Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: [8L] Nieszczelny układ dolotowy

  1. #11
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez m0lu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karoll
    a czy u Ciebie tez wystepuje efekt delikatnie falujacych obrotow na biegu jalowym ?

    bo u mnie wlasnie tak jest, i co chwila czuc takie szarpanie, wyraznie wyczuwalne z nierownej pracy silnika.
    Witam,
    podłącze się do tematu, u mnie właśnie takie objawy w 1.8T AQA występują (lekkie falowanie + szarpania), co to może być? Dodatkowo silnik na pedał przyspieszenia reaguje jakby z lekkim opóźnieniem, ale poza tym jeździ OK.

    Pozdrawiam
    przepustnica+ adaptacja zrobiona

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal
    Cytuj Oryginalnie napisane przez m0lu
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karoll
    a czy u Ciebie tez wystepuje efekt delikatnie falujacych obrotow na biegu jalowym ?

    bo u mnie wlasnie tak jest, i co chwila czuc takie szarpanie, wyraznie wyczuwalne z nierownej pracy silnika.
    Witam,
    podłącze się do tematu, u mnie właśnie takie objawy w 1.8T AQA występują (lekkie falowanie + szarpania), co to może być? Dodatkowo silnik na pedał przyspieszenia reaguje jakby z lekkim opóźnieniem, ale poza tym jeździ OK.

    Pozdrawiam
    przepustnica+ adaptacja zrobiona
    przepustnicy nie czyściłem, ale jakiś czas temu czyściłem przepływkę i przy okazji spisałem jej numerek: BOSCH F 00C 262 056 - ... pogooglałem co to za część i się okazało że to przepływka do 1.9TDI a ja mam 1.8T . Nie ja ją wymieniałem, pewnie jakiś fachman Mam pytanie: jaki może mieć wpływ na osiągi autka, skoro jest do silnika TDI? I jaka powinna być u mnie zamontowana 1.8T AQA ?
    Pozdrawiam
    m0lu
    A3 1.8T quattro AQA & A3 1.9 TDI AHF

  3. #13
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    m0lu, wg ETKI czujnik masy powietrza ma i tu i tu ten sam nr (06A 906 461) i różnią się tylko na końcu literkami , i dla AQA masz :C , CX , D ,DX.
    Dla diesli jest albo bez ostatniej litery ,albo X , A , AX

  4. #14

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa- ursynow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    tez mam podobna historie tyle,ze moj nie stracil mocy a przyczyna jest peknieta obudowa filtra powietrza

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    m0lu, wg ETKI czujnik masy powietrza ma i tu i tu ten sam nr (06A 906 461) i różnią się tylko na końcu literkami , i dla AQA masz :C , CX , D ,DX.
    Dla diesli jest albo bez ostatniej litery ,albo X , A , AX
    Dzięki MiG25, ale w takim razie jest jakaś różnica pomiędzy tymi czujnikami, i czy nie jest to obojętne jaki się zastosuje. Wydaje mi się że chyba jednak jest jakaś różnica skoro ETKA podaje różne oznaczenia. Czujniki mogą się różnić poziomem sygnału wyjściowego lub zakresem w jakim działają dokładnie, tak przypuszczam, a w efekcie autko jest słabsze.
    m0lu
    A3 1.8T quattro AQA & A3 1.9 TDI AHF

  6. #16
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    m0lu, no właśnie celowo nie pisałem na ten temat...bo nie wiem tego. Nie wiem nawet dlaczego dodają literkę X i stosują je w tym samym okresie...(bo D zastępuje C itp).

    Chciałem Ci tylko powiedzieć ,że są one bardzo podobne i mogłeś źle wywnioskować ,że masz od Diesla ( po numerze Bosha ja na pewno nie rozpoznam).

    Odpięcie przepływomierza powinno spowodować ,że samochód lepiej jeździ wg tego: http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=7599

  7. #17
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawlo
    wymiana tych gum to nic trudnego, musisz tylko zdjąć opaski na tych gumach, odkrecic kolektor i podniesc go troche do gory, koszt tych gum to 20 Pln za szt w ASO, kup sobie do nich opaski co do reszty to niewiem pozdrawiam
    czy może ktos wkleić fotke o jakie gumy chodzi i gdzie to mozna znaleść??

  8. #18
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    iron52, pawlo się trochę rozpędził Bo ma AGN i kolektor jest zupełnie inaczej mocowany - dokladnie tak:

    Te rurki - gumy to miejsce łączenia kolektora ssącego z blokiem silnika. I faktycznie mogą one się wypracować z czasem.

    Jednak w przypadku Twojego silnika tego problemu nie ma, bo masz kolektor plastikowy i bezpośrednio montowany do bloku silnika:
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  9. #19
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    aha okej dziękuje. obejrze jutro ten moj plastik może bedzie tam jakaś dziura ;(

  10. #20

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    m0lu, no właśnie celowo nie pisałem na ten temat...bo nie wiem tego. Nie wiem nawet dlaczego dodają literkę X i stosują je w tym samym okresie...(bo D zastępuje C itp).
    Byłem dziś w ASO i potwierdziło się, że przepływka od TDI ogranicza osiągi 1.8T (wg. mechanika), ale brak szczegółów.

    Chciałem Ci tylko powiedzieć ,że są one bardzo podobne i mogłeś źle wywnioskować ,że masz od Diesla ( po numerze Bosha ja na pewno nie rozpoznam).
    Chyba nie, ten numer części widniał jako zamiennik do oryginału (TDI), bodajże w katalogu Pierburga, czy jakoś tak.

    Odpięcie przepływomierza powinno spowodować ,że samochód lepiej jeździ wg tego: http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=7599
    I pomogło, autko ciągnie równo w całym zakresie obrotów (w zakresie turbo żwawiej), odgłos silnika mniej buczący, cudów nie ma, ale może jak nową przepływkę założę to będą . Tak czy inaczej diagnoza jest, przepływkę wymienić muszę.

    MiG25 punkcik dla Ciebie za pomoc, dzięki.
    m0lu
    A3 1.8T quattro AQA & A3 1.9 TDI AHF

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •