Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 99

Temat: Biały i niebieski dym

  1. #71

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam wczoraj podczas jazdy Audi A3 P 2010 CR 2.0 D 143 KM patrze w lusterko ,a tu za mną niebieski dym zawróciłem, aby zjechać na parking ok 100 metrów dym znikł. Od razu sprawdzam płyn, olej wszystko ok. Dojechałem do pracy, przyjechałem do domu ok 100 km. wszystko w porządku, Dziś rano sprawdzałem olej i płyn jak był tak jest. Co to mogło być ? Turbo, silnik czy może DPF ? Proszę o pomoc.

  2. #72

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam, w moim BKC pojawił sie błekitny dym po uruchomieniu silnika rano i chwile nierówno pracował, twało to kilka sekund i sie uspokoiło .
    silnik chwile pochodził, zgasiłem i znowu zapaliłem i juz tego problemu nie było. Co to moze być ?

  3. #73
    Cyg4n's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bruksela/Bielsk Podl./Giżycko
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czesc, widze ze tutaj przypadkow co nie miara jest. U mnie wystepuje bialy dym, nierowna praca silnika po dlugim postoju. Na VCDS mialem jakis blad z silniczkiem V157.
    Przy gaszeniu strasznie telepie. To tak w ramach wstepu. Przechodzac do sedna, gdy odpalam po nocy gdzie temperatura nie spadla ponizej powiedz,y 4-6 stopni to dymi. Jak jest zimniej to bardzo ladnie odpala i nawet nie dymi. W ostatnim czasie przy dolewce oleju odpalilem silnik z podniesiona maska i zobaczylem taki sam dym z okolic podszybia.
    Do tego jako dodatkowa podpowiedz dodam ze jak silnik pracuje to slysze jakby takie dmuchanie, jakby gdzies powietrze uciekalo. Moc w miare w normie, chociaz od razu po kupnie mialem wrazenie ze mocniej wgniatalo w fotel niz teraz. Dym normalnie wydobywalsie spod miejsca gdzie na filmiku mam reke.

  4. #74

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Problem po wymianie turbo.

    Witam, problem polega na tym że jadąc samochodem dpf był na tyle zapchany że nie przepuścił powietrza przez co rozsadziło wirnik w turbinie, po wymianie turbo, wycięciu dpf oraz usunięciu go z komputera samochód na zimnym silniku kopci na biało oraz szarpie silnikiem, przed tym incydentem silnik chodził jak zegarek, silnik to 2.0 tdi cr cffb 2012r. Mechanik rozkłada ręce, uszczelniacze zaworowe sprawdzone, silnik odpala bez problemu lecz po chwili dzieją się takie cuda. Pytanko do was drodzy koledzy, co to może być, źle usunięty dpf z sterownika, krzywy korbowód(mało prawdopodobne ponieważ po nagrzaniu silnik nie kopci i chodzi tak jak powinien)
    Dodam że okazało się iż na drugim cylindrze wtrysk zawiesza się gdy silnik jest zimny i wyskakuje błąd. Dziwna sprawa bo wczesniej nie było takich problemow a autko ledwo 110 tyś przejechane.
    Dym jest żrący w oczy, oleju wydaje się że nie ubywa.
    Za wszelkie sugestie z góry dziękuje

  5. #75
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak się zawiesza to tu masz przyczynę szarpania autem. Zdejmij pokrywę i sprawdź wiązkę.

  6. #76

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    To jest cr, wiązka idzie z zewnątrz, jest możliwość że dpf został źle wyłączony?

  7. #77
    gaderrs's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Dymmienie na biało

    Witam Panowie

    W mojej Audi tydzień temu została wymieniona uszczelka pod głowicą powodem był biały dym wydalający się z samochodu, po odebraniu od mechanika wydawało się że problem został rozwiązany i wszystko jest ok ale niestety wczoraj biały dym wrócił na nowo. Nie mam pojęcia na co mogę zwrócić teraz uwagę. Mógłby mi ktoś pomóc ?

  8. #78
    xSnax's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Mam to samo i nie wiem co robić a wymiany uszczelki jeszcze w sumie nie robiłem

  9. #79
    gaderrs's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Ja byłem przekonany że właśnie po wymianie będzie wszystko ok ale wyszło jak wyszło

  10. #80

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesznowola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czy dymienie idzie w parze z ubytkiem płynu chłodzącego ?

    Co stwierdził mechanik który zdjął głowicę, było widać np wypalenie uszczelki w którymś miejscu ? Czy głowica została sprawdzona na szczelność ? Jak wyglądał blok ?

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •