Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: [8L] Nieszczelny układ dolotowy

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Miasto
    Wałbrzych

    Domyślny [8L] Nieszczelny układ dolotowy

    No i wyszło problem z mocą , odpalniem , szarpaniem nieszczelny układ powietrza zasysa lewe powietrze stwierdzili mechanicy do przepustnicy jest ok układ szczelny prawdopodobnie gumy łączące kolektor z silnikiem któraś dziurawa jak to sprawdzic czy ktoś to już kiedys robił i ile jest roboty przy wymianie tych gum.Silnik 1.8 AGN.

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    sproboj zawinac tasma szczelnie gume o ktorej piszesz, u mnie ona byla swiezo wymieniona jak kupowalem samochod wiec jesli jest jeszcze stara to warto wymienic

  3. #3
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wez pianke do golenia objedz z każdej strony gumy przy kolektorze, ty patrz a druga osoba niech uruchomi silnik, jak będziesz cały w piance do golenia to idź się ogolic a poźniej do mechanika, zrobić uszczelki na dolocie

    M.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    witam

    odkope temat bo mam chyba podobny problem, generalnie chodzi o to ze po wcisnieciu pedalu gazu, obroty wzrastaja z opoznieniem, tak jakby dziura w obrotach, wczesniej wystarczylo dotknac delikatnie gazu zeby obroty blyskawicznie wystatowaly do gory.

    zaprzeglem do pomocy kolege ktorego ustawilem nachylonego nad silnikiem a sam wciskalem co jakis czas pedel gazu, caly efekt objawia sie tym ze slychac tak jakby zasysanie powietrza, podpiolem auto pod bodajze vwtool i z tego co mi pokazal wartosc "obcego" powietrza oscyluje na biegu jalowym w granicy 18 - 20, natomiast przy predkosci 50km/h na 3 biegu i wcisnieciu pedalu gazu do oporu wartosc skacze doponad 60.

    probowalem wraz z kolega zlokalizowac skad ten zasysajacy dzwiek pochodzi, i nie jestesmy do konca pewni ale wydaje nam sie ze jest to z okolic ukladu dolotowego.

    prosil bym was o potwierdzenie czy w zwiazku z w/w faktami jest to prawdopodobne i co powinno byc pierwszym doraznym krokiem aby przeciwdzialac tej usterce ?

    prosil bym takze o komentarz do podanych wartosci z vwtool.

    pozdrawiam

  5. #5
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    u mnie to zasysanie tez jest, i z tego co wysluchalem to dochodzi ono z okolicy sprzegla

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal
    u mnie to zasysanie tez jest, i z tego co wysluchalem to dochodzi ono z okolicy sprzegla
    a czy u Ciebie tez wystepuje efekt delikatnie falujacych obrotow na biegu jalowym ?

    bo u mnie wlasnie tak jest, i co chwila czuc takie szarpanie, wyraznie wyczuwalne z nierownej pracy silnika.

  7. #7
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karoll
    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal
    u mnie to zasysanie tez jest, i z tego co wysluchalem to dochodzi ono z okolicy sprzegla
    a czy u Ciebie tez wystepuje efekt delikatnie falujacych obrotow na biegu jalowym ?

    bo u mnie wlasnie tak jest, i co chwila czuc takie szarpanie, wyraznie wyczuwalne z nierownej pracy silnika.
    nie, u mnie obroty rowno stoja i nie ma zadnych falowan szrpniec itp. no moze raz na minute sie zdarzy ale to norma, bo 1.6 to nie V6 czy V8

    Dodam ze to takie zasysanie to slychac pod samochodem

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Fiat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    e nie to musi byc zupelnie co innego

  9. #9
    pawlo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    wymiana tych gum to nic trudnego, musisz tylko zdjąć opaski na tych gumach, odkrecic kolektor i podniesc go troche do gory, koszt tych gum to 20 Pln za szt w ASO, kup sobie do nich opaski co do reszty to niewiem pozdrawiam

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karoll
    a czy u Ciebie tez wystepuje efekt delikatnie falujacych obrotow na biegu jalowym ?

    bo u mnie wlasnie tak jest, i co chwila czuc takie szarpanie, wyraznie wyczuwalne z nierownej pracy silnika.
    Witam,
    podłącze się do tematu, u mnie właśnie takie objawy w 1.8T AQA występują (lekkie falowanie + szarpania), co to może być? Dodatkowo silnik na pedał przyspieszenia reaguje jakby z lekkim opóźnieniem, ale poza tym jeździ OK.

    Pozdrawiam
    m0lu
    A3 1.8T quattro AQA & A3 1.9 TDI AHF

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •