Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 116

Temat: skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

  1. #71

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Angry skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

    Witam
    Nie znalazłem tematu wiec pisze do was
    Zakupiłem A3 z uszkodzona skrzynia biegów po dopasowaniu skrzyni i zamówieniu zostało autko oddane do zaprzyjaźnionego mechanika problem w tym ze skrzynia która była kupiona po regeneracji w firmie która się tym zajmuje od lat nie podlega juz gwarancji.
    przy wymianie skrzyni zostało wymienione sprzęgło.
    przejdźmy do rzeczy
    a wiec przy wbijaniu 2 biegu Audi traci moc (tak jak by to była 5 ale nawet po czasie nie zwiększa obrotów )
    ale po wyrzuceniu na luzik i wpiciu ponownie 2 biegu autko płynnie jedzie.
    nie ma żadnych problemów z innymi biegami ani żadnych zgrzytów .
    jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o info
    autko już bylo u kilku magików lecz żaden z nich nie potrafił nic poradzić
    dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi

  2. #72

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,
    mam kilka pytań, aczkolwiek mam mały problem ze skrzynią biegów, skrzynia wyje najbardziej na 3 i 4 biegu, na 3 od 1.6rpm , na 4 trochę głosniej niż na 3 biegu, zaczyna wycie od 1.6 obr. Dodam ze na 4 biegu jak dodaje gazu to gałka rusza się do tyłu jak puszczam gaz to się lekko cofa, na wciśniętym sprzęgle zero jakiegokolwiek wycia, co może być z nią nie tak? olej sprawdzony jest w normie

  3. #73
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Więc jeśli mogę coś podpowiedzieć Wam to powiem tak....
    Temat skrzyni przerobiłem już bardzo mocno co nie znaczy że znam się na jej objawach itp...
    Mi skrzynia padła w sensie że pojawiały się uślizgi jakby ślizganie się sprzęgła i nagłe łapanie, do tego wibracje gdzieś z przodu itp.
    Mechanior bawił się z nią niemiłosiernie i zero efektu, jedyny taki że była 5 razy wyciągana
    Trafiłem na gościa z serwisu Audi VW i diagnoza była krótka i jak się okazało trafna (tryby na wałku głównym okręcały się)

    Więc ja dałbym taką skrzynię na sprawdzenie, dla mnie był to koszt 100 zł i było jasne
    Czy naprawiać czy kupić inną ??? to zależy od Was jak auto pozostanie na dłużej to choćby było drożej tylko naprawiać
    Przy używce nie wiadomo na co trafimy ( ja kupiłem skrzynię dla głównego wałka z pękniętym kołnierzem za 1K i okazało się że wałek krzywy i co LIPA)
    Zamówiłem nowe graty + śruby + silikon uszczelniający, olej - 3k, ale skrzynia śmiga już półtora roku i zero zastrzeżeń biegi wchodzą jak dżojstikiem wbijane


    Cytuj Oryginalnie napisane przez dudeek Pokaż post
    Witam,
    mam kilka pytań, aczkolwiek mam mały problem ze skrzynią biegów, skrzynia wyje najbardziej na 3 i 4 biegu, na 3 od 1.6rpm , na 4 trochę głosniej niż na 3 biegu, zaczyna wycie od 1.6 obr. Dodam ze na 4 biegu jak dodaje gazu to gałka rusza się do tyłu jak puszczam gaz to się lekko cofa, na wciśniętym sprzęgle zero jakiegokolwiek wycia, co może być z nią nie tak? olej sprawdzony jest w normie
    Nie wiem ale obstawiałbym u Ciebie najpierw sprawdzenie sprzęgła w szczególności dwumasy ....wiem z reguły wszyscy ją obstawiaja ale takie efekty mogą być jej winą
    jeśli nie ona no to z pewnością skrzynia, może jakieś tryby mają dość
    jeszcze jedna opcja , czy skrzynia jest dobrze dokręcona do silnika ....wiem banał ale zdarza się Mi w 8l zdarzyło się ,dziwne wbijanie biegów, brak biegów itp
    okazało się że skrzynia odkręciła się od silnika dziwne szkoda mówić ale dokręcenie jej i po sprawie

  4. #74

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.

    Audi A3 8P 2006.
    BMM 140km. Wycięty DPF.
    Mam troszkę inny problem prawdopodobnie ze skrzynią biegów.
    Biegi chodzą płynie i bez zgrzytów niestety podczas zmiany mam objaw tak jakbym dopiero uczył się jeździć. Między biegiem jeden a dwa oraz trzy występuje szarpnięcie. Tak jakbym nie potrafił zsynchronizować zmiany. Między biegami 3>4>5>6 tej zmiany nie czuję. W dół też czuję takie dwukrotne szarpnięcie autem z 3>2>1. Dodatkowo ruszając z miejsca bez gazu czy to na wstecznym czy też do przodu przy skręconych kołach oraz na prosto występuje dziwne grzegotanie. Ruszając już z lekkim gazem nie słychać tego objawu. Dodatkowo jadąc na prostych drogach czuję lekkie szapranie auta tak jakby krzywa felga.
    Problem pojawił się w marcu 2016. Mechanik stwierdził że to ostatnie łożysko skrzyni biegów. Wymiana regulacja i dalej bez zmian. Kasa w błoto.
    Stwierdzili że pozostaje sprzęgło i dwumas bo do skrzyni nie ma się do czego doczepić. Wymiana nowego kompletu i dalej bez zmian. Kasa w błoto (na szczęście odzyskałem połowę ceny za sprawny zestaw który wymontowali - skutkiem czego mam nowe sprzęgło i dwumas z robocizną za 1000 zł).
    Szarpało silnikiem lekko więc wymieniłem dwie poduchy silnika na nowe ASO oraz poduche przy skrzyni. Dalej bez zmian.
    Pojawił się nowy objaw. Przy większych prędkościach auto podskakiwało i było słychać wycie. Dodatkowo przy dynamicznej jeździe i przy skręcaniu w lewo lub prawo było słychać to samo wycie.
    Zdecydowałem się na wymianę przegubów wewnętrznych - prawy rozsypał się po wyjęciu lewy wyglądał na cały jednak oba wymieniłem (SKF). Wycie zniknęło niestety objaw dziwnej zmiany biegów pozostał i grzechotanie przy ruszaniu bez gazu.
    Proszę Was drodzy forumowicze o poradę. Pedantyzm nie pozwala mi spokojnie jeździć. Denerwuje mnie to okropnie. Wydałem 2750zł co prawda w etapach ale problem nie został rozwiązany.

  5. #75

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawicz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Ja mam pytanko z innej beczki.
    Potrzebuje zmienić moja skrzynie 5 biegowa na 6 biegowa przy silniku BGU 1.6.
    Jezdze glownie na drogach ekspresowych z prędkościami rzędu 140-160 km/h i są już wysokie obroty wtedy.
    Pomóżcie jakiego kodu skrzyni szukać żeby pasowała plug & play bo podobno jest taka.

  6. #76

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Panowie, przeczytałem temat i również proszę o diagnozę.

    Otóż zmieniłem w lipcu kompletne sprzęgło, dwumas i docisk. Charakterystyczne dźwięki z dwumasy zniknęły. Ale zauważyłem, że czasami jak cofam to mam problem z wyrzuceniem wstecznego, nie mogę wyłączyć wstecznego, jakby coś blokowało, rozwiązuje to tak, że podjeżdżam jeszcze dosłownie 10cm i mogę spokojnie wsteczny wyjąć. Dziś (dosłownie 5h temu) cofam na parkingu i nagle mi samochód szarpnął, coś zablokowało wsteczny i zgasł. Zapalam i coś nagle walnęło głośno w skrzyni i pedał wpadł w podłogę, podniosłem go ręką, i patrzę wszystko chodzi, wcisnąłem 3-4 razy i pedał znowu wpadł w podłogę i już tam został, nie pomaga nawet ręczna interwencja.

    Jak zgaszę silnik to biegi mogę wrzucać spokojnie, jak wrzucę 1 i zapalam to samochód jedzie do przodu. Czy to oznacza, że pompka padła tak bez oznak? Czy to objaw skrzyni?

  7. #77
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Prawdopodobnie wysprzęglik padł, zapowietrzył układ i dlatego takie objawy.

  8. Podziękowania dla _danielllo_ za pomoc w problemie

    michalitaliano (15-01-17)

  9. #78

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Miałem dokładnie taki sam objaw. Dolałem płynu, odpowietrzyłem układ i pomogło.

  10. Podziękowania dla adrozdz2 za pomoc w problemie

    michalitaliano (15-01-17)

  11. #79

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ok, dzięki. a czy w modelu 1.9tdi do wymiany wysprzęglika trzeba ściągać skrzynię?

    Dodatkowo czy mogę audi holować czy tylko laweta pozostaje?

  12. #80
    TOMA1's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jeśli chcesz wymienić wysprzeglik musisz ściagać skrzynie

Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •