Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokazane rezultaty 91 do 99 z 99

Temat: Biały i niebieski dym

  1. #91
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez madej751 Pokaż post
    Tak wyczyścił wcześniej silnik żeby dokładnie zobaczyć skąd cieknie. Tylko że wymieniona została uszczelka a silnik mokry jest nadal.
    Myślisz, że olej przedostaje mi się do paliwa? po czym to poznać?
    Zajrzyj do filtra paliwa.

  2. #92

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Jak wyjmę filtr będę mógł go potem bezproblemowo włożyć z powrotem? Test uszczelki wykazał, że uszczelka pod głowicą ma się dobrze płyn nie zabarwił się.

  3. #93
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Ciezko to ocenic przez internet nie widzac co i jak, zawsze moze sie okazac ze uszczelka wymaga wymiany albo tez sam filtr jak sie okaze ze jednak jest tam olej.

  4. #94

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    oddałem auto do mechanika i widać spore luzy na wirniku turbiny. Spore ilości oleju w dolocie, ok. pół kubka oleju wylali po rozłączeniu rura - interkuller, krople oleju przy turbo na dolocie i na wyjściu ciśnieniowym tak więc wina firmy regenerującej montujące turbo rok temu bo ciśnienie doładowania w normie, przepływka sprawna korekty wtryskiwaczy blisko 0 zera! ciekawe co powiedzą

  5. #95

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Olejowy problem, Audi A3 8P 1.6 MPI BGU

    Witam posiadam Audi A3 8P 1.6 MPI BGU 2004 rok ( duży grill ) 180 tyś nalotu.
    A mianowicie samochód od pewnego czasu raz na jakiś czas kopci sobie na biało...
    zalany 10w40 mobil.
    zależy od dnia.. oczywiście jak kopci to sporo oleju muszę dolewać. Jakie przyczyny obstawiacie ?
    dodam iż filtry oleje rozrząd zmieniam na czas.. dbam o samochód jak tylko mogę, wszystkie części montuje oryginalne lub renomowanych firm.
    Z góry dziękuję

  6. #96

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    raz

    Domyślny Dymi na biało niebiesko po odpaleniu

    Witam tak jak w temacie auto po postoju podczas odpalania puszcza chmurę dymu biało niebieskiego , czy to może świadczyć o uszkodzonej turbinie? czy takie objawy może dawać coś innego ?.
    Dzis jeszcze podczas jazdy auto przestało przyspieszać po podpięciu vcds pojawił sie błąd 000564 , błąd się kasuje ale po przekroczeniu 3000 obrotów znowu wraca

  7. #97

    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Witam Panowie, mam pewien problem, chodzi o dymienie na niebieskawo.
    Audi A3 8P 2005 silnik 1.6 benz 102 KM 75 KW BSE.
    Auto na zimnym nie kopci wogóle, zagrzeje sie na temp. 90 stopni to dymi na niebiesko biały, zauważalne szczególnie na światłach, po włączeniu klimatyzacji temperatura spada do 85 stopni i nie dymi wogóle. Dodam, że auto ma moc, obroty silnika chodzą równo, oleju zbytnio nie ubywa, spalanie bez żadnych zmian.
    Proszę o pomoc!

  8. #98

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny cfgb co 30km bardzo mocno dymi brak błędów

    Witam.3 tyg temu zauwazylem że przy -15 st po przejechaniu 3km auto juz się rozgrzalo do 90st a po wylaczeniu zaplonu uruchamil sie wentylator..Chcialem go odpalic i nie da rady dopiero za 4tym razem.Na vcds zero bledow.Ogolnie nic sie nie dzialo po za tym ze wentylator chodził max 5 min i się wylaczal.Wczoraj zapaliła sie spreżynka to od świec żarowych żonie.Po wyłączeniu zapłonu i odpaleniu auto jechało normalnie(podczas mrugania kontrolki żona twierdzi że auto szarpało podczas ruszania i było slabe).Dzisiaj ja sie wybrałem na testy i..Po przejechaniu około 30km auto zaczeło kopcic jak głupie co ciekawe mocniej kopcilo jak dawalem gazu i puszczalem,jakby troche oslabło i po max 3 km przestało dymić i normalnie jechało..Po 30km znowu to samo..podłączyłem auto pod vcds i zero blędów..Końcówki tlumika mam czarne..przebieg 220tyś.Dym we wstecznym lusterku wyglądał na tak jakby szary .takiego koloru jeszcze nie widzialem.Sprawdzilem wartosci dpfu i mam jedna pozycje okolo 20gram a druga -5 gram.Auto mam 2 miesiace.Nie mam pojecia co poprzedni właściciel z nim robił.Auto przyjechało z Niemiec.Podejrzewam egr ewentualnie dpf.Zrobilem autem ponad 2 tys nie pojawila mi sie żadna kontrolka że dpf się wypala.Bardzo często mam obroty na poziomie 1100obr/min..11 lat jezdzilem a4b5 afn na 155ps zrobione i tam takich akcji nigdy nie mialem no ale egr mialem czyszczony i zaślepiony.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dzisiaj jeszcze raz sie przejechalem i po 5km zaczał dymic i pojawil się blad
    4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G2
    P0016 00 [096] - Incorrect Correlation
    Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

    Mialem wymieniany rozrzad 1.5 miesiaca temu może być gdzies blad popelniony przy synchronizacji rozrzadu?I czy mozliwe jest że przez ten blad kopci?

  9. #99

    Data dołączenia
    Oct 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny BMN - para wodna z wydechu i szarpanie silnika

    Cześć,
    sprowadziłem A3 z silnikiem BMN i wg sprzedającego za ubywający płyn chłodniczy odpowiadała pompa wody. Ponieważ termin na wymianę rozrządu akurat też wypadł w tym samym czasie, więc potraktowałem to zapewnienie jako wysoce prawdopodobne. Jeździłem tak dwa miesiące dolewając wody co 100km, mniej więcej wtedy zapalała się kontrolka braku płynu. Spód silnika był zawsze mokry. Auto w tym czasie miało czasem dziwne szarpnięcia przy przyśpieszaniu i zawsze na zimnym odpalał po kilku sekundach, zamiast od razu.
    W ostatni weekend wymieniłem rozrząd. Zdziwiło mnie, że nie było czerwonych śladów pod pompą paliwa, a ona sama miała raczej niewielki luz.
    Pierwsze odpalenie: wszystko ok. Przejechałem po podwórku kilka metrów i zaczął kopcić jak lokomotywa, dosłownie chmury białego dymu. Przejechałem jeszcze z 400metrów, w tym czasie szarpał bardzo mocno przy przyśpieszaniu. W środku rury wyraźne krople wody.

    Z tego co czytałem, to trzeba zrzucić głowicę i ją sprawdzić na szczelność, jeśli szczelna to wystarczy wymiana uszczelki, jeśli nie, trzeba kupić najlepiej nową. Wypada podobno również sprawdzić chłodnicę EGR. Prośba o podpowiedź, czy takie mniej więcej mam opcje i może coś jeszcze się nasunie.

    Po tygodniu odpaliłem auto i już tak nie dymi, ale niestety nie można jechać, bo przy przyśpieszaniu przy 1800obr. auto zaczyna szarpać. VCDS wywala błąd o czujniku G235.

    Przyczyną szarpania była wypięta rura od intercoolera. Teraz auto jeździ w miarę normalnie, ikonka silnika się nie świeci, ale ikonka świec żarowych często mruga i jest błąd G235.
    Auto raz dymi mocniej, raz wcale.

    Problem rozwiązany.
    Przyczyną ginącego płynu chłodniczego była nieszczelna chłodniczka spalin (wymiana w quattro tragedia), przypadkowo tylko zauważyłem małą kroplę w środku po zalaniu gorącą wodą dla testu. Nie ma już chmury białego dymu z wydechu, natomiast wilgoć się skrapla w rurach wydechowych i jest to coś normalnego, więc tym nie ma co się sugerować.
    Aha, po wymianie rozrządu należy jeszcze zrobić synchronizację wałków, bo może słabo zapalać i silnik dziwnie pracować.
    Ostatnio edytowany przez samuray - 30-08-22 o 15:18 Powód: rozwiazanie problemu

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •