Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 177

Temat: Oświetlenie bagażnika

  1. #101
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    zielona kostka licznika, pin 6- może gdzieś kabel, który do niej idzie się przetarł ? jak tak, to najprościej ten pin zostaw pusty(lub podłącz do masy auta, chociaż obstawiam, ze po podaniu na niego masy kontrolka się zapali.)

    kostkę z licznika wyciągasz, wysuwasz różowy koniec w dól,potem tniesz bindke trzymającą kable do kostki i wysuwasz całą listwę kabelków. wyciągasz pin odpowiedni przy pomocy np. cyrkla-zatrzask jest. podpinasz kostkę, izolujesz końcówkę kabla i zostawiasz z boku, jakbyś chciał kiedyś się za to zabrać

    to tyle jeśli chodzi o fis, z alarmem może być gorzej, trzeba bedzie namierzyć kabel do klapy i tak samo go potraktować. ja szukałbym przy zawiasie klapy, pod guma lub w jej okolicy przetarcia kabla i zwarcia do masy.

    a, jeszcze możesz sprawdzić, co sie wogóle dzieje na tym pinie 6 w zielonej kostce: czy masa tam jest ciagle czy tylko jak zamkniesz zamek. jak jest ciagle, to niedobrze pisz na pw, moze bede mogl fizycznie pomoc, we wrocku

  2. #102
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ogólnie przy samych zegarach nie ma co kombinować, bo alarm i tak będzie wył. Chyba nie obejdzie się bez rozebrania plastiku z klapy i zajrzenia do samego zamka. Rozumiem, że jakiś microswitch mógł się tam uszkodzić? Sprawdzę również dzisiaj kable na łączeniu klapy z karoserią.
    Najłatwiej jednak byłoby wyłączyć to jakoś VAGiem. Czy ktoś może jednak wie jakby to zrobić?

  3. #103
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mały update:
    DanioUk, u mnie ten element o którym pisałeś wygląda tak:



    Chyba wszystko z nim ok (na moje oko).

    A tak wygląda sam zamek (w tym wypadku zamknięty):


    Rozumiem, że przetarć na kablu powinienem szukać raczej tutaj?:


  4. #104
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    vagiem to niekoniecznie wogole da sie zrobic. i tak jak pisalem, pomiar napiecia (masy) przy liczniku da ci najlepsze pojecie co sie dzieje z tym kablem. potem zmierzyc przy zamku czy dzieje sie inaczej. jak tak- kabel przetarty.

  5. #105
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A powiedzcie mi, czy to może być wina aku? Nie chce mi się w to wierzyć ale... Niedawno ten problem też mi się pojawiał na starym akumulatorze. Kilka razy w nocy auto się rozładowało, później było uruchamiane na kable. Po dłuższej podróży około 200km aku wysiadł kompletnie. Załadowałem nowy akumulator i problem z migającą klapą jak ręką odjął zniknął. Teraz, po tygodniu znowu wrócił mimo, że aku jest nowy.
    Jak nie zostanie nic innnego, to będę musiał jednak te kable sprawdzać A nie ma bezpiecznika któregoś który za to odpowiada? Albo za alarm ewentualnie, żeby się nie uruchamiał po zamknięciu?

  6. #106
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Mozesz alarm wylaczyc vagiem ale nie wiem czy w PL to na reke.

    Ten plastyk co na fotce pokazales musisz zdemontowac, wtedy dostaniesz sie do tych srub.

    Kable ida po lewej stronie w tym oplocie gumowym.

    No i na koniec jesli aku sie rozladowuje to wyglada na to ze faktycznie masz zwarcie gdzies. Jedynie na szybko co mozesz zrobic to jest odpiac te wtyczke szara od zamka z tym ze swiatla nie bedziesz mial.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #107
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    a nie przypadkiem, jak ja odepnie to bedzie mial ten sam efekt, jesli do masy zwiera gdzies dalej ?

  8. #108
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zgadza sie. Ten przyklad podalem jesli kolega nie mialby vaga. A jesli jest zwarcie w oplocie to jeszcze ratuje wypiecie pinu z kostki za subem.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #109
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DanioUk Pokaż post
    Jedynie na szybko co mozesz zrobic to jest odpiac te wtyczke szara od zamka z tym ze swiatla nie bedziesz mial.
    To jest jakas opcja juz. Swiatlo rozumiem, ze nie bede mial w bagazniku? Jestem to w stanie przezyc, dopoki nie bede mial czasu usiasc do tego porzanie. Nei chce codziennie po prostu klemy rozlaczac:/ a aku rozladowuje sie przez uuchomienie alarmu w nocy. Tak odpala ok. Np. Teraz gdy rozlaczam aku na noc to rano po podlaczeniu wszystko ok pracuje.
    A co z ta wtyczka za subem? Odlaczenie jej co konkretnie spowoduje?
    Potrzebuje rozwiazania, co by za duzo poki co nie grzebac przy aucie bo nawet nie mam jak obecnie. Dopiero za tydzien/dwa bede mogl sobie spokojnie do tego usiasc, rozebrac co bedzie trzeba i posprawdzac.

  10. #110
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Generalnie najlepiej by bylo jak bys odlaczyl alarm skoro i tak aku rozlaczasz. No jest najszybsze wyjscie bez grzebania.

    Wtyczka (w sumie dwie) za subem ma wiele pinow odpowiedzialna za pompke, sub, elektronike bagaznika itp. Jak juz to chcesz zrobic to odlaczasz tylko pin czarno/bialy.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •