Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 116

Temat: skrzynia biegów padła (naprawa czy zakup używanej)? Wymiana skrzyni.

  1. #81

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam,
    mam mały problem z skrzynią GRF w A3 z 2004. Do momentu jak nie użyję wstecznego wszystko jest ok. Jeśli już użyje wsteczny, to potem blokuje/trzyma wsteczny i/lub jedynkę jeśli koła się nie kręcą.
    Nie jest to zasadą ale przeważnie jest tak:
    - nie mogę wrzucić jedynki po zatrzymaniu się na np. światłach, muszę to robić na 2 razy lub ekstremalnie powoli, zmiana na kolejne biegi bez problemów,
    - nie mogę wyłączyć wstecznego jeśli samochód zahamuje na biegu.
    Mechanik u którego byłem na diagnozie stwierdził że linka od tych biegów (ponoć jest wspólna) się naciągnęła lub się gdzieś blokuje. Możliwe to? pozwolić mu przy tym grzebać czy szukać innego mechanika?

    Gdzie w Krakowie mogę znaleźć kogoś ogarniętego żeby się tym zajął?

  2. #82

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dla potomnych: w moim przypadku strzelił przewód do wysprzęglika, a wysprzęglik był ok

  3. #83
    p360's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć, obawiam się, że moja skrzynia biegów pada:/ Mam taką sytuację, że kiedyś mechanik wlał mi kiepski olej do skrzyni 'specol' na którym przejezdziłem z rok ale w końcu zmieniłem na valvoline gear oil 75w90 gl4 - który jak się okazało, również nie do końca spełnia normy audi.. druga sprawa, że kiedyś uderzyłem tak od spodu autem mocno że prawdopodobnie mam wybitą jakąś poduszkę, bo trochę silnik za luzno lata w tył-przód i może te wibracje przenoszą się tez na skrzynię biegów. Więc są to jedne z dwóch możliwych przyczyn tego co się dzieje - a dzieje się to, że gdy auto stoi i jest na luzie, silnik włączony to od strony kierowcy tak jakby spod maski słychać coś w rodzaju lekkiego tarcia/chrobotania. Gdy jednak wcisnę pedał sprzęgła, dzwięk ten zanika.. wskazuje to na skrzynię, prawda? Sprzęgło było wymieniane w sierpniu 2016, razem z łożyskiem oporowym. A wymieniałem sprzęgło bo od półtora roku, raz na jakiś czas słyszałem tzw 'świerszcze' tak jakby piszczenie, które również ustawało po wciśnięciu sprzęgła. Wtedy myśłałem, że to łożysko oporowe, jednak po wymianie sprzęgła 'świerszcze' zniknęły a zaczął się ten chrobot/tarcie - co już chyba raczej wskazuje na wał korbowy ? Biegi mi wchodzą dobrze (choć ostatnio wsteczny mam wrażenie, że jakoś mniej precyzyjnie) i podczas jazdy nic nie słyszę niepokojącego. To tarcie to słychać jak opuszcze szybe lub otworze drzwi i na postoju jedynie. Podejrzewam, że wymiana oleju na oryginalny lub fuchs fe 75w który spełnia normy już nie ma sensu i nic to nie zmieni i pozostaje regeneracja? Jeśli tak, to czy możecie coś polecić w okolicach Katowic? Póki co myślę o bcs w sosnowcu (koszt regeneracji ze ściągnięciem skrzyni i częściami ok 2000 zł) ale może jest jakaś lepsza opcja.. Proszę o pomoc i pozdrawiam

  4. #84
    djcoolpro's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa B.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Problem ze skrzynią GRF.To że jest znany od lat zgrzyt między 4 a 5 biegiem to mało... W czasie jazdy przepadł mi 5 bieg i 6,słychać w skrzyni łomot,musiałem na 4 jechać 300km.W czasie postoju też słychać głośne stuki ze skrzyni,jak wcisnę sprzęgło to prawie nic nie stuka,co się mogło stać ??? Posłuchajcie!

    Każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec....

  5. #85

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miras10 Pokaż post
    Zlikwidowałem go dopasowując odpowiedni pierścień gr. 1 mm blokując łożysko wałka bez wyciągania skrzyni
    Witam .Mógłbyś opisać dokładniej gdzie tę podkładkę włożyć i jak się do tego dostać

  6. #86

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Belgia
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Witam mam pewien problem ze skrzynią A3 8P 03R. skrzynia Grf, w początkowej fazie dodawania gazu słychać ciche gruchotanie jak i podczas puszczania pedału gazu, oraz czuć w tych momentach luz i mam teraz dylemat czy oddać skrzynie do regeneracji czy kupić używaną Bardzo bym prosił o poradę.

  7. #87

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,

    Mam problem ze skrzynią biegów konkretnie symbol JCR 5 biegowa. Podczas jazdy z predkością 70 - 90 km/h słychać jakby "wycie łożyska", dzieje się to na każdym biegu przy naciśnięciu sprzęgła wycie znika. Dodatkowo przy hamowaniu silnikiem hałasu nie słychać. Diagnoza postawiona przez mechaników łożysko w skrzyni. Skrzynia poszła do firmy zajmującej się regeneracją i po rozebraniu uznali, że faktycznie łożyska zajechane no to wymienione zostały wszystkie. Po zamontowaniu "naprawionej" skrzyni nadal jest to samo słychać wycie, bez zmian. Teraz pytanie do was miał ktoś kiedyś podobny problem lub ma podejrzenia gdzie szukać przyczyny?. Dodam że od początku był olej w skrzyni.

  8. #88

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Skrzynia biegów 1,6 8V BGU

    Mam do wymiany skrzynię w moim A3 8P 1.6 8V BGU, jakie skrzynie podejdą pod ten silnik czy np. z 1,6 fsi?
    Obecnie mam skrzynię 5b z tego co się orientuje FVH i z przeglądania internetu wychodzi że taka skrzynia pasuje i do fsi i mpi...

  9. #89

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,
    Mam również problem chyba ze skrzynią chociaż do końca ciągle nie jestem pewien, może ktoś z Was rozwieje mi wątpliwości.
    Mianowicie pacjent to A3 8P 2.0 TDI BKD.
    Problem polega na tym że jadąc np. na 5 biegu lub każdym innym przy hamowaniu silnikiem słychać "wycie", "hałas" wydaje mi się ze z okolic prawego koła, przywiększych prędkościach bardziej to słychać.
    Dzieje się to tylko przy właśnie puszczeniu gazu. Przy przyśpieszaniu absolutnie nie ma tego problemu.
    Na początku myślałem że to może przegub, ale sam już teraz nie wiem.
    Miał ktoś z Was coś podobnego?
    Z góry dzięki

  10. #90

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Seat Leon 1P
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Przeguby hałasują bardziej przy przyspieszaniu.

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •