Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 116

Temat: skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

  1. #101

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam jeszcze jedno pytanie jaki jest objaw uszkodzonego łozyska w skrzyni? Jadac przykladowo na 5 biegu 100 km/h jest ok wrzuce 6 i slysze delikatne wycie ale jakby z tylu auta po wcisnieciu sprzegla wycie nie ustaje czy gdyby to bylo lozysko powinno ustac? Diagnoza mechanika to wlasnie łozysko w skrzyni. Moze to dochodzi z tylnego mostu poradzcie cos Panowie prosze..
    Ostatnio edytowany przez Szymon_89 - 20-04-19 o 17:06

  2. #102
    andrewg7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cześć wszystkim,
    Jak większość forumowiczów tego wątku mam problem ze skrzynią. Jest to skrzynia KBL od 1.9 TDI 105KM z 2008r 5b. Zaczęła stukać mi na 5 biegu, po rozkręceniu okazało się że koło zębate od 5 biegu się wyłamało i nigdzie nie mogę je znaleźć. Może ktoś kto będzie czytał ten wpis ma lub wie kto może mieć takie koło zębate które ma 30 zębów lub w ostateczności dobrą skrzynię KBL.
    Pozdrawiam
    Andrzej

  3. #103
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez andrewg7 Pokaż post
    nigdzie nie mogę je znaleźć. Może ktoś kto będzie czytał ten wpis ma lub wie kto może mieć takie koło zębate
    mozesz takowe kupic nowe w ASO, cena na dzis ok 730zl
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #104
    andrewg7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Sporo jak za jeden tryb, to chyba lepiej już całą skrzynię wymienić na regenerowaną chyba że ktoś z forumowiczów będzie miał taką część lub dobrą skrzynie.

  5. #105
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    pewnie ze tak, napisales ze nie mozesz znalezc, odpowiedzialem

    skrzynia 5G do silnika poprzecznego jest bardzo popularna i jest ich mnostwo, wcale nie musi to byc KBL,
    nie musisz szukac do a3 8p, bo przeciez wszystko co na podwoziu golfa 5/6 to to samo, czy to octavia 2 czy leon 1p itd itp
    np GQQ , JCR ..

    mozna wsadzic p&p nawet skrzynie 6G, ktora wystepowala fabrycznie z silnikiem 1.9 w golfie 5

    wszystko to jest/bylo opisane na tym forum
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #106

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny Pomoc z wyceną kosztów naprawy.

    Cześć wam. Od niedawna jestem posiadaczem audi a3 8p 1.9tdi BKC. Wiem, że moje pytanie jest specyficzne i nie da się na nie dokładnie odpowiedzieć, jednak prosiłbym o wyrozumiałość ponieważ jestem osobą bardzo młodą i mam mało doświadczeń z tego typu rzeczami, a mechanik wykręcał się od odpowiedzi. Mianowicie mam do zrobienia w aucie dwumas i przy okazji chciałbym naprawić skrzynię biegów, łożyska i synchronizatory. Zastanawiam się ile takie coś może kosztować, dwumas widziałem na internecie za 1100zł w komplecie ze sprzęgłem. Jednak robocizna i koszt naprawy skrzyni to dla mnie zagadka. Prosiłbym bez uwag typu "kupił auto a nie stać go na serwis", po prostu chce wiedzieć ile może to kosztować bo jest to raczej droga naprawa, na którą muszę się przygotować z dwu-trzymiesięcznym wyprzedzeniem, a tak jak wcześniej nadmieniłem od mechanika niczego się nie dowiedziałem. Pozdrawiam serdecznie.

  7. #107

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez electricbase12 Pokaż post
    Mianowicie mam do zrobienia w aucie dwumas
    Za wymiane dwumasy (komplet ze sprzeglem i wysprzeglikiem) placilem 300zl, ale to wszystko zalezy od mechanika, wiec...
    W temacie skrzyni nie pomoge.

  8. #108

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki bardzo za odpowiedź. Myślałem że więcej wezmą za wymianę dwumasy, miło się zaskoczyłem. Fajnie jakby ktoś jeszcze wiedział ile może kosztować ta naprawa skrzyni, tak jak wspomniałem łożyska i synchronizatory będą w niej do zrobienia.

  9. #109

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Myszyniec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Problem po wymianie skrzyni biegów w A3 1.6 BGU

    Po wymianie sprzęgła na nowe i skrzyni na regenerowaną, pojawił się problem braku mocy - przy przyspieszaniu, który nie zawsze występuje.

    Wygląda to jak nagłe odcięcie paliwa / powietrza, przez komputer, nie ma znaczenia czy daję gazu mało czy dużo - praktycznie nie przyspiesza.
    Dopiero delikatne wciśnięcie sprzęgła (1-2 cm, takie wciśnięcie, żeby czujnik załapał) powoduje "odblokowanie" mocy i auto przyspiesza jak gdyby nigdy nic.
    Nie ma znaczenia jaki bieg jest wrzucony, bardziej styl jazdy - przy bardzo dynamicznym nic takiego się nie dzieje.

    Regenerowana skrzynia najprawdopodobniej ma inne przełożenia niż poprzednia.
    Czy w takim przypadku trzeba coś "zakodować" albo przeprogramować?


    Znalazłem podobny problem, który rozwiązano wymianą skrzyni. Ktoś może ma jednak inne doświadczenia?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3263869-30.html
    A3 1.6 + LPG (Stag 4 Eco | Hana 2002 Gold | KME)

  10. #110

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarocin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DANKO Pokaż post
    Hello Na wstępie dzięki za pomoc "żadną" w podmiance skrzyni z 5b na 6b w A3 8P 1.6 mpi ale PORADZIŁEM sobie sam i mam 6 biegów w 1.6 MPI Jak ktoś zainteresowany służę pomocą lub przekładką a przekładka banalnie prosta - wystarczy skrzynia 6 i gałka biegów nic więcej ))
    Czy ktoś tutaj odpisał na tego posta? Bo widzę, że chyba został zignorowany a mnie to interesuje.

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •