Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 116

Temat: skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 2.0 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    potrzebowalem szybko zrobic samochod na wyjazd a tam gdzie radziliscie nie byli w stanie zrobic w ciagu 2-3 dni wiec szukalem dalej i wyszlo na to ze dalem dupy...

  2. #12
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vincenty5 Pokaż post
    potrzebowalem szybko zrobic samochod na wyjazd a tam gdzie radziliscie nie byli w stanie zrobic w ciagu 2-3 dni wiec szukalem dalej
    głowa do góry,

    teraz trzeba to wyprowadzić

    wg mnie ta reklamacja to tylko strata nerwów ( miejmy nadzieję ze w tym przypadku się mylę ), bo kto chciałby grzebać się z musu ( robić auto które "wg tego mechanika jest sprawne" )

    zobacz jak zareaguje na reklamacje... jeżeli chodź troszkę wyczujesz ze coś nie tak ( miga się, nie chce mu sie, nie ma czasu ) to odpuść, trudno

    możesz na niego wysłać czeczenów

    i oddaj auto w sprawdzone ręce, np tam gdzie kolega Jacek czy Glac piszą, powiedz jak sprawa wygląda

    nie zawsze szybko znaczy dobrze, a jeżeli mechanik mówi ze szybko się nie da to znaczy ze ma dużo roboty albo wie ile pracy trzeba włożyć w to o czym się opowiada
    Ostatnio edytowany przez Yel0n - 10-02-10 o 12:38

  3. #13
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Może uszkodzony dwumas? Jak wykończyłeś skrzynie?

  4. #14
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    dwumas ? ja bym bardziej obstawial zle odpowietrzenie wysprzeglika.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  5. #15
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    No to "telepotanie" to jest dziwna sprawa...
    Bo miękkość pedału to pewnie i wysprzeglik.

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 2.0 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    skrzynia chodzila normalnie i nagle nie moglem wrzucic jedynki na swiatlach, jak juz ja wrzucilem to naped nie zostal jakby do konca przeniesiony - samochod tak jakby chcial sie ruszyc ale tylko sie bujal i pozniej juz nie moglem tej jedynki wypiac chociaz sprzeglo dzialalo chyba bo jak zabierala mnie laweta to musialem wciaskac sprzeglo zeby mnie wogole wciagneli bo sie kola blokowaly i mimo ze wbijalem luz na dzwigni ciagle byla jedynka...

    co do dwumasu to nie wydaje mi sie zeby to bylo akurat to - moj brat mial robiony dwumas w nowym leonie w ASO i ten dwumas dawal takie objawy ze przy wcisnieciu pedalu w podloge przy 1500-2000 w podloge samochod sie trzasl podczas przyspieszania tak jakby sie dlawil i nie dokonca przenosil naped...

    u mnie sprzeglo dzialalo normalnie (po zdjeciu skrzynii mechanik stwierdzil ze sprzeglo jest stosunkowo nowe - poprzedni wlasciciel wymianial w zeszlym roku ale nie mial jak tego udokumentowac) i po tej awarii skrzynii dopiero zaczelo szwankowac...

    jak jezdze dynamicznie i cisne ile fabryka dala to wszytko jest ok, ale jak ruszam albo zwalniam w miescie i jezdze na 2 czy 3 przy niskich predkosciach obrotowych jest takie szarpniecie jakbym strzelil ze sprzegla bez dodadania gazu... a i jeszcze to szarpanie nie jest zawsze - raz jade normalnie i wszytko gra przez 1-2 godziny i nagle pedal staje sie miekki i i sa szarpniecia i cos tam jeszcze jakby obciera (metaliczny dzwiek) jak odpuszczam gaz - mam wrazenie jakby cos nie bylo dokrecone i sie ruszalo...

    jade zaraz do tego mechanika bo wczoraj go namierzylem w domu jak zaczelo szarpac i przekonal sie ze cos jest zle...

    wg niego cos z wysprzeglikiem albo z pompa sprzegla

    zobaczymy... najchetniej juz dzis bym pojechal do kolesia ktorego polecacie ale kiepsko na razie z kasa stoje a bez kasy nie pojade

    pozdro

  7. #17
    general45's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Mam teraz podobny problem ze sprzęgłem stało się to po wymianie skrzyni. Pedał odbija mi dziwnie w nogę. jak rozwiązałeś swój problem to poratuj radą?

  8. #18
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vincenty5 Pokaż post
    skrzynia chodzila normalnie i nagle nie moglem wrzucic jedynki na swiatlach, jak juz ja wrzucilem to naped nie zostal jakby do konca przeniesiony - samochod tak jakby chcial sie ruszyc ale tylko sie bujal i pozniej juz nie moglem tej jedynki wypiac chociaz sprzeglo dzialalo chyba bo jak zabierala mnie laweta to musialem wciaskac sprzeglo zeby mnie wogole wciagneli bo sie kola blokowaly i mimo ze wbijalem luz na dzwigni ciagle byla jedynka...
    ewidentny problem z mechanizmem ruznicowym,

    Cytuj Oryginalnie napisane przez general45 Pokaż post
    Mam teraz podobny problem ze sprzęgłem stało się to po wymianie skrzyni. Pedał odbija mi dziwnie w nogę. jak rozwiązałeś swój problem to poratuj radą?
    tez mnie czasem pedal kopie ale jakos to zlalem ale jak ktos sie uporal z takim problemem to chetnie poczytam.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  9. #19
    wojtasl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bridgwater
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam. mam problem
    Wczoraj wieczorem z mojej skrzyni dobiegł dziwny metaliczny hałas. Dopiero dziś rano miałem czas bardziej zerknąć i co się okazało, wielka o plama oleju na chodniku i widoczne łożysko. Dodam że łożysko znajduje się przy lewym kole.


    ---------- Post dodany 11-03-12 o 19:39 ----------

    może ktoś wie jaki jest koszt naprawy? albo czy mam szukać nowej skrzyni? dodam że skrzynia ma dopiero przejechane jakieś 80.000km.

  10. #20
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    mialem ze trzy lata temu to samo (masz pewnie GRF) lozysko takie kosztuje w aso jakies 40zl
    ale zeby go wymienic trzeba wyciagnac skrzynie, nie da sie wlozyc od tej strony co wypchalo ci plastikowa zaslepke
    biegi pewnie wchodza normalnie, tylko slychac jak kulki lataja, no i wiadomo ze wycieklo troszke oleju. olej + kulki z lozyska wypchaly zaslepke

    koszt, w zaleznosci kto wyciaga i sklada skrzynie, oczywiscie koniecznie dokup tez plastikowa zaslepke ktorej teraz nie masz
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •