Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Zawór N75 1.9TDi 110KM AHF

  1. #1
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny Zawór N75 1.9TDi 110KM AHF

    W związku z tym że na hamowni wyszło ze coś u mnie nie działa poprawnie w 100% chipa u kolegów Compsportów nie ma
    Chłopaki wskazali mi na 3 przyczyny
    gruszka podciśnienia przy turbo
    Zawór N75
    albo najgorsze o zgrozo samo turbo
    Powoli zaczołem sie interesować sprawą pod lupe poszła grucha po konsultacji z Kupcem i Sztomelem w sumie wychodzi na to ze grucha jest OK

    Wiec wytrzepałem nasze forum jak worek po cemencie i w google tez pogrzebałem ile sie dało na jednym z forum znalazłem własnie przykład o czyszczeniu zaworka N75
    Wydrukowałem sobie cały opis i zrobiłem to u siebie krok po kroku robiąc swoje zdjecia zeby nie było plagiatu
    Zabrudzony zawór N75 moze objawiać sie spóżnioną reakcja silnika na wciśniecie pedału gazu, wolniejsze wchodzenie na obroty od dołu i robi się jakby TURBO DZIURA
    Do samego zabiegu nie potrzeba specjalistycznych narzedzi
    klucz 10 na grzechotce z przedłużeniem
    mały lub średni płaski śrubokręt
    kawałek drucika ja uzyłem akurat mi spasowała ten drucik co jest w łapce na myszy
    mała igiełka lub szpilka
    WD 40 albo ja miałem pod reką środek K2
    szmatka lub reczniki papierowe

    Zaczynamy od wykrecenia zaworka z pod maski 2 nakretki 10
    przy zdjęciu przewodów mozna sobie pomóc tym małym śrubokrętem zeby je zsunąć u mnie dobrze siedziały chyba nikt ich od nowości nie ruszał i mamy zdjęty N75
    Z góry przepraszam za jakość zdjęć robione telefonem



    Następnie trzeba zdjąć metalową opaske przy pomocy śrubokręta mozolnie to idzie ale powoli podwadzając sie ją zsunie
    Wtedy zdejmujecie biały kapturek - górną część zawroka N75 i macie takie coś



    Jak widać na białej części zaworka jest taka rurka - krucieć który jest jakby okopcony sadzą jest on połączony z tym górnym węzykiem i on chyba pompuje cos do naszego zaworka

    Na tym zdjęciu widać wyjęty metalowy tłoczek z czarnej dolnej cześci zaworka i uszczelke gumową na nim
    Nie wiem co to było za biały proszek jakby kornik mi cos tam zjadł



    Trzeba tą uszczelke ładnie przeczyscic tym WD40 i cały tłoczek tez
    Dalej
    Patrząc od góry na tłoczek jest w nim taka dziurka u mnie to miało wyglad od brudu jakby kto zasylikonował mozna to wscisnąc własnie drucikiem za ta zaślepką jest sprężynka wiec spokojnie nie zepsujecie i popsikac tam WD40 w celu przeczyszczenia
    ja u siebie jak tak tam psikałem i czyściłem i wylewałem resztki WD 40 to ta zaślepka w tym tłoczku miała kolor tej uszczelki
    Po kilku krotnym popsikaniu można spróbowac tam dmuchnąc zeby siłą płuc wcisknąć tą zaslepke i powietrze wyszło bocznymi dziurkami w tym tłoczku
    idzie bardzo cieżko to powietrze ale idze ja jak dmuchałem z całych sił to mało nie zemdlałem

    inaczej jak sie wciśnie drucikiem od góry i z boku zablokuje igiełką wtedy pieknie sie przedmu****e



    Dolną część ta czarna równiez nalezy przeczyścic WD 40 i szmatką bądż papierowym ręcznikiem



    Można jeszcze sprawdzić drożność tych rurek plastikowych co są na nich węże gumowe i można zacząć składać
    Ja po złożeniu tłoczka uszczelki i założeniu białego kapturka poustawiałem wszystko jak a byc i ścisnąłem palcami i obkleiłem dookoła super glutem
    a następnie założyłem metalową opaske i zacisnąłem ja z powrotem
    założyłem i wrazenie chyba faktycznie cos to dało autko szybciej reaguje na naciśnięcie pedału gazu
    jeszcze tylko trzeba kawałka lepszej drogi zeby zrobic pomiary
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-08-15 o 19:47
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •