Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 116

Temat: skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

  1. #61

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    IBAN A3, u mnie jest to samo, tylko przy skręcie w lewo. Przy ruszaniu z kołami na wprost nic nie słychac. Jezdze juz z tym ponad 20 tys km i niby nic sie nie dzieje.

  2. #62

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo Warszawy
    Auto
    A3 8P 5d
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Nie na temat
    Ostatnio edytowany przez IBAN A3 - 24-01-20 o 19:02
    Kupie lusterka elektrycznie skladane 2010-2012

  3. #63

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nawet nie pomyslałem, że to moze byc skrzynia.. Jezdze głownie trasy polska-niemcy i wszystko ok. Dlaczego myslisz że to skrzynia? Ja najpierw myslałem że to łożysko, więc wymieniłem bo i tak juz wyło, ale problem z tym buczeniem przy skrecie w lewo pozostał. Nigdzie z tym nie byłyem ale pewnie bede musiał się wybrac. Tydzien temu wymieniłem olej w skrzyni i tak jakby biegi mi ciężej zaczęły wchodzic..

  4. #64

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo Warszawy
    Auto
    A3 8P 5d
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Nie na temat
    Ostatnio edytowany przez IBAN A3 - 24-01-20 o 19:02
    Kupie lusterka elektrycznie skladane 2010-2012

  5. #65

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to teraz mnie przestraszyłes.. Mi tez sie nie chce w to wierzyc, i bede jezdził do konca. Holowanie mam za freee do 1000km Chociaz tu nie ma sie z czego smiac

  6. #66

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam , ja mam nastepujący problem. Przy zmianie biegu z 4 na 5 i redukcji 6 >5 przy odpuszczaniu sprzęgła słychać takie jakby "szuranie krzesłem". Raz jest to cichsze a niekiedy głośniejsze, myślałem nad zmianą oleju ,ale czytając poprzednie posty na forum oleju niby się w tych silnikach nie wymienia, ale dla własnego spokoju i sumienia wypadałoby . Przeszukałem kilka tematów dot. skrzyni GRF i padło parę sugestii na synchronizatory. Mechanik u którego byłem powiedział mi, że kończy się bieg i lepiej oddać ją do regeneracji (koszt średnio 2900zł). Sam olej przypuszczam ,że nie był wymieniany, ale kto to wie. Może ktoś ma jakieś pomysły co to może być? Dodam ,że przy szybszej zmianie biegów dźwięk jest krótszy i nieco cichszy, ale jakby nie było jest to uciążliwe.

  7. #67

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam!
    Chcialem poradzic sie odnosnie skrzyni GQQ, poniewaz rok temu wymienialem w niej olej i dowiedzialem sie ze wylecialo moze pol tego co powinno byc w kolorze cappuccino... Skrzynia zalana byla olejem FUCHS. Dzisiaj oddalem auto do mechanika na wymiane poduszek bo troche szarpalo silnikiem przy odpalaniu i przy okazji kazalem mu zobaczyc na olej w skrzyni. Znow okazalo sie ze wylecialo cappucinno po czym mechanic powiedzial ze te skrzynie lubia sie psuc i ze cos jej dolega - zeby na razie zostawic i poczekac. Tym razem skrzynia zalana jest olejem ORI. Czasami przy zmianie biegow slychac stuk dlatego myslalem ze poduchy ale wychodzi ze jednak nie bo wymienilem wszystkie na nowe. Ktos wie moze co skrzynie moze bolec ze ten olej tak szybko zmienia kolor? Dzieki za pomoc.

  8. #68
    adrian9001's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Southampton
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Mi tak jak w temacie padła skrzynia biegów. Wymieniem na inna używkę i niby chodzi fajnie, cicho pracuje nic nie stuka nie brzęczy.
    Problem pojawił się po już w/w wymianie skrzyni.
    Jak zgaśże silnik i ruszam na pierwszym biegu to tak jak by coś go trzymało około 2.5 tys obrotów i w ogolę nie reaguje na mocniejsze wciskanie pedału gazu.
    Dzieje się tak za każdym razem nie ważne czy silnik ciepły czy zimny.
    Po przejechaniu jakoś 50 metrów coś go puszcza i jedzie normalnie jak nowy staje, ruszam i wszystko jest cacy, do momentu jak go nie zgaszę i chce zacząć jechać.
    Wczoraj po tygodniu jazdy pojawił mi się check engin pomarańczowy na zegarze.

    I tu moje pytanie - czy jechać do tych samych mechaników co montowali skrzynie? bo jak coś skopali to i tak się do tego nie przyznają.
    Czy to co się dzieje może nie mieć w ogóle związku ze skrzynia i śmiało jechać do nich żeby pod kompa podpięli?
    I jeszcze jedno pytanko, bo nie jestem pewny, ale chyba przy wymianie skrzyni trzeba wydech ściągać? może wtedy sondę uszkodzili? mogą pojawiać się takie objawy przy uszkodzonej sondzie?

    Dziękuję bardzo z góry za pomoc.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adicar Pokaż post
    . Ktos wie moze co skrzynie moze bolec ze ten olej tak szybko zmienia kolor? Dzieki za pomoc.
    Ja miałem tak ze jak zmieniałem olej dwa razy w ciągu dwóch tygodni to na początku leciał w miarę spoko, ale końcówka jak się wylewała to kolor był tak coś jak miedziany i w misce na gorze zmieniał kolor całości starego oleju. Do słońca mienił się jak aluminium ze zlotem

    Ciężko to opisać, ale coś kolo tego. I u mnie przy tych objawach dochodziło jeszcze buczenie/gwizd ze skrzyni i stwierdziłem ze lepiej kupić używkę.

  9. #69

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam
    Panowie ja ma pytanie z innej beczki jeżeli chodzi o skrzynie. Od jakiegoś czasu słychać jak by tyrkotanie od strony lewego koła (kierowcy) na biegu jałowym. Nie mam absolutnie żadnych problemów z wrzucaniem biegów, zmianą..nic nie wyje nic nie puka chodzi żyleta. Zimny silnik nie słychać prawie w ogóle, jak się rozgrzeje i zrobię trochę km słychać. Wcisnę sprzęgło problem znika, puszczam to "tyrkota" Myślałem że to dwumas już klepie (210k przebiegu) więc pora na niego, umówiłem się z mechanikiem i mnie zaskoczył bo powiedział że to skrzynia wali a nie sprzęgło. Trochę mnie to zdziwiło bo moje stare a4 b5 2.8 v6 miało ponad 400k i skrzynia cisza... Miał ktoś może podobny problem? autko to a3 8p 2006r 1.9 BLS ( nie wiem jaki mam kod skrzyni ) Aaa i olej był sprawdzany czysty żółty bez opiłków.. olać i jeździć czy lepiej za wczasu robić ??

  10. #70

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam,

    mam problem ze skrzynią biegów. Posiadam Audi A3 8P 1.5 FSI 2004 r 115KM (6 biegowa skrzynia).

    Dzisiaj jechałem sobie spokojnie trasą do domku z pracy. Przez całą drogę na 6 biegu. Kiedy już dojeżdżałem do domu zwolniłem, zredukowałem do 4 biegu a następnie ponownie wrzuciłem 6 bieg (normalnie wchodzi bieg) natomiast po wciśnięciu pedału gazu skrzynia rechocze a auto nie daje gazu. Automatycznie wrzuciłem 5 bieg i wskoczył normalnie i jedzie ale po wciśnięciu pedału gazu drążek skrzyni przeskakuje lekko do tyłu, a gdy puszczę pedał gazu przeskakuje z powrotem do przodu.

    Proszę was o pomoc, jeśli macie pojęcie o co chodzi to napiszcie. Dzięki z góry za odpowiedzi.

    PS. Jeszcze jedno pytanie bo muszę dzisiaj wieczorem wyjechać dalej do pracy czy mogę dalej jeździć tym autem nie używając 6 biegu czy nie ma szans bo mogę uszkodzić skrzynie jeszcze bardziej?

Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •