Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: Gaśnie gdy spada na niskie obroty 1.8 125KM

  1. #1
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Question Gaśnie gdy spada na niskie obroty 1.8 125KM

    Witam
    Od wczoraj mam taki problem,ze jak obroty spadają z wysokich na niskie to nie zatrzymuja sie tak jak zawsze gdzies okolo 1000 obrotow na minute tylko spadaja do około 300 obrotow i auto albo gasnie albo przygasa ale wtedy jeszcze wraca do 1000 obrotow i juz nie faluje tylko obroty stoją w miejscu.
    Nie ma znaczenia czy jade i wrzuce na luz,czy jak stoje w miejscu i przygazuje,zawsze efekt jest ten sam albo gasnie albo spada do 300 i wracia do 1000 obrotow.Mechanior podlaczyl pod kompa,zrobil kalibracje,ale nic sie nie zmienilo,zadnych bledow nie pokazuje.
    Dadam ze auto ma sekwencje,ale nie ma znaczenia czy jade na beznynie czy na gazie. i tak gasnie. POMOCY !!!!!!!!!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 19:08

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mechanik podlaczyl Ci pod komputer i nie bylo zadnych bledow?moze lepiej podjedz na jakis zlot w lodzi i niech ktos Ci zvaguje auto.trzeba by sprawdzic przepustnice czy nie jest zanieczyszczona,przyczyna moze tez byc silniczek krokowy,przyczyn jest kilka.
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3
    Sprytek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam
    Miałem ten sam problem. Pierwsze co zrobiłem to wyciągnąłem przepustnice i wyczyściłem benzyną ekstrakcyjna bardzo dokładnie. Następnie na przepływomierzu masz taki układ z diodami i te diody bardzo delikatnie wacikiem wyczyściłem bo zasyfione były. Po tym wszystkim problem znikł.
    Pozdrawiam

  4. #4
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tzn jakies błedy mu wyskoczył ,ale je pokasował bo powiedział ze nie mają nic wspolnego z tym problemem. teraz nie wyskakuje zaden bład.
    Dodano:
    A trudną wyjac przepustnice ?? poradze sobie sam z tym fantem ??
    Ostatnio edytowany przez banan1703 - 27-01-10 o 17:42 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    a sprawdzal gdzies te bledy czy tak o skasowal bo z gory zalozyl ze nie maja wplywu?nie ma takiego czegos ze cos jest nie wazne.kazdy blad o czyms informuje.podjedz na zlot do lodzkiego i zapisz bledu a pozniej wklej je tutaj ,a jeszcze lepiej jakbys uzyl funkcji szukaj.
    "Następnie na przepływomierzu masz taki układ z diodami" Sprytek wiesz patrze na przeplywomierz i nie widze zadnych diod,jest tam czujnik przeplywu powietrza.
    Dodano:
    kolego opcja szukaj bo moderator Cie upomni
    Odpinasz rure dolotowa, 4 srubki, zdejmujesz linke,do tego sa jeszcze 2 pzewody z ciecza chlodzaca,jedna wtyczka i masz na "wierzchu" przepustniece.poradzisz sobie sam ,przynajmniej tak mi sie wydaje.
    musisz,a raczej powinienes zrobic adaptacje przepustnicy,jezeli nie masz dostepu to przpustnica po pewnym dystansie sama sie zaadaptuje
    http://a3-club.net/forum/showpost.ph...38&postcount=2
    tak musi wygladac czysta przepustnica.
    http://img12.imageshack.us/i/foto4lfy.jpg/
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 27-01-10 o 18:12 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #6
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Post

    spoko,jestem świeżak,faktycznie powinienem najperw poszukać jak sie wyciąga i czyści przepustnice.
    Dodam jeszcze jeden fakt ,aczkolwiek nie wiem czy istotny:
    Przedwczoraj jak bylo -25 st.c. postanowilem,ze zabiore akumulator do domu,zeby rano mi autko odpalilo,taktez zrobilem.A problem z gaśnięciem zauwazylem na nastepny dzień,czyli po założeniu klem na aku. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie,czy może coś sie porestetowało,ale mechanik cos tam pokasował błedy i teraz jak podlacza to zadnego blędu nie ma,a problem jest,takze nie wiem czy rozlaczenie aku moglo miec jakies znaczenie ??

  7. #7
    miszel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    trzeba zrobic adaptacje przepustnicy i wtedy problem powinien zniknąć
    A3 1.8 AGNSprzedany. Jest 1.9 TDI ARL 4x4

  8. #8
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Co to dokładnie jest ta adaptacja ?? kolego Prosto przesłał mi linka szczegółowego jak zrobić adaptacje http://a3-club.net/forum/showpost.ph...38&postcount=2 i wywnioskowalem z niego,ze trzeba sie pod coś podłączyć,czy zdjęte klemu akumulatora mogly miec jakis wpływ ??

  9. #9
    miszel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    właśnie o to chodzi , trzeba mieć kabel i program VAG i robią się tą adaptacje. Tak ,wypięcie akumulatora zresetowało ustawienia przepustnicy.

    Oto wybrane przykłady sytuacji, po których powinno się przeprowadzić omawianą tu procedurę:
    ► Akumulator pojazdu został odłączony, ponownie podłączony lub się rozładował.

    takze adaptacja i autko bedzie smigac
    A3 1.8 AGNSprzedany. Jest 1.9 TDI ARL 4x4

  10. #10
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Post

    ok,powiedz mi w takim razie kto ma taki kabel,tzn mechaników mam pytać ,czy to jest cos tylko od audi czyli serwis,włanie znalazlem przypadkiem taki sam problem na forum i którys z kolegów napisał że jak sie nie ma dostepu do VAG to przepustnica ustawi sie po przejechaniu 100 km,dzis wlasnie stukło mi od wczoraj 102 km i nadal sie tak dzieje,poczekać jeszcze pojeżdzic pare kilometrów ??

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •