Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: Nie działa FIS, dziwnie świeci deska rozdzielcza

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ten multimetr nie nadaje sie do pomiaru prądu w obwodzie z aku

    zdazylem zauwazyc jutro jade wymienic

  2. #22

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    juz mam odpowiedni amperomierz, podlaczylem go tak : odpialem kleme na - , czarny kabelek podlaczylem do - na akumulatorze, czerwony do odpietej klemy. prawidlowo ??? pierwsza obserwacja po pierwszym podpieciu: pobor spadal i spadl po 45 minutach do 0,14 ( czyli za duzo ), co teraz robic ???
    Ostatnio edytowany przez goDrut - 28-06-10 o 17:35

  3. #23
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    oba odczyty są w normie. - zapewne jakbyś zostawil miernik na 10 min to ten pierwszy pomiar tez sie ustabilizował poniżej 100mA.
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  4. Podziękowania dla Dominik_m za pomoc w problemie

    goDrut (30-06-10)

  5. #24

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dziekuje dominiku za rady, po kolejnych pomiarach pokazuje po jakims czasie 0,06, a czy to normalne ze po odpieciu i podpieciu czarnego kabelka pobor nie spada odrazu do 0,06 tylko oscyluje w granicach 0,5 ??? i jeszcze jedno pytanko, ojciec cos marudzil o napieciu , zalaczam foty, czy tak powinno byc, i skad ta roznica ???




  6. #25
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    napięcie się mierzy tak jak pokazałeś na 2-giej fotce i jest ono ok. nie powinno spaść poniżej 12,5V w stanie jałowym (bez obciążenia). Co do prądu - jak odłączysz aku i podłączasz go ponownie komputer wykonuje wewnętrzny test i sprawdza sobie co tam musi i dlatego taki prąd. U mnie po podpięciu pokazuje 1,5A i po 10 min spada do spoczynkowej wartości 100mA. Powiedzmy tak jeśli po 24h od wyłączenia silnika napięcie na aku będziesz miał w okolicach 12,4V w stanie jałowym to doładuj go i to ASAP bo zasiarczenie będzie do niego biegło wielkimi krokami
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  7. #26

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    rozumiem, mam jeszcze pytanko, mierzylem pobor przez 2 dni i bylo ok ( 0,06 ) dzisiaj rano znow podpialem i bylo znow git, popoludniu musialem gdzies podjechac i chcialem zmierzyc ponownie , podpialem , przychodze po 2 godzinach a tam 1 A, czy jest to mozliwe ?? dodam ze przy takim stanie rzeczy, odpialem miernik i za sekunde znow podlaczylem i znow bylo git po jakims czasie ( 0,06 ) , czy mozliwe ze ja cos z****lem ( zle podpialem albo cus, kiedy zmierzyl mi to 1 A ) ???

  8. #27
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    W stanie jałowym prąd nie powinien wzrastać (chyba, że wewnętrzna elektronika coś sprawdza) podepnę jak bede miał czas u siebie z rejestracją wartości i napiszę czy przez 24h coś się działo. Ogólnie reasumując, pilnuj tylko napięcia na aku aby nie spadło poniżej 12,5V i bedzie dobrze. U siebie do celów pilnowania tego zamontowałem coś takiego
    http://picasaweb.google.pl/116327655...14631314146738

    Teraz mam nadzieję, że ten nowy aku posłuży mi dłużej niż 2 lata
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  9. #28

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ok, w takim razie bede staral sie pilnowac napiecia, ale co to da? skoro pobor pradu bedzie np za duzy. a gdzie kupiles ten bajer ??? pozdrawiam

  10. #29
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Woltomierz możesz kupić np tu: http://www.lascarelectronics.com/tem...datalogger=116

    Mnie aku padł po 2 latach, po 2 dobach słabo już kręcił. Jeśli chociaż raz aku został głęboko rozładowany, co w Twoim przypadku miało miejsce to jakbyś o niego już nie dbał to i tak już ma z "górki" w pierwszy przymrozek będzie do wymiany (autopsja). Kopiłem zwykłą Centrę STANDARD 70Ah, ładowarkę inteligętną SEMI, miernik - ten ze zdjęcia i myślę, że o aku mogę zapomnieć na co najmniej 5 lat.

    Pamiętaj:

    1. Jedno uruchomienie silnika pobiera tyle energi, że aby osiągnąć stan przed uruchomieniem samochód powinien pracować 15 min (wartości uśrednione) - krótkie trasy nie służą aku
    2. Rozładowany aku w zimie może zamarznąć, już kilka stopni poniżej zera!!! - wtedy uszkodzenie murowane.
    3. Zimny naładowany akumulator (w okresie zimowym) ma ok 70% swojej pojemności nominalnej
    4. Pojemność akumulatora ma swoją nominalną wartość przy temp 30 st C
    Ostatnio edytowany przez Dominik_m - 02-07-10 o 12:24
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  11. #30

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dominiku wiesz moze czy da sie zmierzyc pobor pradu nie rozpinajac klem na aku ??? istnieje taka mozliwosc ??? bo zauwazylem jedna rzecz : dzisiaj po powrocie do domu autko stalo 3 godzinki, i caly czas sie swiecil trojkat awaryjnych, chcialem zmierzyc pobor, wiec podlaczylem miernik ( odpinajac kleme ) i trojkacik swiecil sie tylko przez + - 15 minut po czym zgasl czyli prawidlowo i pobor 0,06 ( ok ). zastanawia mnie to , dlaczego nie gasnie po 15 minutach jak wylacze silnik i nie odlacze klemy, tylko swieci i swieci ... mocno mi sie wydaje ze tutaj moze byc jakas przyczyna, dzieki za wszelakie rady, pzdr
    Ostatnio edytowany przez goDrut - 12-07-10 o 21:36

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •