Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 48 z 48

Temat: co to za firma ubezpieczeniowa -PTU ( zdjęcia po wypadku )

  1. #41
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    auto wycenione mimo iz przeszedlem lekkie pieklo z ta firma to jestem nawet zadowolony dziekuje wszystkim za odpowiedzi szczegolnie Dorocie i tak jak obiecalem upominek musi byc i bedzie takze osoby ktore do mnie pisaly o ewentualnym kupnie mojego audi zapraszam na PW badz na moje gg zazwyczaj na niewidoku siedze
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  2. #42
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jeszcze raz Wam zacutuje z KC
    Art. 363. § 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.
    § 2. Jeżeli naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili.

    Czyli jest proste jeżeli wartość auta w dniu szkody nie jest mniejsza jak wartość naprawy ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić tyle na ile jest zrobiona wycena.
    Wiec jeśli auto jest wycenione na 20 a szkoda na 18 to ubezpieczyciel na obowiązek wyplacic 18 tys i dać samochód.

    Jako potwierdzenie:

    Wyrok

    z dnia 11 czerwca 2003 r.

    Sąd Najwyższy

    V CKN 308/01

    1. Jeżeli właściciel uszkodzonego samochodu żąda przywrócenia stanu poprzedniego poprzez naprawę samochodu, sprawca szkody nie może mu narzucić innej formy odszkodowania, w szczególności polegającej na tym, by poszkodowany poddał kasacji uszkodzony pojazd i poprzestał na odszkodowaniu w postaci różnicy między wartością pojazdu przed wypadkiem a ceną tzw. pozostałości. Tylko w przypadku, gdyby remont samochodu okazał się niemożliwy, albo pociągał za sobą nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ograniczałoby się takiej formy odszkodowania.
    2. Z uwagi na kompensacyjny charakter odszkodowania naprawa samochodu przez poszkodowanego nie może być źródłem jego wzbogacenia. Jeżeli więc poszkodowany wybrał restytucję, a skutkiem naprawy nastąpił wzrost wartości samochodu, to świadczenie ubezpieczyciela obejmuje pełny koszt naprawy pomniejszony o wzrost wartości samochodu.

    Więc nie mam mowy o żadnej szkodzie całkowitej chyba że remont samochodu okazałby się niemożliwy, albo pociągał za sobą nadmierne trudności lub koszty

    Szkoda całkowita jest przy AC gdzie firmy w warunkach ogólnych ustalają powyżej jakiego % uznają uszkodzenia auta za szkodę całkowitą.

  3. #43
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    dokladnie tak jak pisze KUBA mi juz to Dorota mowila
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  4. #44
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jest jeszcze wiele innych orzeczeń Sądu Najwyższego na ten temat dlatego jak już ktoś podaje informacje to najpierw niech zgłębi swoją wiedzę w tym zakresie.

  5. #45
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    aha dodam NIGDY ale to NIGDY wiecej PTU - jesli ktos jest to na prawde odsylam do lektury http://www.ptu.ubezpieczenie.com.pl/...stwie/0,0.html przez 2 tygodnie bylem zlewany dopiero po tym jak zagrozilem skarga i sadem dziwnym zbiegiem okolicznosci w mgnieniu oka dostarczono mi wycene
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  6. #46
    Dorotek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Tigra--> A3 --> 320d --> Tytyrytyty --> ?
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukolo85 Pokaż post
    dziekuje wszystkim za odpowiedzi szczegolnie Dorocie i tak jak obiecalem upominek musi byc i bedzie
    Nie ma za co... Naprawde... I upominku tez nie trzeba... ale jak cos to lubie roznego rodzaju zelki haribo ;P
    Zartuje, serio zaden problem i ciesze sie, ze wszystko poszlo jak mialo... Teraz tylko wyplata i bedzie ok
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają niebo na ziemi...

  7. #47
    lukolo85's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pawłowice
    Auto
    bylo a3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dorotek Pokaż post
    ale jak cos to lubie roznego rodzaju zelki haribo ;P
    no tos sie wygadala teraz hehe i dziekuje jeszcze raz
    a3 8l AGR => 118d => 525dA LCI ++ =>?

  8. #48
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Panowie i Panie mam problem z PTU. Skręciłem nogę wysiadają z samochodu. Zgłosiłem szkodę i otrzymałem 100 zł i uważam że to są chyba jakieś jaja! Proszę podpowiedzcie mi co w takiej sytuacji powinieniem zrobić....... proszę o podpowiedzi
    <<<<<<<< P_O_Z_D_R_A_W_I_A_M >>>>>>>>>

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •