Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 116

Temat: skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

  1. #21
    wojtasl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bridgwater
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    witam.
    panowie gdzie znajdę kod skrzyni biegów? I czy musi to dokładnie ta sama skrzynia. np.JMA
    Mechanik powiedział że koszt naprawy będzie ok 5000tys. Lepiej rozglądnąć się za używaną.

  2. #22
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zmien mechanika

    jesli to jest to co pisalem, chyba czytales moj poprzedni post
    to trzeba wymienic tylko to lozysko + zaslepke + olej do skrzyni biegow, nawet pesymistycznie liczac to koszt max 500zl
    uzywana, regenerowana skrzynia wcale nie musi/bedzie lepsza od tej co masz

    chyba ze stalo sie cos wiecej, jesli biegi wchodza normalnie i wylalo sie troszke oleju przez ta "dziure" po zaslepce plastikowej to na 99% nie

    kod skrzyni, np na naklejce we wnece kola zapasowego, tam gdzie vin, kod silnika itd
    na takiej samej naklejce w ksiazce serwisowej
    na samej skrzynii itd itp

    pozniej postaram sie wrzucic rysunek z tymi lozyskami i numerami czesci,
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #23

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Czy używa ktoś z Was dodatków do oleju przekładniowego (ew.jakiej marki dodatki polecacie?)Ja zamówiłem wczoraj jeden firmy Liqui Moly,koszt nie wielki bo ok.64zl,ciekaw jestem czy rzeczywiście tak chroni skrzynie.

  4. #24
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    W takim przypadku zawsze pozostaje pytanie po co i jak z tym zareaguje olej. Ogólnie poleca się takie coś w "traktorach" i starszych modelach, gdzie nie ma takiej dokładności pracy i gdzie producent też miał inne tolerancje. Skrzynie VAG nie wymagają takich dodatków i się ich nie zaleca, przynajmniej w tych ostatnich modelach. Nie powinno się jednak nic stać jak to zalejesz.

  5. #25

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Moje A3 jest z końcówki '04.Przyznam że nie miałem zielonego pojęcia że nie powinno się używać żadnych dodatków do tego modelu...Dzięki.

  6. #26
    wneku321's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW GOLF 7.5 GTI PP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez B_E_N_D_E_R Pokaż post
    Czy używa ktoś z Was dodatków do oleju przekładniowego (ew.jakiej marki dodatki polecacie?)Ja zamówiłem wczoraj jeden firmy Liqui Moly,koszt nie wielki bo ok.64zl,ciekaw jestem czy rzeczywiście tak chroni skrzynie.
    Z tego co ja się orientuję to do przekładni VAG manualnych leją olej Castrol 75 w 90 na 1 montaż. Ja ostatnio wymieniałem sprzęgło i okazało się ze wałek na skrzyni ma luz po regeneracji zalałem właśnie taki.
    _______________________
    205 KM 425 Nm =>> 269 KM 415 =>> 3??

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wwa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wyła mi skrzynia przy wrzucaniu 5 biegu i gdy np.zwalniałem na 5tce.Chyba zaczęła mi wyć ta 5tka po wymianie dwumasa...Wymieniłem olej (weszło 2litry i 2 setki) na śrubie nie było żadnych ścinków metalowych więc dodałem tylko 3 tubki tego http://www.liquimoly-sklep.pl/pl/p/D...ie-20g.-20g/44 przejeździłem jakieś 3tyś,teraz zawyje lekko gdy jadę rano ,później już wszystko ok.Ale tak czy inaczej będę robił ta skrzynie ,ktoś tam polecał tego Piotrka od A3 klubu,dzwoniłem do niego prawdopodobnie to może być synchro. 5biegu ale tak na telefon to h.. można ustalić,trzeba podjechać.W styczniu planuje wstawić auto do skrzyniowca...
    Silnik BKD ,nalatane 269tyś.Wymieniony rozrząd ,turbina i dwu-mas po za tym wszystko laleczka

  8. #28

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Koledzy poradźcie bo mi się auto dzisiaj rozkraczyło.
    Zajeżdżam na parking jak zwykle wrzucam wsteczny i słychać tylko wrrrrrrr, auto nie jedzie. Kilka prób i okazuje się że z żadnego biegu nie ma przeniesienia napędu na koła, słychać tylko wrrrrr jak puszczam sprzęgło. Sprzęgło chodzi dobrze - pedał odbija dobrze, biegi wszystkie wchodzą dobrze tylko auto nie jedzie. Objaw taki jakby cały czas był luz.
    Co to może być i ewentualnie ile siana szykować?

  9. #29
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Możliwe że półoś wypadła z przegubu(uszkodzona zawleczka/zmielony wielowypust), bo nie sądzę żeby mechanizm różnicowy w skrzyni rozpadł sie ot tak. A może pękło cięgno od wybieraka i de facto nie wrzucasz żadnego biegu tylko ruszasz lewarkiem w przód i tył. Autko na kanał i jeden siedzi w środku drugi pod autem i próbujemy ruszyć na jedynce(rękaw mocno zaciągnięty ), jeśli to przegub to jedna półoś będzie się kręcić a autko będzie stać w miejscu. Jak cięgno to patrz na wybierak na skrzyni i niech ktoś na zgaszonym silniku majdruje biegami, będziesz widział czy cały wybierak pracuje, dla ułatwienia można wyjąć obudowę filtra powietrza żeby było lepiej widać. Pozdrawiam
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  10. Podziękowania dla prze-tec za pomoc w problemie

    tuptudeusz (09-09-12)

  11. #30
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jak ktoś szybko zmienia biegi w manualu w 8P to bardzo szybko padają synchronizatory skrzyni biegów, ułamią się i jest taki właśnie skutek. Skrzynia do naprawy lub zakup nowej.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •