziny i wszysto sprawdzal. Np. czy jest mozliwosc sparwdzenia kondycji turbiny albo wtryskiwaczy. Nie wiem bo nie widzialem tego programu na oczy i wlasnie dlatego pytam.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Nie rozumiem za bardzo Twoich oczekiwan. Bierzesz pierwszy raz urzadzenie diagnostyczne do reki i chcesz byc od razu "masta-blasta". Przeciez nikt Cie nie nauczy poslugiwania sie tym na odleglosc. To nie jest tester ktory odpowada Ci na konkretne Twoje pytania... to diagnosta powinien potrafic odpowiedziec na pytania po analizie wynikow jakie zmiarzy interfejs.... i w tym wlasnie cala wiedza... u jednych pobierzna a inni siedza w tym latami. Tak na szybko to pozostaje Ci poszperac w necie (przede wszytkim tam gdzie podpowiedzal Ci DTM zebys chociaz sprawil wrazenie ze wiesz o co chodzi z tym laptopem a kolanach. Bez urazy ale rozwalaja mnie takie internetowe porady

  5. #5
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    He. Nie chce byc "masta-blasta" od razu. Chce po prostu wiedziec na jakie podstawowe parametry zwrocic uwage. Nie pytam jak mam je interpretowac bo do tego wlasnie trzeba siedziec latami i miec faktyczne pojecie. Wiem ze sa jakies dopuszczalne wartosci dla danego pametru i jesli zmierzone odbiegaja od tych dopuszczalnych to znaczy ze cos jest nie tak. I wlasnie pytam o te najwazniejsze.

    Tutaj mam zdjecie zapozyczone z innego forum -->



    Pierwsza z brzegu jest masa powietrza, ktora powinna zawierac sie w przedziale od 69 do 111. Jak bedzie np. 30 to juz jest cos nie tak. Nie mam zielonego pojecia czy ta masa powietrza jest bardzo istotna dla prawidlowej pracy silnika i wlasnie dlatego pytam na co mam zwrocic uwage. Nie pytam o to co naczy ze ta masa jest 30, tylko pytam czy dana wartosc jest istotna dla prawidlowej pracy silnika. Albo czy da sie przestawic bez problemu w warsztacie. Czyli glownie chodzi mi o takie parametry, ktore jak odbiegaja od normy to juz lipa.

  6. #6
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez micho_m
    Czyli glownie chodzi mi o takie parametry, ktore jak odbiegaja od normy to juz lipa.
    zawsze jak cos odbiega od normy to juz nie jest dobrze - z tym ze jedne da sie skorygowac w latwy sposob, inne wcale (tzn da ale przez wymiane odpowiednich rzeczy/czesci) a z jeszcze innymi da sie jezdzic

    czyli z tego wynika ze nadal prosisz o opisanie wszystkich mozliwych parametrow i do tego co dzieje sie lub stanie jak sa odchyly od wartosci zadanych

    proponuje wyjsc z innego zalozenia - najpierw czego kondycje musisz sprawdzic - kolejno za co odpowiadaja te rzeczy a dopiero na koncu po tym wszystkim poszukac na forach typu tdi-tuning.pl, diagtronik.pl itp co nalezy poobserwowac by sprawdzic czy dana rzecz/czesc dziala poprawnie


    ps. nikt ci nie poda gotowego przepisu z omowieniami na diagnozowanie samochodow z silnikami diesela ale jak zastosujesz sie do mojej rady ktora wyzej napisalem to na tamtych forach znajdziesz wszystko co potrzebujesz - trzeba po prostu troche z siebie dac
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  7. #7
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Poszukalem informacji i juz wiem ze nie bede bral laptopa bo i tak nic z niego w sumie nie odczytam tak na dobra sprawe. Wyjazd sie troche przesunal. Nie wiecie gdzie moge w Gliwicach podlaczyc audi pod vaga? Zeby ktos wlasnie mial pojecie i nie skasowal jak w ASO. A moze ktos z Was ma vaga w Gliwicach? Prosze o jakies namiary.

  8. #8
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jak masz możliwość to możesz wziąć lapka z vagiem. W gł. menu programu masz taka opcję auto-scan. Wybierzesz model (8L) i przeskanuje wszystkie adresy. Sprawdzisz przynajmniej jakie błądy są (jeśli są). Mniej więcej angielski kumasz chyba a może masz polskiego vaga.
    Srebrny pocisk ...



  9. #9
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Angielski kumam bez problemu a vaga nie wiem jakiego bym mial bo jeszcze nie zalatwialem bo sie wyjazd przesunal. Teraz to juz sam nie wiem.

  10. #10
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Masz to bierz.
    Srebrny pocisk ...



Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •